Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor alszik el ovis gyermeked...

Mikor alszik el ovis gyermeked? 23h mire elalszik az enyém!?

Figyelt kérdés

Már nem tudom mit tegyek! Reggel,persze alig bír felkelni! 7kor keltem,oviban alszik kb.1,5órát. Hazajövünk,játszik,vacsi,fürdés,20h.-kor már pizsiben van. Húzza az időt mindennel:-( éhes vagyok,szomjas,most viszket a hajam vége,melegem van,mindegy csak aludni ne kelljen!

Kb.1-1,5h-t mellette fekszem,nem szólok hozzá,matat,játszik a takaró alatt. Ha mesélek,jobban elkezd dumálni,ha "fenyegetem,h.kimegyek a szobából,sír és mindent megigér. Nem félős,ég a sólámpa a szobájában,végigalussza az éjszakát. Már nem tudom mivel tudnám hatékonyan altatni.:-( Hétvégén ebéd után nem alszik,mert akkor meg du.4ig szórakozik,akkor már én nem hagyom,mert mi lenne este?! Ilyenkor is simán kihúzza 21-21:30ig.

Hétköznap esem össze,mert mire elalszik,utána megyek tusolni,felébredek,majd hajnal 2ig nem tudok aludni,reggel meg csak a "szundit" nyomkodom!:-(

Van valami tippetek???


2014. jan. 24. 19:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Kimaradt,ha számit valamit: 4éves,kisfiú.

(nagyszülöknél minden megy simán,idejében. Ebéd utánés este is,pl.egy-egy hetes ott létekkor)

2014. jan. 24. 19:29
 2/14 anonim ***** válasza:
Hallottal mar Jo Frostrol? Ha nem, keress ra neten. Lehet meg nem keson elkezdeni nevelni a gyerekedet, nekem ugy tunik nem te vagy otthon a "fonok".
2014. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van. 8kor fůrdés, előtte vacsora. Ki irányít kit? Mert nem te a gyereket. Pisilni kiengeded és pont. Nincs enni, inni, játszani, semmi. Kimész, ha hisztizik majd abbahagyja. Ez így nem jó. Nálunk 7kor vacsi, 8kor fürdés majd mese, utána elküldöm pisilni, ágy és alvás. Próbálkozni ő is szokott, de határozott vagyok. Legkésőbb fél 10kor alszik.
2014. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

és nagy szülőknél mi történik másképp,hogy ott simán elalszik..?


egy 4 évesnél már nem kéne ott feküdni,és várni amíg elalszik,pláne hogy ha ilyen sokáig tart.

Be kéne vezetni egy új rituálét. pl: fürdés előtt vacsi (vagy amikor szokott) de mondd neki,hogy amikor már lefeküdt nincs evés!alvás előtt mese,összebújás,stb-majd elköszönsz és kijössz. nyilván lesz hiszti,sírás-de pár nap után megszokja..!

persze mielőtt ebbe belekezdesz elmondod neki,hohy most már nagy fiú vagy és holnaptól így megy így lesz.


ja,ás ne hagyd hogy hülyítsen téged azzal,hogy: éhes,szomjas,stb. ha reagálsz rá eléri a célját

2014. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is jön mindenfélével, enni nem adok neki, de például vizet igen. Ha meg nem jut más eszébe, azt mondja, hogy hánynia kell, azt nem merem megkockáztatni, hogy nem kísérem a wc-re, mert mi van, ha tényleg... Nálunk az vált be, hogy lefekszenek az ágyukba, lekapcsolom a villanyt, kijövök és becsukom az ajtót. Sötétben sokkal könnyebben elalszanak. Mondjuk ők eleve az egyedül elalvásra vannak szoktatva.
2014. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na, az én három éves csajszim is ilyen. Csak ő sokszor délután sem alszik :( És kitalál mindent, vagy egyszerűen csak ül az ágyban és játszik a plüssökkel. ( de általában bele sem teszem már, mert tudom, mi lenne belőle...) :( Viszont ő nem jár oviba, bölcsibe. Édesanyám szerint levegőre kellene vinni. Mikor náluk volt, egész délután rohangált, boltban voltak, papa elé felmentek, stb, mondta is anyám büszkén, hogy ma biztos hamar elalszik... ( akkor sem aludt délután).. Este 10 után még ébren volt, és élénkebb, mint mi... :(
2014. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még nincs rendes gyerekágya... Ha azt betesszük, szerintem fél éjjel mászkálni fog.. :'(
2014. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kellene nappal aludnia. Az egyik előzőnek is igaza van hogy meg kell tanulnia hogy este bizonyos idő után már nem az Ő ideje van! Ne hagyd magad! Ez az ottfekvés túlzás... Hagyd őt hadd tombolja ki magát egyedül a szobájában! Úgyse csinálja meg 2 esténél többször... Állj a sarkadra mert ő már túl nagy ehhez a viselkedéshez és nagyon is jól tudja mit csinál!
2014. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyszülőknél alszik, mert ott nem ő a főnök. Mert a mama nem fog mellé feküdni. Az én fiam sem hisztizik a mamánál, mert ott nem lehet, igaz itthon sem, én mégsem tudom olyan hatékonyan kezelni.

Nálunk fél 9-kor ágyban van, ha tetszik, ha nem. Főleg, ha másnap ovi van. Kap puszit és kijövök. Kihív néhányszor, megnyugtatom és visszafekszem. Ennyi. Nem ülök mellette, nem bújok oda, nem olvasok már, nem tutujgatom, alvásidő van, kész, pont, ebből nem engedek.

Légy határozott, vagy sosem alsziod ki magad.


Szoktasd rá, hogy ő már nagy, anya nem kell az alváshoz, ő is szeretne aludni, de kedvesen nyugodtan, ne idegesen. napokba telhet, türelemjáték, de te legyél a főnök, és ezt érezze. Fenyeget, mindent megígér és sír, hadd sírjon, azért teszi, mert eléri a célját és mellette maradsz, puszi, takaró és gyere ki a szobából. Csak így lehet, vagy még évekig kínlódni fogtok. Kitartás!

2014. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
egy 4 éves azért még nem baj hogy ha alszik.és az óvodában nem sok választása van.ált-ban unalmukban bealszanak. de a kérdező írta hogy ha nem alszik akkor is sokág fent van.
2014. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!