Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor alszik el ovis gyermeked...

Mikor alszik el ovis gyermeked? 23h mire elalszik az enyém!?

Figyelt kérdés

Már nem tudom mit tegyek! Reggel,persze alig bír felkelni! 7kor keltem,oviban alszik kb.1,5órát. Hazajövünk,játszik,vacsi,fürdés,20h.-kor már pizsiben van. Húzza az időt mindennel:-( éhes vagyok,szomjas,most viszket a hajam vége,melegem van,mindegy csak aludni ne kelljen!

Kb.1-1,5h-t mellette fekszem,nem szólok hozzá,matat,játszik a takaró alatt. Ha mesélek,jobban elkezd dumálni,ha "fenyegetem,h.kimegyek a szobából,sír és mindent megigér. Nem félős,ég a sólámpa a szobájában,végigalussza az éjszakát. Már nem tudom mivel tudnám hatékonyan altatni.:-( Hétvégén ebéd után nem alszik,mert akkor meg du.4ig szórakozik,akkor már én nem hagyom,mert mi lenne este?! Ilyenkor is simán kihúzza 21-21:30ig.

Hétköznap esem össze,mert mire elalszik,utána megyek tusolni,felébredek,majd hajnal 2ig nem tudok aludni,reggel meg csak a "szundit" nyomkodom!:-(

Van valami tippetek???


2014. jan. 24. 19:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

8hónapja költöztünk ebbe a lakásba,addig(pici korától)egyedülaludj,jó éjt puszi,pápá,alvás. Teljesen felborult minden,h.az új szoba,új lakás miatt mellé feküdtem,megöleltem,puszi-muszi...

Igen,Ő irányít! Ezért kérek tanácsot,h.hogyan vegyem vissza a "helyem"!

Minden tanácsot szívesen veszek! Köszönöm az eddigi válaszokat,tényleg!!!

2014. jan. 24. 19:58
 12/14 anonim ***** válasza:
Fürödj le vele, és aludjatok el együtt.
2014. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam a válaszok közül választani egyet,kezdésnek. Sajnos a párom hozzáállása miatt sem vagyok könnyű helyzetben. Hazaér munkából,csend legyen,emiatt hagyom a gyereket a fejemre nőni,mondván ráhagyok dolgokat,csak nyugi legyen. Borzalmas irányba haladunk! Benne vagyok,mint szenvedő,fáradt anya és látom objektíven a siralmas helyzetet. Mindig szófogadó volt,most meg mindegy mit mondok,lesz@rja magasról! Tegnap lekapcsoltam a sólámpát és leültem mellé. Elmondtam,h.már milyen nagyfiú és picibabaként milyen ügyesen elaludt egyedül. Itt vagyok,jönbe az ablakon fény,nincs mitől félnie. Csak cukkolta magát...h.kapcsoljamfel. Megint elrontottam. Nem a lámpával kellett volna kezdenem. Ma a lámpa marad,de nem fogok ott maradni mellette! Remélem pár nap alatt elérek valamit.

A büntetés sem hat rá. Ha olyat csinál amiért úgy gondolom bünti jár,nem tartja be. Leültetem,itt maradsz...feláll.kezdjük előröl. Mintha nem is értené,h.azt mondtam h.nem állhat fel!

Legyetek kedvesek,próbáljatok arra válaszolni,h.ilyen helyzetben mit lehet tenni? Hogyan kaphatom vissza a szófogadó,anyukáját tisztelő gyerekemet?

A helyzetet ismerem,a megoldás érdekelne! Köszönöm a tanácsokat!

2014. jan. 25. 10:48
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, bármilyen módszert is választasz, ahhoz tartsd magad egy hétig. A helyzet nem fog egy nap alatt megoldódni, és ha naponta változtatod a szabályokat, a gyerek sem fog eligazodni. Ha tegnap a lámpalekapcsolást választottad, legyen az még legalább 3-4 napig, hogy lássa, komolyan gondolod.
2014. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!