Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki használja az "Aludj jól...

Aki használja az "Aludj jól gyermekem" módszert, reggel mit kel tenni, ha hamarabb ébred mint a reggeli lenne? Ha még kicsi a babád visszateszed a reggeli utáni alvásra? Ugyanazzal a módszerrel? Honnan tudod, hogy "itt az ideje" az alvásnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 07:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocs, jav.: kell tenni


Illetve csak akkor mész be hozzá ha sír, ha csak kicsit nyűgösködik akkor nem?

2011. febr. 7. 07:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a módszert. De egy baba nem akkor kel és alszik,főleg,ha kicsi,amikor az anyuka akarja! Akkor alszik,ha nem éhes,és álmos!

Adj neki enni,ha kér,és tedd vissza az ágyába. Ha nyöszörög,vagy csak kicsit sír,akkor hagyd az ágyában,majd elalszik.

Ne te akard eldönteni,hogy mikor van ideje az alvásnak! Eldönti azt a babád.

2011. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fél éves kor alatt semmi esetre se próbálkozz különleges dolgokkal. Nekem egy német nyelvü könyvem van altatásra, ott ki is hangsúlyozza hogy csak is féléves kor után tud a gyermek egy éjszakát végig aludni és egyedül elaludni.


nekem 4 hós a babám, és cumis. nekünk ez segített kb 2 hós korától átaludni az éjszakát is. koháztól kezdve 1x kelt éjszaka, és mivel társasházban lakunk, mindig bedugtuk a cumit neki míg a tápszer elkészült. aztán azt vettem észr emeddigre vissza megyek bealszik mindig, így éjszaka nem csináltam tápot hanem vissza adtam neki a cumit és aludt tovább. aztán ha reggel túl korán volt fent, akkor is cumit kapott, míg a tápszer készült, és egyre tovább aludt. most még mindig alszik, de átlagosan reggel 8-kor kel. de volt hogy 7:30-kor beraktam a cumit neki, majd 9:30-ig durmolt még.


viszont ennek fejébe nappal 2-3x félórát alszik csak.

2011. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már elmúlt 6 hónapos. Ott "telt be a pohár" hogy már eljutottunk odáig, hogy csak ölbe, járkálva alszik, ahogy leteszem rögtön sír. Már nagyon fáradt vagyok.

Az első éjjelen túljutottunk, esti elalvás 30 perc volt éjjel 1x kelt 15 perc alatt visszalaud.

2011. febr. 7. 08:55
 5/5 A kérdező kommentje:

Könnyebb volt mint ahogy felkészítettem magam és az eddigi 4-6 órás járkálásnál, ringatásnál.


Most a délelőtti elaltatással próbálkozom.

2011. febr. 7. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!