Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ket alvasrol atallas egy...

Ket alvasrol atallas egy alvasra. Nem kellene ennek az alvasnak hosszabbnak lennie?

Figyelt kérdés

1 eves lanyommal atalltunk az egy alvasra. Nem is volt vele gond. Nem nyug extran, viszont igy jobban kijon a napirendje is. A ket alvas mar tarthatlan volt (sajnos) :) A gond viszont az lenne, hogy mig 2x aludt, volt 2x1,5 oras alvasunk. Ez 1 alvassal max 1,5. Azt olvastam, hogy az egy alvas hosszabb lesz. Nalunk ez nagyon nem jott be.


Amit csinaltunk: a tizorat lightosabbra vettuk, hogy ebedre megjojjon az etvagy. Extra jol eszik igy. Ennek orulok. De hiaba van jollakva nem alszik masfel oranal tobbet :( Igy viszont 2 korul mar fent van. Az esti alvas kezd egyre korabbra tolodni...igy viszont a reggeli ebredes is. :/ Valamit nem csinalok jol? Masnal tenyleg hosszabb az 1 alvas?



#baba #altatás #alvas 1 eves
2014. jan. 29. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hosszabb. Míg kétszer aludt a fiam, addig kétszer 2 órát aludt, mióta egyszer alszik, azóta egyben 3,5-4 órát lenyom. Szerintem ez is gyerekfüggő. Vannak ilyen mormota gyerekek, mint a fiam, a lányod úgy tűnik kevesebb alvással is beéri.
2014. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az en fiam kis alvasigenyu (amikor ilyen 3 orakat alvo gyerekekrol olvasok, azt hiszem sci-fi :) )

Szoval o ketszer 40 percet aludt, ebbol lett egyszer 40 perc. Kb 13-14 honaposan allt at stabilan egy alvasra. Aztan kb 4-5 honapra (1,5 evesen kb) nyujtotta csak meg a deli alvast 1 ora - 1 es 1/4 orara.

O mondjuk este sem alszik sokat 9, ritkan 9,5 orat.

2014. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az igazsag az, hogy o szerintem a mormota kategoria volt. Ejjel alszik 12 orat, es a nappali 2x1,5 (vagy inkabb a delelotti 2 ora) en is meg voltam elegedve. Nem neveznem kis alvasigenyunek, sot...de most! Hat remelem meg nalunk is nyulni fog :D

3 orakat volt fent eddig egyben. Most meg az 5 ora utan sem alszik tobbet??? Furcsa

2014. jan. 29. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Uristen, az enyem csecsemokent nem aludt ennyit...

Emlekszem kiszamoltam, amikor 3 hetes volt, ha szummaban (egesz nap osszeadva) eleri a 14,5 ora alvast, akkor nyugodt napunk lesz, mert jo sokat aludt :)

2014. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ezt a kérdést én is kiírhattam volna!Ugyanez van az én 1 évesemmel is!Mi is kb 3 hete álltunk át a napi 1 alvásra de ő sem alszik 1,5 óránál többet!Előtte ő úgy aludt hogy délelött 40 percet ebéd után meg 2,-2,5 órát tehát ő is a mormota kategória volt előtte.Én már mindent kipróbáltam:beetettem,nem etetem meg annyira,homeós bogyót adtam neki,tápszert adtam neki lefekvéskor stb tsb ne innenstől kezdve megállt a tudományom!Csak az a baj,hogy hót koki nyűgi késő délután már de ha meg altatnám mondjuk 5 óra magasságába akkor az istennek sem aludna,este 6 körül meg már nem akarom altatni mert 7 körül fürdés fél8-8kor alszik és muszály neki aludni mert még én a nagytesóval ezután mesézek,összebújunk ez csak a mi kettesben töltött kis időnk utánna fektetem őt is!
2014. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolso: hat igen. Meglehetosen nagy a hasonlosag ;) Bar halistennek a lanyom meg igy is birja estig. Mondjuk 7-ig. Fel 8 korul furdas, max. 8-kor mar alszik. Van, hogy elobb is. Ez jo, de jobb lenne, ha nap kozben is tobbet aludna.


En azt csinalom most, ha nagyon koran kel, ami 7 ora :) akkor 2x alszik. Van, hogy mar 10-kor dorzsoli a szemet, tehat almos is. Majd egyszer csak vegleg atallunk.

2014. febr. 2. 13:46
 7/7 A kérdező kommentje:
4-es hozzaszolonak: csecsemokent szerintem 18 ora alvas is megvolt nalunk :D Hihetetlen, hogy mekkora kulonbseg van gyerek es gyerek kozott!
2014. febr. 2. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!