Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 3 éves kisfiam miért...

Lassan 3 éves kisfiam miért nem aludja végig az éjszakákat?

Figyelt kérdés

Már nagyon fárasztónak érzem,hogy éjjelente óránként,félóránként ébred inni.Elalszik este 9-kor,de már éjféltájban megkezdi az ébredéseket.Adok neki inni a cumisüvegben és visszaalszik.Van,hogy oda kell fektetni hozzánk,ott alszik vissza.(bár erre nem aakarom szoktatni,hogy reggelig ott legyen,inkább megvárom míg elalszik és visszateszem)Ezt eljátszuk reggelig.Nem tudom szobatisztaságra sem szoktatni,mert annyit pisil a sok folyadéktól,hogy 2x is cserélek rajta pelust és van olyan ennek ellenére is,hogy pisis lesz a párnája,takarója,kifolyik a pisi a pelusból.Egy éjszaka 1,5-2l folyadék elfogy.Nappal is sokat iszik,eszik is mellette.napközben is alszik fél 1-től 3-ig.ilyenkor ált,nem ébred meg.

A nagyobbik fiam 1,5 évesen már nem ébredt fel,nem tudom mit kéne még kipróbálnom.Ha nem adok neki inni,addig sír,míg meg nem kapja,de ez nem hisztiből jön nála,hanem szerintem már csak megszokás.Hogy szoktassam le róla?


2014. márc. 24. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit iszik éjjel, akkor ha szobatiszta is lesz, minimum 10x viheted éjjel pisilni. Ez nem normális, hogy ennyit iszik egy 3 éves gyerek! Vizsgáltasd ki! Akár cukorbetegséget is jelezhet!
2014. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Mit iszik éjjel? Legalább valami cukrosat? És miért cumisüvegezik 3 évesen? Sétálni szokott már vagy babakocsiban tologatod még?
2014. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyszer-egyszer megpróbáltad nem itatni, és sírt, még nem jelenti, hogy nem lehet lecsökkenteni az éjszakai ivást ( kivéve persze, ha esetleg szervi baj áll mögötte) - inkább vállalj be 2 hét nem alvást, hidd el, le lehet szoktatni! Gondolom mennyire sok már ez a nem alvás...
2014. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A lassan 3 éves pontosan azt jelenti,hogy csak aug.-ban lesz 3,de igen én is mondtam már többször a dokinak,hogy sokat iszik,de lerendezte annyival,hogy biztos olyat evett...,hogy még kicsi,nem baj,ha nem aludja végig az éjszakát,majd kinövi.Sajnos igen,cappyt iszik vagy szörpöt.Csak az alváshoz kell neki a cumisüveg,és tud sétálni is,szokott is,és még babakocsiban is szoktam tolni,főleg,reggelente,mikor vásárolni megyünk.Igaz az ősszel volt,hogy a védőnővel is beszéltem erről a nem alvásról,de ő is azt mondta,hogy majd kinövi.De mikor?

Anyukám is azt javasolta,hogy hadsírjon egy pár éjszakát,majd leszokik.Tényleg hadjam sírni?Nincs más?

2014. márc. 24. 15:11
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

oh, és én engem lepontoztak, mikor multkoriban azt irtam, hogy akire vigyázok kislány még cumisüvegböl iszik (és nem csak éjjel, hanem mindig!! poharat nem ismeri...)


a kislány akiröl irtam, ugyanilyen! 3 éves, éjjel 2-3szor felkel illetve üvöltve sir..cumisüvegbe kap vizet, azzal elvan 1,5 orát majd ujbol üvölt. rajta is éjjel 2 szer minimum pelenkát kell cserélni, és általában reggelre csurom viz a gyerek..ágynemü, párna, takaro stb.

az itteni háziorvos azt tanácsolta az anyukának, hogy hagyja orditani a gyereket, mert ez csak hiszti, hiszen nagyon jol tudja, hogy ugyis bemegy hozzá valaki illetve, hogy ne adjunk neki inni.... (pláne ne cumisüvegböl)

a doktornö már 10 honapos kora ota mondogatja ezt az anyukának, persze anyuka meg se probálta betartani. (mostmeg annak "kötelezö" felkelni a gyerekhez, aki éppen ott van, én, nagyszülö, 12 éves -nagytestvér-...)

2014. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szó nincs, hogy hadjam


Ha édes innivalót iszik, akkor nem csoda, hogy annyit kér inni. Én is ha üdítőt iszom, csak szomjasabb leszek tőle. Próbáld ki, hogy vizet adsz neki.

2014. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
már próbáltam sima vízzel,ízesített vízzel is,nem issza meg!Kéri a cappyt.ráadásul nem is a legolcsóbb innivaló.Olyan is volt,hogy nappal nem altattam el ebéd után,és estére még nyűgösebb lett,és annál kevesebbet aludt,rosszabbul aludt.Ha délután minél többet alszik,annál jobban alszik éjszaka is.Volt olyan is,hogy du 3körül aludt el,6 kor úgy ébresztettem és ugyanúgy elaludt este 9kor,és érdekes módon nyugodtabban aludt,ami azt jelentette,hogy 1xébredt meg hajnalban.
2014. márc. 24. 15:27
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

5. vagyok, nálunk is ez volt, hogy nem itta meg csak az üditöt, végül én nem adtam neki csak vizet, azota nem kéri az üditöt, ennek kb. féléve.

a "én" 3 évesem nem alszik délután, mert itt du. fél2töl van ovi fél6ig, fél9 körül már ágyban, de onnantol kezdve pokol....

2014. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Azért az nagyon gáz, hogy szörpöt és cukros löttyöket iszik éjszakánként alvás helyett. (De jó, hogy az én gyerekem nem kéri a "Capy-t", mert azt sem tudja, hogy ilyen baromság egyáltalán létezik.)

A cumisüvegről nem is beszélve. Normális esetben már 2 évesen sem iszik egy gyerek cumisüvegből.

A babakocsizást is le lehetne állítani, van annak a gyereknek két lába, szépen fokozatosan megerősödik.

2014. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom a véleményem akkor is, ha le leszek pontozva.

Nem tartom normálisnak, hogy 2,5 vagy 3 évesen éjjel vagy akármikor cumisüvegből kell inni, azt különösen nem, hogy cukros üdítőket kap a kicsi.

Egyáltalán milyen állapotúak a fogai?

Hogy tudsz alapvető szájhigiénét tartani, ha este fogmosás után még belötyköl x deci cukros és gyümölcssavas innivalót?

A házi gyermekorvosotok erre is legyint és mondja, hogy ez így helyes cumisüvegből éjszaka cukros-savas üdítőt itatni kisgyerekkel? A védőnő is? Nem hinném.


Ne haragudj, de ez NAGYON el lett rontva.

De nem késő, változtatni a GYEREKED ÉRDEKÉBEN egyedül te tusz, viszont gyorsan, amíg nem késő.

Mától ne adj neki cAPPY-ket, csak és kizárólag vizet.

Első körben még hagyd a cumisüvegben kb. 3-4 napig, aztán át lehet térni a csőrös itatóra megint egy hétig, aztán meg az ágya melletti kispolcra, éjjeli szekrényre a kispohár TISZTA VÍZ-re (max. 2 dl).


Nem lesz könnyű, nem úszod meg a hisztit, de muszáj meglépni, mert sem az éjszakai állaneó szomjúság nem állapot, sem az állandó pisilés-felkelés. Így persze, hogy nem tud pihenni az a szerencsétlen gyerek.


(csak hogy tudd: a cappy sűrítményből van! még a 100%-os is- olvass csak utána!)


Ha a kicsi szomjas, ha VALÓBan szomjas, akkor pár óra után meg fogja inni a tiszta vizet.

Ha csak hisztizik, megnyugtatásnak, "élvezeti cikknek" kell az édes lötty, akkor igen, hisztizni fog, de tarts ki.


kezdetben a leszoktatást próbálhatod úgy is, hogy hígítod tiszta vízzel a cukros löttyöt először 1/3-2/3, aztán fél , aztán fokozatosan elfogy.


Azonnal állj rá erre, mert ez így nagyon nincs jól.

2014. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!