Veszélyes hason?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos tanácsára a bölcsőhalál miatt sosem altattam hason a babámat. Lassan 7 hónapos és mostanra már magától hasra fordul alvás közben, félig az ágyba fúrja a kis fejecskéjét. Kell tartanom ettől vagy igazából most már elég idős...?

2014. febr. 19. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam kezdettől úgy aludt, igaz volt légzésfigyelőnk.

7 hónapos koráig használtuk amúgy.

Nyugi, nem lesz semmi baja a picinek! :-)

2014. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az orvosok véleménye is megoszlik abban, hogy hason vagy hanyatt kell-e altatni a gyereket. De ha már magától hasra fordul, akkor biztosan hagyhatod. Újszülöttnél sem azért nem ajánlják, mert nem fordítja el a fejét, és nem kap levegőt, hanem túl melegben van a mellkasa meg a hasa, ha hason fekszik.
2014. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk nem szólt bele, azt mondta, aludjon úgy, ahogy tud aludni. Én a háton alvástól féltem, mert bukós volt, és rettegtem, hogy megfullad, ha hány, de nem is tudott aludni háton, a moro reflex mindig felébresztette, így hason alvó a legelejétől kezdve. A kórházban is hason aludt, ott sem szóltak érte. Had aludjon úgy, ahogy ő szeretne. Sok mindent úgy sem tudsz tenni, egész éjjel nem felügyelheted, hogy ne forduljon hasra.
2014. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, mindig van valami nézet, nemrég még a háton alvás volt a veszélyes.

Az a lényeg, hogy ne valami nagyon besüppedős valamibe aludjon, mert ha hason van akkor a széndioxidból sokat belélegezne. Háton fekvésnél meg a büfizés miatt nem szokták ajánlani.

Mi hason altattuk, mert úgy szeretett aludni.

Légzésfigyelőt használtok? Ha igen, akkor tudod is mit kell tenned, ha baj van? Sokan használnak, de mégsem tudják mit kell tenni.

Nem lesz semmi gond amúgy hidd el, arrébb fog fordulni, ha valami van, már tud mozogni, forogni stb, amit egy újszülött még nem annyira, szóval ő már változtatja a helyzetét alvás közben is.

2014. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

van légzésfigyelőnk, de a gyerekágy az amúgy is hideg északi szoba leghidegebb sarkában fér csak el (tetőtér-beépítés, befelé nyíló ajtó), így szívesebben altatom a mi francia ágyunkban, ahol egyébként viszonylag kemény a matrac, mivel gerincproblémáim vannak.


igen, amúgy tudom, mit kell csinálni, de azért ha leírod, konkrétan mire kérdeztél rá, azt megköszönöm, és akkor legalább nem kell barkochbázni :)

2014. febr. 19. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem még nem született meg a babám és most elgondolkoztam, hogy mit csinálnék, ha a légzésfigyelő jelezne és nem téves riasztás... Mit kell csinálni? Gondolom kikapnám azonnal az ágyból és ha nem reagál akkor megnézném van-e valami a szájában. Amikor a jogsit csináltuk, az elsősegélynél emlékszem a lélegeztetésre. Ilyesmikre gondolsz, vagy van valami különös dolog, ahogy csinálni kell? Vagy amit semmiképp nem szabad? 16 hetes kismama
2014. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hason sokkal jobb altatni, ha visszabukik nem fullad megtőle és az izomfejlődésnek is sokkal jobb.
2014. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom csak hason alszik jót. Most 1 hónapos, és hiába fektetem a hátára, csak nyűglődik.

Az első lányom pont az ellenkezője volt. Ő ordított hason...

Nem ülhetsz egész éjszaka az ágya mellett, hogy nehogy hasra forduljon. Nagy már, ha nem jó neki valahogy, úgyis fordulni fog valamerre. :)

2014. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A statisztikák szerint hason altatva többször következik be (az egyébként ritka) bölcsőhalál, plusz rizikó a koraszülöttség, a meleg szoba, a puha matrac, párnák, plüssállatok vagy együtt alvás. Egy év alatt fordulhat elő, de 2-4 hó között a gyakoribb.

Ha háton altatod, akkor meg nagyobb az esélye a fulladásnak, ha meg oldalt, az rosszat tesz a gerincének. Úgyhogy nem létezik szerintem tuti megoldás, a gyerekek többsége meg végül úgyis csak úgy hajlandó elaludni, ahogy neki kényelmes.

(Megelőzésről, okokról és hogy mit kell tenni, ha nem tévesen riaszt a légzésfigyelő, a google-ben találsz sok infót és el lehet menni tanfolyamokra is.)

2014. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy tudod-e mit csinálj ha megszólal a légzésfigyelő.

Nem az az első, hogy kikapod a kiságyból :) de amúgy sokszor ez is elég mert erre elkezd levegőt venni.

Több mindent meg kell figyelned, ezeket a mentősők orvosok kérdezni fogják. Csak egy példa: milyen színe volt a gyereknek mikor megszólalt a légzésfigyelő. De a rápillantás után nyilván kiveszed az ágyból és ellenőrzöd lélegzik-e, de ezt lehet már érzékeled a kiságyban is, látod ha emelkedik a mellkasa, az orránál fújja-e a levegőt, ha nem lélegzik tényleg, akkor el kell kezdened a kompressziót, újraélesztést amíg kiérnek a mentők neked kell fenntartanod a keringést.

Érdemes elmenni egy ilyen tanfolyamra, én nem tudom olyan szakszerűen elmondani, de ettől függetlenül nagyon meg fogsz még ijedni ha megszólal a légzésfigyelő, de talán ha mégsem téves a riasztás, nálunk szerencsére csak téves volt, akkor tudsz cselekedni.

Megmutatják mit kell tenni, ha félrenyel stb.

2014. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!