Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 3 éves kisfiam miért...

Lassan 3 éves kisfiam miért nem aludja végig az éjszakákat?

Figyelt kérdés

Már nagyon fárasztónak érzem,hogy éjjelente óránként,félóránként ébred inni.Elalszik este 9-kor,de már éjféltájban megkezdi az ébredéseket.Adok neki inni a cumisüvegben és visszaalszik.Van,hogy oda kell fektetni hozzánk,ott alszik vissza.(bár erre nem aakarom szoktatni,hogy reggelig ott legyen,inkább megvárom míg elalszik és visszateszem)Ezt eljátszuk reggelig.Nem tudom szobatisztaságra sem szoktatni,mert annyit pisil a sok folyadéktól,hogy 2x is cserélek rajta pelust és van olyan ennek ellenére is,hogy pisis lesz a párnája,takarója,kifolyik a pisi a pelusból.Egy éjszaka 1,5-2l folyadék elfogy.Nappal is sokat iszik,eszik is mellette.napközben is alszik fél 1-től 3-ig.ilyenkor ált,nem ébred meg.

A nagyobbik fiam 1,5 évesen már nem ébredt fel,nem tudom mit kéne még kipróbálnom.Ha nem adok neki inni,addig sír,míg meg nem kapja,de ez nem hisztiből jön nála,hanem szerintem már csak megszokás.Hogy szoktassam le róla?


2014. márc. 24. 14:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen gyerek egészségét már most tönkreteszed a sok cukros üdítővel, elméletben azért vagy te a felnőtt szülő, mert neked van eszed, ellentétben a gyerekkel, így meg tudod akadályozni, hogy olyat tegyen, ami káros az egészségére. Na itt az idő! Tessék átszoktatni az ásványvízre, ha szomjas lesz megissza, ha édesebbre vágyik akkor pedig tea nyírfacukorral vagy mézzel, de azt csak maximum napközben igya. Ezek az édes vackok nem csillapítják rendesen a szomjúságot, nem csoda, ha ennyit iszik.

Esetleg még házi facsart narancslevet vagy grapefruitlevet ásványvízzel hígítva mézzel édesítve is adhatsz neki.

2014. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Fú, hát ne haragudj, de nekem annyira ki tud nyílni a bicska a zsebembe ettől a "ha nem lesz ez vagy az akkor ordítani fog" dologtól. Neked kéne felfognod, hogy TE vagy az ANYA, te diktálod a szabályokat a gyerek pedig GYEREK!!!

Egy majdnem 3 évesnek már nagyon nagyon bőven el lehet magyarázni, hogy éjszaka nincs ivászat, se evés, semmi, északa alvásra való. Ezt te/ti rontottátok el, nem is értem, hogy gondoltad, hogy mekkora buli lesz éjszaka cukros sz*rokkal itatni a gyereket, vagy akár napközben. Egy egy pohár egy nap rendben van, de egész nap, egész éjszaka????? INkább nem mondok erre semmit, csak azt hogy nagyon sürgősen le kell szoktatnod a gyereket erről. Ha ordít, hadd ordítson, azt se hiszem, hogy ő egy ilyen éjszaka után kipihenten ébredne, el se tudom képzelni, mi lehet így egész nap nálatok. Így oviba se veszik fel, ha nem szobatiszta, bár az már más tészta. Egyszerűen tedd el az "imádott" lötyiket, és ne is vegyél többet, ez van, mást nem tudsz tenni. Vegyél erőt magadon, mert tönkre teszed a gyereket is, meg magadat is, nehogy már a "farok rázza az oroszlánt", tiéd az irányítás, ha nem leszel határozottabb, akkor később más téren is fejedre fog nőni. A cumis üveget meg nagyon gyorsan dobd ki, mert nagyon gáz, hogy 3 évesen még mindig cumisüvegeztek!!!

2014. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

Hú, utolsó, te csak azért szültél gyereket hogy legyen kinek vezényelj? "tied az irányítás" "te diktálod a szabályokat" "nehogy már a farok rázza az oroszlánt" ezek nagyon erre mutatnak.

Kérdezőnek: amíg volt tejed, cicin aludt el a fiad? Mert lehet hogy ezzel kompenzálja a hiányát, nem lehet? A cukros folyadékokat a kicsi fogai érdekében száműzd, ha nem akarod hogy szuvas tejfogai legyenek. Szerintem nem is szomjas, csak a megszokott édes íztől nyugszik meg. Hátsimi, ringatás nem használ?

2014. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!