Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogyan altattátok 2 hós...

Ti hogyan altattátok 2 hós babátokat? Az enyém nappal csak babakocsiban alszik jót, fog ez változni?

Figyelt kérdés
Hiába ringatom 1 óráig, ha lerakom a kiságyba max 30 percet alszik és ez megy délelőtt meg délután is, csak ha babkocsiba teszem akkor alszik jót, akár 3 órát is. Most már a késő délutáni órákban is ezt csinálom, hogy ne ordítson a fáradságtól fürdésig. Éjszaka viszont sikerül ringatva elaltatnom fél-1 óra alatt és így 2-3 órát alszik egyhuzamba, de hajnalban 4-5 után megint csak félórákat tud aludni. Volt így valaki, leszokik majd a babakocsiról és tud kiságyban aludni nappal is?
2013. okt. 9. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem fog leszokni, ha idáig nem tette.

Ezt jól elrontottad, még 18 évesen is babakocsiban kell majd ringatni az alváshoz!!!

2013. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amikor kicsi volt a lányom, a kiságyat leszűkítettük neki szoptatós párnával, és ez néhány hónapig így is maradt (a szellős, nagy helyen nem érezte jól magát, neki is jobban bejött addig a babakocsi). Esetleg ezt ti is kipróbálhatnátok.
2013. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt... Nagyobbik kisfiam csak a babakocsiban aludt jókat, több órát. Nem tudtam leszoktatni róla. Télen is tologattam a levegőn, aztán volt hogy behúztam a garázsba és ott aludt :-). Csak akkor volt változás amikor elkezdtük a családi napközit, és ugye ott muszáj volt Ágyban aludni. Utána itthon is sikerült ágyban aludnia. Elmúlt egy éves mikor leszokott róla.
2013. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy nem jó neki a matrac ami van. Ugye nagyon ajálják a kókusz matracot de épp itt irta multkor egy anuyka hogy a babája nem aludt rajta, kicserélték szivacs matracra azóta meg alszik simán. esetleg próbáljátok ki. nem minden babának jön be ugyanaz.
2013. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem mindig a fáradtságtól sír, lehet, hogy túlterhelődött, sok infó éri :)

a tanácsom (mert hogy 2 hónaposan nekem sem aludt napközben nagyon a babám) ne töltsd a napod azzal, hogy altatni próbálod. élvezd a napot, az együtt tölthető időt, és ha látod, hogy fárad a baba (dörzsöli a fülét, arcát, "mattul" a szeme, a messzeségbe réved a tekintete, nyöszörög, romlik a hangulata, ásítozik...) akkor próbáld meg altatni.

nyugi, fog majd aludni, csak ez az időszak ilyen.

elméletileg intenzívebb növekedési időszak, a kisfiam cicin lógott ez időtájt folyton.

ekkoriban hajtottam fejet afelett is, hogy aludhat velem is a baba, és nem stresszeltem az éjszakán se.

így alakult ki az este 7-től reggel 7-ig alvás, és a napi 3-3-60 perc a megszokott időben.

ne aggódj, jobb lesz, ebbe kapaszkodj, ne stresszelj, élvezd ezt a jó időszakot :)

2013. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Naponta 3x mentem sétálni a kislányommal, mert napközben csak a babakocsiban aludt jókat, odabent 20 perc volt a maximum. 4 hónapos kora körül jött egy váltás, elkezdték zavarni a külső zajok alvás közben, onnantól éppen odabent aludt szívesebben. Most már 20 hónapos, ebéd után a hálószobánkban a franciaágyon alszik 2-3 órát.
2013. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eleg nagy butasagot irt az elso, ki az, aki 18 evesen alszik nappal???

A kisfiam is csak babakocsiban aludt nappal, addig altattam benne, amig kenyelmesen elfert benne. Aztan, olyan masfel evesen aludt mar bent is, de eleg hamar leszokott a nappali alvasrol.

Most a kislanyom par hos, nem tudom gyakran kivinni, igy nem volt hozzaszokva a babakocsihoz, megsem alszik a kisagyban, csak 20 perceket, akar csend van, akar nem. Es latszik is, hogy aludna tobbet. Igy elkezdtem kivinni mostanaban es o is tobbet alszik a babakocsiban, akar tobb orat is (kisfiam is anno 3 orat siman vegigaludt), ugyhogy en tudom, hogy nem szokik ra es nem aggodom emiatt. Valtoznak a gyerekek, ahogy nonek, ne aggodj, altass nyugodtan babakocsiban, rengetegen tesszuk igyanezt:)

2013. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Iróniából írta az első. :)
2013. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú nálunk is a babakocsiban jókat aludt, de én bejöttem vele és szép lassan bevarázsoltam az ágyba. Most már ott is 3 órákat csicsizik!
2013. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!