Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Hogy lehet kiszoktat...

Segítség! Hogy lehet kiszoktatni egy 18-19 hónapos babát a kiságyból? Januárban érkezik a kistesó, addig kéne már mennie a kint alvásnak.

Figyelt kérdés
Ha nem a kiságyba fektetem, akkor folyton felkel, "bulizik". Nem tudom hol kezdjem!!!
2011. okt. 26. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
szedjél ki 2-3 rácsot a kiságyból. Hamar megtanulja, hogy szabad az út kifelé, mégsem akar majd kimászni. Aztán szedd ki a többi rácsot is. HA így is alszik, akkor tedd más ágyba (bár én inkább a kistesónak vennék ifj. ággyá átalakítható ágyat). Lehet, hogy nem az a baj, hogy másmilyen az ágy, hanem az zavarja, hogy nem ott van, ahol eddig aludt. Cseréld ki a két ágy helyét. Több ötletet nem tudok.
2011. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 2 rácsot lehet kivenni. Ezeket vedd ki, és meglátod mit csinál. Eleinte tuti, hogy többször ki fog mászni. Nekünk 22 hós a kislányunk, pár hete kezdtük. Ha kijön, mondom neki, hogy futás vissza, mert elveszem a cumit. De sokszor az is használ, ha csak szépen megkérem, és mondom neki, hogy milyen okos vagy stb. Nálunk inkább reggel van gond, akkor szeret kimászni - sokszor elég korán.
2011. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Mi egyáltalán nem használunk kiságyat, kezdetektől velünk aludt. Valóban kicsit nehézkesebb az elaltatás, ha éppen nincs olyan hangulatban a gyerkőc, de megoldható (17 hónapos). Lefekszem mellé az ágyba, cicizik, és ha attól nem alszik be, akkor még megy egy darabig a birkózás, de mondogatom neki, hogy bújj ide, most már késő van, nem olvasunk, nem játszunk, aludjunk. Max fél óra alatt így is elalszik. Mondjuk mi nem vesszük szigorúan a lefekvési időt, ha látom rajta hogy nagyon élénk, mert mondjuk későn kelt délután, akkor nem erőszakolom be 8-kor az ágyba, van hogy fél 10-ig fent van.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha bulizik elalvás helyett, akkor fáraszd le, bohóckodjatok egy sort, utána lámpaoltás, összebújás és mese vagy akármi, hogy tudja, innentől nyugi van és alvás. Ha van kedvenc alvós állata, ilyesmije, azt is tedd oda az új ágyba.


Amúgy nálunk is jön a tesó, április elejére.

2011. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, elkezdünk próbálkozni! Remélem januárig még sok idő van! :)
2011. okt. 26. 22:34
 5/10 Nickie válasza:
Kislányom most 14 hó, de amikor 21 hó-s lesz, akkor jön a kistesó. Akkor kéne előbb gyermekágyra szoktatom, én is kérek tippeket. Jah, a rácsokat nem lehet levenni. :-(
2011. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hónapos lesz a fiam, mikor megszületik a tesó. (egy hónap múlva)

Megpróbáltam kivenni a kiságyból, hát...nem ment.

Kapunk kölcsönbe egy másik kiságyat, a szobában elfér, én is nyugodtabban alszom majd, legfeljebb egyszerre lesznek heverőre szoktatva.

2011. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is 20 hónap lesz köztük és ha mellé fekszem a heverőre, akkor elalszik előbb-utóbb, de nem akarom, hogy hozzászokjon. A rácsot szintén nem lehet kiszedni. :( Lehet, hogy nálunk is marad a másik kiságy beszerzése.
2011. okt. 27. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,utolsó válaszoló vagyok.

Nálunk minden ismerős felhördült, hogy mi az, hogy egy másfél éves nem heverőn alszik. Hát...

A rács nálunk sem kivehető, neki direkt átalakítható ágyat vettünk, szóval egyik oldalon majd az egész rácsot le lehet venni, de őszintén,ennek még nincs itt az ideje.

Most elalszik úgy, hogy vacsi után beviszi az apja, lerakja, jóéjt, és alszik.

Mikor próbáltam átszoktatni, folyton kijött utánam és ordított, nekem is oda kellett (volna) feküdnöm mellé, de úgy egy óra volt, mire elaludt.

Én nov. közepén szülök, az egész második terhességet nehezen viseltem, nekem nem volt energiám arra, hogy órákig altassak este 9kor, mikor már én is alig álltam a lábamon.

Meg valahol úgy érzem, attól, hogy testvére lesz, még ő is kicsi. Vettem testvérbabakocsit is, mert egyszerűen nem voltam olyan fizikai állapotban, hogy rohangáljak utána terhesen- amikor nem volt nagy a hasam, akkor sem. Pedig folyton kapom az ívet, hogy egy ekkora gyereknek minek babakocsi:) de marha messze van tőlünk a bolt, kell és kész.

Az ágyra visszatérve, én úgy gondolom, hogy együtt a két gyereket egyszerűbb lesz heverőre szoktatni, hiszen akkor nem lesz egyedül. (nálunk egy szobában lesznek)


Ne haragudj a kisregényért, én is sokat gondolkoztam ezen a kiságy dolgon.

2011. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez! Én csak januárban szülök, tehát még van kis idő. Ma a délutáni alvásnál újra próbálkoztunk. Meguntam,hogy folyton felkel, így beraktam a kiságyba, 3 perc múlva aludt. :) És este is így ment.... Nálunk is úgy van, hogy vacsi, fürdés, kis mesélés, aztán irány a kiságy, puszi, jó éjt és alvás van szó nélkül!!! Ezt már annyira megszokta így! Szerintem nem aggódok rajta, ha januárig nem megy, kérünk kölcsön egy másik kiságyat. Talán befér. Nálunk is egy szobában lesznek. Ja, és nyugi mi is babakocsizunk bőven. Néha kicsit kiszáll sétálni, aztán vissza. Pedig 17 hónapos! :)
2011. okt. 27. 14:32
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Miért kell ezt erőltetni? Vesztek egy újat a kicsinek, aztán ha a nagy kinövi az övét, eladjátok...
2017. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!