Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos kisfiam csak cicin...

Isabel25 kérdése:

11 hónapos kisfiam csak cicin alszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tündéri jó gyerek! Rengeteget mosolyog, nevet, nagyon okos, mozgásfejlődés normális.3 hónapos kora óta fogzik, az első fogakat viszonylag jól bírta, de már van két őrlő foga és jön a többi folyamatosan. cicifüggő...egy ideje fokozatosan próbálom leszoktatni, mivel tejem is csak épphogy van.sokszor el is alszik nélküle. 1 hete költözünk el, most külön szobában van, de rögtön mellettünk. Csak cicin alszik! Ha nagy nehezen beteszem a kiságyba rögtön felkel és sír.próbáltam magam mellett altatni, de akkor végig a szájában van a cici.próbáltam sírni hagyni, de 1 óra után nem bírom tovább nézni ahogy szenved.. napok óta nem alszom és ami fontosabb, hogy ő sem tud úgy pihenni.féltem az idegrendszerét.a kiságyban feláll és keservesen ordít. Az ínyét kenem géllel de semmit nem ér.. bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

2014. febr. 21. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem vagyok cumi párti, de ebben az esetben én megpróbálnék cumit adni neki.
2014. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Huha v.hagyd neki egy par napig hetig lehet sok neki a koltozes meg a fogzas. En babam is szinte csak rajtam alszik ha fogzik. Esetleg ha a mellkasodra fekteted? Vagy attol nem vagy elorebb? Vmiert nagyon kellesz most neki. Ne hagyd sirni bar tudom nagyon nehez. Homeopatia bar nem probaltam en sem nincs tapasztalatom. Kitartas ird meg hogy alltok!
2014. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Most épp elaludt nagy nehezen.Már itt sirok, úgy szeretem őt!a cumit kicsi kora óta nem fogadja el.anyósom, aki egy angyal átjön ma estére, nála nem sír, hanem 10 perc alatt elalszik, tőle nem kér cicit.megpróbáljuk így. Nem veszem el tőle teljesen a szopizást, csak normalizálni akarom, hogy tudjon pihenni kicsit.mondom neki hogy most alszik a cici, erre tépi le rólam a ruhát és könnybelábadt szemmel mutatja, hogy de ott van..szívszorító,kemény meló, de anyának lenni a legcsodálatosabb dolog a világon..
2014. febr. 21. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:

nem fogja elfogadni a cumit :) :) ilyenkor már nem lehet átverni őket fröccsöntött műhülyeséggel :) :)


nem hinném, hogy nincs tejed elég. mindig elég teje van az anyának, a gyerekhez igazodik (legalábbis az igény szerint szoptatós anyukáknál. ezt így alkotta meg az evolúció) :)


nekem is cicin alszik v 9 hósóm, én ha cicit csócsálva aluszkál, kihúzom (kibuktatom a szája sarán) a cicit a szájából. és várok, hogy tovább tentézzen. aztán én úgy, ahogy fekszik, felemelem, és berakom a kiságyba. nekem nem ébred fel. de mondjuk én 1 2 percet még hagyom szunyálni az ágyba, még mielőtt visszarakom. amúgy ha egyszer így felébredne, ágyba rakásnál, én megint cicire tenném, hogy ismét bealudjon.


nem szeretem a suttógo könyvet, de lehet, hogy esetedben ki kéne próbálni, hogy újból és újból visszarakod a babát a kiságyba. vagyis elcicizteted, aztán pár perc várakozás, be a kiságyba. ha felkelti magát, újból cici, míg el nem szenderül, és be... hátha.


amúgy a változás szerintem inkább oka ennek az állapotnak. adj időt neki. én inkább erre tippelek, hogy még új neki minden. lehet, egy darabig legyen egy szobába a kiságya a ti alvóhelyetekkel. kell a fokozat :)

2014. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma éjszaka ez volt..ébredés, aztán cici, még karban szunyókálás, utána vissza kiságy..5 perc és ordítás.aztán elölről.ez ment egész este.a cicimnek már olyan alakja van kb mintha fejögépen lenne.. :-)reggel hagytam sírni 1 órát, hát nem lett jobb, közben szétmart a lelkiismeret.viszont most 2 és fél órája alszik már az ágyában
2014. febr. 21. 10:08
 6/6 xStefix ***** válasza:

NE ilyenkor akard őt leszoktatni, amikor épp elég neki az új környezet. Én biztosan hagynám most, hogy megszokja a dolgokat, addig szoptatnám tovább, ahogy kéri. És ha visszalép egy kicsit, hát lépjen, az a legfontosabb, hogy elégedett legyen, nemde? Semmiről nem vagy lekésve, hidd el. Ha pár hét vagy hónap múlva újra megpróbálnád, valószínűleg könnyebben menne.

A sírni hagyás sose jó módszer.......

2014. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!