Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sír a babám a babakocsiban!?

Sír a babám a babakocsiban!?

Figyelt kérdés

Korábban már tettem fel egy kérdést ezzel kapcsolatban, de sajnos a probléma még mindig fenn áll. :(

8 hónapos a fiam, és lassan egy hónapja nem telik el úgy nap hogy séta vagy egy sima levegőzés (amikor nem tolom, csak kint van a levegőn) alkalmával ne kezdene el sírni a kocsiban.

Próbáltam én már mindent: lefektettem, felültettem, játékot adtam neki, vizet vittem az útra, sőt a legfrissebb próbálkozásom, hogy felszereltem a babakocsi vázára a hordozót, mert azt lehet velem szemben feltenni. (így kizárva az esetleges szeparációs szorongás, hogy nem lát engem a sportverzióban)

Teljesen tanácstalan vagyok!!! :( Ja, és aludni sem hajlandó a kocsiban...


Ma felhívtam a védőnőt, hogy hallott-e ő már hasonlót.

Szerinte (ami mondjuk az én fejemben is megfordult már), történt a Manómmal valami negatív dolog a kocsiban, ami miatt most fél benne lenni.

Hiába keresem egyszerűen nem találok semmit az emlékezetemben, hogy történt volna valami.

Azt ajánlotta, hogy pár napig felejtsem el a kocsit, ne is lássa a legényke. Most vigyem kézben/kendőben/kengurúban sétálni, majd pár nap múlva ültessem bele a kocsiba de csak addig legyen benne, amíg jól érzi magát. Ha elkezd nyűgösködni azonnal vegyem ki... így fokozatosan szoktassam hozzá a kocsihoz.


Valaki köztetek találkozott/átélt már hasonlót?

Szeretni fogja valaha a babám a babakocsit?

Ha elkezdem hordozni, nem fog nagyon hozzászokni ahhoz, hogy kvázi kézben sétálok vele?


Tanácsaitokat előre is nagyon köszönöm!


2014. márc. 13. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem akkor sírt egyszer nagyon, mikor olyan melege volt


(igaz akkor üzletbe mentem vele, és kint hideg volt, bent meleg, folyt róla a víz. kicsomagoltam és elmúlt a bánat) :)


akkor is sírt, mikor unta, észre vettem, hogy imád otthon játszani a szobában, úgyhogy már nem mászkálunk annyit, mint korábban. (apja vére, én nem bírok sokáig egy helyben maradni, a párom elvan napokig is ötven négyzetméteren) :)


nálunk most, 9,5 hósan jelentkeznek a szeparációs tünetek. én vittem ma is hordozókendőt magammal, és mikor panaszosan "nyikorgott" a gyerek, magamra kötöttem. egy idő után visszaraktam, és elvolt.

én úgy vettem észre, ilyenkor kicsit ki kell venni, az a megoldás, illetve, ha belelovalja magát, haza kell húzni (nem is megyünk messze a háztól mostanság, illetve nem megyünk hosszú időre el)


én biztos vagyok benne, hogy ez el fog múlni... nálunk is, nálatok is.


ja, nekem pl. az is segített, hogy a parkban a körök folytonos rovása helyett, sétálok 10, 15 percet, aztán odamegyek egy játszótérre, ahol kicsi gyerekek vannak, és ott dumálok az anyukákkal a friss levegőn, a gyerek meg tátott szájjal figyeli a többi csemetét, és akár órákig is leköti a látnivaló, a nézelődés :)


szerintem ezt próbáld ki, egy játszótéres nézelődést :)

2014. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom kezdettől fogva utálta a babakocsit. Na jó. eleinte, néhány hetesen aludt séta közben, de ahogy nyílt a kis elméje, úgy kezdett el sírni a babakocsiban. Ahogy képes volt jelezni, hogy vegyem ki, úgy kéredzkedett kifele. Ahogy kivettem, megszűnt minden baj, így én nem csak őt cipelhettem, de még a kocsit is tolhattam magam előtt, plusz nyűg volt csak.

Az sem segített, hogy sport változatban velem szemben volt, hogy lásson engem, meglegyen a kontaktus, elenyészve tudtam csak babakocsival közlekedni.

Hamar elraktuk a kocsit, inkább kézben vittem, ahogy pedig megtanult járni, azóta inkább sétál mellettem.

2014. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a közelünkben nincs játszótéra. Ami van, ahhoz eljutni kocsi kell, akkor viszont a setaresz marad el....


Persze én is ki szoktam venni a kocsiból ha sír, aztán úgy megyünk tovább. De a kocsit is tolni+ cipelni popoját, tényleg elég nehéz feladat.


Ma kipróbálom a hordozokendot! Kíváncsi leszek mit fog szólni hozzá. :-)

2014. márc. 14. 06:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Az egyévesem kb. négy hónapig állandóan sírt benne, majd meguntam és hordoztam, egy kis idő után visszatettem és így már legalább 3/4 órát elvan, de nem imádja.

Még most is néha ki kell venni egy kicsit és visszatenni.

Én beletörődtem!!!!

2014. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elso fiam csak nezelodni szeretett a babakocsiban, kb 5 honapos koratol en hason fekve setaltattam, mert akkor latott ki a legjobban, szepen kinyomta magat es nezelodott. A hatan csak nyuglodott, a hordozot utalta. 8 honaposan is sokkal inkabb szeretett hason a mozesben, mint ulve/felig ulve a sportreszben. Probald meg esetleg ezt is.
2014. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont most tettem fel szinte hasonlo kérdést.Én is ebben a cipőben járok,és én is tanácsokat szeretnék,2 hét mulva 8 hos lesz a kicsi fiam,kezdetektől utálja.Nekem még annyi neheziti,hogy van egy ovisom is aki meg igényli a kintlétet.Annyira irigykedem,mikor látom hogy órákon keresztül tolja anyuka a babakocsiba a babát.Én is probáltam már mindent.Bulátát,piskótát adtam a kezébe,hogy legalább addig el legyen mig csocsálja de semmi.Bocsi hogy válaszolni nem tudok,de tudd hogy nem vagy egyedül és totálisan megértelek.
2014. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!


nem is gondoltam volna, hogy ilyen "sok" embert érint ez a probléma. Én soha életemben nem láttam még olyan babakocsiban ülő babát, aki ordított volna! :(

Meg amikor azt olvasom, hogy van aki csak a babakocsiban képes aludni!!!???


Ma fogtam a hordozókendőmet (amit még soha nem használtam, egy sírós alkalmat kivéve) és abban mentünk el sétálni! :) nagyon jó volt!!! olyan belsőséges... nem is tudom megfogalmazni... azt hittem, hogy a hátam/derekam nem fogja bírni, mert már lassan 9 kiló a Manóm, de annyira édes volt, hogy úgy hozzámbújt és el is aludt, hogy úgy érzem egy fokkal feljebb lépett a kapcsolatunk! (ez most elég hülyén hangzik, de akkor is valami ilyesmit érzek) :)

Végre nem sírt!!! helyette inkább "magyarázott", nagyon cuki volt.

végül is két órát így is sétáltunk ebben a gyönyörű időben.


Szerintem jövő héten fogom megpróbálni visszatenni a kocsiba, aztán majd meglátjuk.

2014. márc. 14. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Kár is volt idáig kínozni a babakocsival. Vannak gyerekek, akik egyszerűen utálják, és ez nem is változik az idővel. Az én kisfiam is ilyen volt. Nem erőltettem, hordoztam, így mindig boldogan jött sétálni, nagyon élvezte, és kint lehettünk órákig. Ráadásul szerintem sokkal egyszerűbb is, mint a böhöm babakocsival tolatni, aztán szenvedni minden járdaszegélynél, rossz járdánál, lépcsőnél stb. Kösd a hátadra, úgy sokkal könnyebb lesz.
2014. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem jövő héten fogom megpróbálni visszatenni a kocsiba, aztán majd meglátjuk."

Ha ennyire egyértelművé vált, hogy ő is inkább a hordozást preferálná, és neked is bejött, akkor miért erőlteted még mindig a kocsit?

2014. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló!

A kérdésed elgondolkodtatott...

Valóban nagyon jó érzés volt hordozóval sétálni tegnap, de azért azt sem bánnám, ha a kocsiban is ellenne. Ezért "eröltetem" a visszaszoktatást. Persze ha nem fog neki tetszeni akkor végképp lemondok róla.

Egyébként Ő nem kezdetektől utálja a kocsit, nagyon sokszor órákat aludt benne. Ez a jelenlegi állapot kb. 1,5 hónapja áll fenn.

2014. márc. 15. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!