Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tapasztalt anyukák, ezzel az...

Tapasztalt anyukák, ezzel az önálló elalvásra tanítjuk babánkat, vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

4 hónapos babánk meg szokott ébredni 1x 2x nemsokra az esti altatás után. Ez lehet 30, 60 perc vagy épp 1 -1 óra múlva. Utána már nem. Ha megébred, akkor egyből ugrunk és bemegyünk, és susogunk neki, vagy cscscscs..-t mondunk halkan, amire vissza is alszik pillanatokon belül.


ezzel jót teszünk vagy nem?


vagy hagyjuk egyszer picit tovább nyöszörögni és akkor hátha saját maga vissza alszik?


mi a tanácsotok?



2014. márc. 7. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináljátok. Én is így csinálom a fiamnál - bár ő már lassan 2 éves lesz -, mikor időnként a délutáni alvásból felébred. Ettől még éjszaka pisszenés nélkül alszik 12 órát, pedig tudom, hogy felébred néha (volt, hogy pont akkor néztem be hozzá, mikor fent volt), de magától visszaalszik.
2014. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csináljátok!!!!!!!! :) Ilyenkor csak meg kell nyugtatni, és tudatni vele h ott vagytok, nincs egyedül, vigyáztok rá. Ne hagyd sírni, mert azzal csak azt tanulja meg, hogy ha gondja van nem jössz, nem segítesz neki, és emiatt később is magába fordulóbb lesz, megtanulja, hogy nem érdemes megszólítani a külvilágot. Olvass utána, vagy youtube-n nézz előadást Ranschburg Jenőtől, ő nagyon jó gyermekpszichológus! Nézd meg legalább ezt a kis részletet :) http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4
2014. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én várnék 1-2 percet,hátha visszaalszik. a susogás egyébként nagyon jó.én a suttogó szerint altatok-és bevált.épp most sirt fel a kislányom.vártam picit-szerintem visszaaludt.olyan édes,ahogy bevette az ujját a szájába-a másikkal morzsolgatja a takaróját,megnyugtatja magát.természetesen ott vagyok,ha kell,de tök jó,hogy önálló alvásra szoktatod te is.
2014. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

akkor a susogás is az önálló elalvás tanításának része? nem veszem ki az ágyból, csak odahajolok és halkan susogok

nem merem sírni hagyni, nem tudom miért, :(

van a szobájában egy nagyobb tesó, félek, hogy felébresztené

2014. márc. 7. 12:37
 5/11 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam
2014. márc. 7. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok-én is a nagytesó miatt kinlódom,nehogy zavarja.persze,ez is a könyvben van.azt hittem,h olvastad,de akkor ösztönösen jól csinálod.:-)
2014. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja,meg az is ,hogy ne hagyjuk sirni-de miért is kellene-hiszen egy idő után majd nem sir,nem jelzi,ha baja van-olvasd el,tényleg érdemes
2014. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aranyos vagy, én is ismerem a suttogót, meg is vannak a könyvek, tehát még csecsemőkorban alkalmaztam. Nekem nagyon tetszik a könyv, sokat hasznosítottam belőle.

Viszont az is benne van, hogy a nagytesó miatt inkább susogjunk? :) bocsi, ha félreértettem valamit.

2014. márc. 7. 15:15
 9/11 A kérdező kommentje:

ja, egyébként a nagytesó ha már alszik, semmilyen zajra nem ébred fel. (anno őt is suttogóból altattam egy időben) :)

tehát még csak félnem sem kéne, mégsem merem.


te hogyan csinálod, ha megkérdezhetem? mennyit vársz, hogy magától visszaaludjon? akkor ezek szerint ő ujjszopis? nekem a nagylányom volt az, most a kicsi hol igen, hol nem. változó, de mostanában a bal ujját kapja be elalváskor, miután elvettem tőle a cumit.

2014. márc. 7. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:
igen -ő ujjszopis,a nagytesó(aki nekem fiú)cumis volt.neeeem,az nincs benne,hogy a tesó miatt suttogjunk-vagyis nem emlékszem ilyenre.nem kell mindent szentirásnak venni,de szerintem nagyon jó gondolatok vannak benne-legalábbis nekem egyezik a pedagógusi módszereimmel.én 1-2 percet szoktam várni-meg,ha nyöszörög,nem ugrom azonnal.idáig ezt tettem,mert én is a tesó maitt gondoltam,hogy jobb,de ő is elég jó alvó-de nem kellett volna,mert szépen megnyugtatja magát.természetesen a sirásra reagálni kell-hiszen pici baba-jelez,de a könyvben is úgy van valahogy,hogy figyelek-fülelek,-vagy valami ilyesmi.örülök,h segithettem
2014. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!