Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknél volt külön babaszoba!...

Akiknél volt külön babaszoba! Az első pillanattól ott altattátok a babát?

Figyelt kérdés
Vagy az elején még a ti szobátokban volt a kiságy és csak a későbbiekben szoktattátok át a saját szobájába? (Éjszakára gondolok elsősorban.)
2014. febr. 5. 16:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Csak bébiőr volt, légzésfigyelő nem.

2014. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 2 gyereknél külön szoba volt az elejétől.
2014. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 5. 22:14
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Elejétől külön,de légzésfigyelőnk az volt/van.A mi szobánk kicsi,nem nagyon fértünk volna.
2014. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12. vagyok. Nálunk is kicsik a szobák, be se fért volna a kiságy a hálóba.:) Volt bébiőr , a kicsinél már légzésfigyelő is. A nagynál az első 3 hétben én aludtam a babaszobában, mikor kiköltöztem, mindenki jobban aludt.
2014. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 xStefix ***** válasza:
46%

Hát nem. :)

A lányunknak az elején a mi szobánkban volt az ágya, ott aludt éjjel-nappal. Aztán 4 hós korában szemléletmódot váltottam és magunk mellé vettük éjjelre családi ágyba. (De nappal a gyerekszobába átvitt kiságyban aludt.) Éjjelre aztán csak 2 éves kora után került végleg külön ágyba-szobába, de a mai napig vannak idők, amikor rendszeresen átjön.

A 20 hós kicsi már születése óta velünk alszik éjjel és ez még sokáig így is lesz. Csak nappal alszik a gyerekszobában, de akkor is a nővére ágyában, mert szopival alszik el és egyelőre nem tudom letenni a kiságyba. (A nagy már 2 éve nem alszik délután, így szabad a helye.) De amíg kicsi volt, ott aludt, ahol éppen, sokszor csak rajtam tudott rendesen, kendőben.

Mi sose csináltunk ebből kérdést, inkább arra figyeltünk, hogy a gyerekeknek mikor hogy jó és persze hogy azért nekünk is kényelmes legyen. Pl. amíg a kicsi az első hónapokban éjjel is gyakran és nagyon hangosan szopizott, apa átköltözött a nagyhoz a másik szobába, hogy pihenni tudjon. Számunkra az volt az evidens, hogy a baba velem legyen mindenképp, ezért apa alkalmazkodott, nem a kicsit tettük külön.

Nekünk teljesen bevált a családi ágyazás, de nyilván nem mindenkinek szimpatikus és nem is mindenhol oldható meg. Viszont én stabilan azon a véleményen vagyok, hogy a legtöbb babának szüksége van a közelségre, legalább az első életévben.

2014. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 isabel25 válasza:
Nekünk kb 11 hónapos volt a kisfiunk amikor külön szobába került, bár mindaddig egy egyszobás lakásban éltünk, úgyhogy más választás nem volt..:) de nem bántam. Légzésfigyelőnk nem volt, mert sok rosszat tapasztaltunk ismerősök által. pl sokszor, mivel a babák légzése még nem egyenletes, tévesen riaszt.. na hát ettől infarktust kapnék az éjszaka közepén, hogy egy másik szobából riasztanak tévesen hogy nem lélegzik a gyerek...
2014. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 isabel25 válasza:
De ne hallgass senkire, úgyis úgy a lesz jó, ahogy legbelül suttogja az a kis hang :-)
2014. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Első 2 éjszaka együtt aludtunk mint a kórházban, aztán a mózesben a mi ágyunkban, aztán pár nap után külön szoba saját ágyában. Légzés figyelőt használunk még mindig, volt is, hogy néha beriasztott. Persze ban sosem volt, tényleg mar a sípolásra megijed és vesz levegőt, meg olyan is volt, hogy annyira mélyen aludt, hogy nagyon picit mozgott a mellkasa -láttuk, hogy lélegzik - a készülék mégis riasztott. Mi úgy szoktuk, hogy amikor mi lefekszünk aludni, akkor kinyitjuk az ajtót, így kicsit meg van az egylégtér meg nem is, es 8-tól amíg le nem fekszünk addig csak mi vagyunk apával ketten.

Nagyon jó alvó a babánk. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. (20.00-6.00)

2015. dec. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!