Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti 6 hónapos babátokat mikor...

Ti 6 hónapos babátokat mikor fektetitek le este és nappal hányszor hány órát alszik babátok?

Figyelt kérdés
Hány órakor fürdetitek?

2014. márc. 19. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
nappal 3-szor 1-1 órát aludt ennyi idősen. este 9 körül alszik, reggel 7 körül kel. fürdés 8 körül, mert akkor már nyűgös és így kibírja hogy fent legyen 9ig. ha hamarabb tennénk le, akkor éjszaka kipattan a szeme és nem akar aludni.
2014. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5 és 7 között fürdettem, délelőtt aludt úgy másfél órát átlagban, a du kiszámíthatatlan volt, előfordult, h 2-3x is aludt hosszabb-rövidebb ideig, de az is, h egyáltalán nem. nagyon későn aludt el, mert akkortájt szenvedett a fogzástól. szintem minden nap éjjel 1 n2 körül sikerült végre elaludnia, ritkán volt, h korábban, de éjfél előtt biztosan nem...
2014. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert nekünk most az a problémánk hogy korán alszik el és kipiheni magát addig míg mi este nézzük a tv-t és mire mi is ágyba jutunk addigra ő felébred és fél óránként ébred.

Én 6 körül fürdetem 7 óra fél 8 kor már alszik és 3 órát alszik ébredés nélkül aztán fél -1 óránként ébred.

Szóval 10-fél 11 után már óránként ébred.

Hogyan kéne kihúzni az időt legalább hogy 9 kor aludjon el?

2014. márc. 19. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz 6 hónapos. Nap közben háromszor alszik, általában a három alvás összesen 3 órát tesz ki. Este negyed nyolckor van fürdetés, és kb. 9-kor alszik el. Egyszer kel enni hajnal 5 körül, majd 8-9 között kel fel.
2014. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mikor alszik nap közben? hányszor és mennyi időt? Nem lehet éhes vagy, és azért kel? Mit kap vacsorára? Foga nem jön?
2014. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek okozhatja az alvatlanságot hajnalban ha túl korán alszik el a baba este?
2014. márc. 19. 12:25
 7/10 A kérdező kommentje:

Napközben változó hogy mennyit alszak ma eddig 4 órát aludt ha hajnali fél 5 tól számoljuk, és még csak délután fél 1 van.

De olyan nyűgös, nem találja fel magát, egyedül egy percet sincsel el, szerintem még mindig aludna, nem eszik nem iszik.

Lehet hogy ez az esős idő.

Estére tápszert szoktam adni 120 ml-nél többet nem hajlandó meginni belőle.

Próbáltam már hogy egész nap csak 2 és fél órát aludt de nem lett jobb az éjjel.

2014. márc. 19. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nappali alvás egy katasztrófa, van hogy csak 2* 1 órát alszik de olyan is volt hogy csak fél órákat aludt. Viszont eljátszik egyedül is nem igényli hogy folyton kézben legyen. Este 6-7 körül fürdetek, eddig úgy volt hogy utána etetés és el is aludt, este 11-12 körül kelt először, és utána még 2* reggelig, de az utóbbi egy hétben egyszerűen nem akar elaludni. Már táskásak a szemei, de akkor is addig ébren van mig le nem esik a feje :) kb 9-10 körül alszik el, de nagyon nehezen. Ringatni is próbáltam, de nem hagyja magát, küzd, rúgja ki magát úgyhogy nem könnyű mostanában. Lehet hogy jön a foga a te babádnak is, nézd meg milyen az inye, lehet ha bekened neki géllel megnyugszik és jobban alszik majd éjjel.
2014. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nagyon savas a gyümölcs és gyümölcslé és azért nem akar enni inni semmit?

Mivel a vizet nem issza meg ezért vettem neki 100%-os őszibarack levet, és azt hígítom neki vzzel így nem édes egyántalán, edig megitta.

2014. márc. 19. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Este fél 8-kor van fürdés, aztán vacsi (még anyatej) fél kilenckor viszem aludni. Reggel változóan 7-8 között kel, de frontos időben fél hét, vagy fél 9 is lehet :) Délelőtt még alszik fél-1 órát, attól függően, hogy mikor kelt, majd legközelebb ebég után kb 1-fél 2 körül még 1,5-2 órát. Ezután uzsi, és már nem alszik fürdésig, csak ha mondjuk megyünk valahova kocsival, és bealszik rövidebb időre. Kezdi jól bírni a napi 2 alvást, már kb 2 hete csinálja, régebben még aludt kerek fél órát délután fél6-6 körül, de miután folyamatosan ki akarta csúsztatni, és már majdnem fürdésidő volt mire bealudt, ezért előre hoztuk a fürdést egy fél órával, így ennyivel is hamarabb fekszik, cserébe nem alszik kevesebb ideig reggel mint régen, tehát nyertünk egy fél órát :)

Bár lassan nálunk is indul a fogzás, a nappalaink nyűglődősek, éjszaka is többször hallom nyekeregni, szerencsére még nem kell kelni hozzá, bár azt mondhatom, hogy legalább tudja, hogy az éjszaka alvásra való, mert ha ritkán megébred is, azonnal visszaalszik :)

2014. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!