Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nálatok is előfordul?

Nálatok is előfordul?

Figyelt kérdés

Ha 18 hónapos kislányommal a nagyszülőkhöz megyünk ebédre és ott akarjuk altatni, akkor ott jó esetben 1 órát alszik délután, annak ellenére, hogy délelőtt mindig jól kifárad, annyi mindent csinál, mozog. Itthon viszont általában alszik 3- 3,5 órát is. Persze itthon is előfordul, hogy valami megzavarja és hamarabb felébred. De ott mindig ez van mióta már nem olyan pici. Utána persze estére meg olyan álmos és nyűgös.

Ráadásul hamarosan megyünk pár napra kirándulni (szállás már lefoglalva) és most ez az alvás probléma zavar legjobban. Mi lesz ha éjszaka sem tud majd aludni rendesen?


2014. márc. 18. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. A fiam 21 hónapos, itthon 3,5 órát alszik egyedül, apuéknál nem hajlandó aludni, anyunál ugyan alszik, de csak ha az apja is lefekszik vele és csak kb. 1,5-2 órát. Mi tavaly már voltunk vele 4 napot "nyaralni", ott viszont az első éjszakát leszámítva átaludta az éjszakákat. Mondjuk strandoltunk, későn feküdt, úgyhogy fáradt volt.
2014. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves lesz nyáron, bölcsis.

Van, hogy 1 órát alszik és már kukorékol. Van, hogy déltől alszik 4-ig lazán. Jelenleg is épp ez zajlik.

Engem nem izgat, ha felébred hamarabb. A lényeg, hogy minimum 1 óra csendes pihenő meg legyen. Nem miattam/miattunk, hanem miatta. Hogy meglegyen a rendszer és hogy betartsa a "játékszabályokat".

Utolsó sorban az agyi tevékenységeknek sem árt, ugyanis alvás közben fejlődik a gyerkőc.

Ha felébred 1 óra alvás után, akkor csináljátok tovább a napotokat. Maximum este 5-6-tól jobban le kell foglalni.

Egy 18 hónapos gyereket már igen sok minden érdekli! Ráadásul mentek kirándulni.. az én 1 éves gyerekem anno 2 hetes nyaralást úgy élvezte, hogy alig lehetett "lelőni" :)))


Vagy húzzátok a fennlétet és ebéd után kb. 1-fél2 fele rakod le aludni. Így alszik 4-ig és tovább bírja estig.

2014. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akkor reménykedhetek, hogy ott talán fog aludni. De anno ti is a délutáni alvásidőben a szálláson maradtatok vele igaz? És nem séta közben vagy az autóban kellett aludnia.
2014. márc. 18. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok.Ha aludt délután, akkor azt a szálláson tette (nem tud séta közben aludni már jó ideje).
2014. márc. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!