Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem ertem miert nem tud...

Nem ertem miert nem tud elaludni? Lassan megorulok.

Figyelt kérdés
Lanyom 3 hos ez a 4. het, h ugy alszik napkozben el, h lerakom, simizem, dudolok elalszik. Az elejen 4-8 perceket sirdogalt aztan mar csak fel-1 percet. Mult heten megtalalta az ujjat, leraktam cumi be, es aludt. Jo par napja egyszeruen nem megy az altatas: lerakom, sir, kiveszem, megnyugtatom, visszateszem, sir. A cumit is sokszor kikapja a szajabol. En ebbe beleoszulok mar....mi lehet a baj?
2014. márc. 26. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha már vége a hasfájós korszaknak, akkor lehet a foga

bármilyen hihetetlen egyes babáknál már 3-4 hónaposan kibújik az első

legalábbis a fiammal ez volt a helyzet, nem értettük miért nyugtalan, nem alszik, aztán nagyon meglepődtünk az első fogacska láttán

nem nyáladzik?

2014. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

"lerakom, sir, kiveszem,"

"mi lehet a baj?"


Kell-e magyarázni?

2014. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom az a legnagyobb baj, hogy elvi kérdést csinálsz belőle. Elhatároztad, hogy a Te babád márpedig nem fog ölben aludni, ügyes és okos lesz és egyedül alszik majd.

Sajnos úgy tűnik, hogy a babád nem így gondolja. :)

De ha kitartó vagy, egyszer úgyis feladja és majd elalszik, ha megtanulja, hogy Te nem akarod ringatni.

Én a fiamat ölben altattam, jóóó sokáig. 2 éves kora óta teljesen egyedül alszik el a saját ágyában, a szobájában. Voltak fokozatok az ölben altatás és az önálló elalvás között, de most nem részletezem.

A lényeg, hogy nem törvényszerű, hogy 16 éves koráig ringatnod kell majd a gyermekedet. :)

2014. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön leszólni, mikor fogalmatok sincs az előzményről. Ringatva altattam a lányom, mikor elaludt leraktam az ágyába. Egy idő után mikor leraktam foylton felébredt, 5-10p után és nem tudtam már visszaaltatni. Ezután már nem raktam le a kezemben aludt (fú de rossz anya vagyok ám...). DE egy idő után már a kezemben sem aludt, addig mozgolódott míg felébresztette magát. Így az egész nap egy folyamatos nyűglődésből állt amikor is a baba nem pihente ki magát. EZÉRT döntöttem úgy, h megpróbálom az ágyában altatni. Nem hagyom magára, az ő ágy a miénk mellett van, a rács le van véve. Odabújok mellé, simizem dúdolok. Az eredmény: egy kipihent baba. Mint írtam a végén már sírás nélkül, ujjával a szájában aludt el. De kb. a múlt hét közepén egyszerűen nem megy a dolog, és nem értem miért. Nyilván ha nem bírta volna megszokni nem erőltetem, de szépen lassan alábbhagyott a sirdogálás és az ujját is megtalálta.

Nem csinálok elvi kérdést belőle, egyszerűen ez jött be eddig, mert nem tudtam mást kitalálni, h valamit aludjon is a gyerek. A hordozókendőben szintén üvölt, az sem volt megoldás.

2014. márc. 26. 16:51
 5/12 A kérdező kommentje:
*múlt hét közepe óta
2014. márc. 26. 16:53
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Folyamatos idojarasvaltozas.

Megzavarja a babakat.

Amugy meg ha leteszed, akkor ne vedd fel megint.

Attol meg nem leszel rossz anya. Igen, sokat fog sirni, de megtanulja, hogy az agyban aludni kell.

Az enyemek elso pillanattol igy lettek szoktatva,, 3,5 evesek, nyugodtak, kiegyensulyozottak.

Egyszeruen tudjak, hogyha alvas van, akkor alvas van, nincs vita.

2014. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen volt. Volt egy idő, mikor csak kézben aludt, ha letettem ordított.

Most lehet mondani, akinek ilyen problémái nem voltak soha, hogy: "mert fel lett kapatva"- egy ekkora gyereket nem lehet felkapatni/elkapatni.

Ő hasfájós volt, növekedési fájdalmai is voltak, mert majdnem 7 cm-t nőtt egy hónap alatt, meg persze az időjárási frontok is bezavartak.

A megoldás: az idő, nem tudok mást mondani.

Még mindig hozzám bújva alszik el egy évesen, és? mit tegyek, hagyjam ordítani, mert a nagy könyv szerint azt kell csinálni? Dehogy hagyom, sokkal nyugodtabb az alvása, ha nem sír előtte.

2014. márc. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
En szivesen ringatnam ha tenyleg aludna utana, ejjel is velunk alszik. Remelem ahogy fejlodik az idegrendszere jobb lesz majd.
2014. márc. 27. 06:52
 9/12 anonim válasza:
Az én lányom is 3 hónapos és összevissza alszik mióta megszületett.Most éppen hintában alszik,de azt sem szereti annyira.Én úgy gondolom.hogy a változatos alvást szereti.Mi kezdtük bölcsőben nem szerette,utána kiságy,azt utálta,majd kézben ringatás de egyre több időbe telt elaltatni,így maradt a hinta.Próbáltam már visszaszoktatni a kiságyba,de ha véletlen is sikerült akkor is max 1-2 órát aludt benne éjjel,és akkor megint hinta.Ja és cumizni se bír.A kezétől általában ő is elalszik.Szerintem egyszerűen bele kell törődni,hogy rossz alvó baba.de az is lehet nálatok,hogy próbára tesz hátha magadhoz veszed.szerintem legyél kitartó,mert ha egyszer sikerült akkor másodjára is sikerülnie kell.Hidd ezek a babák rendkívül okosak és jól manipulálnak.
2014. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, fog aludni az enyém is így volt a foga miatt nyűglődött velünk alszik, én nem bánom

Valami baj van azért csinálja

2014. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!