Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem akar este elaludni...

Judyt77 kérdése:

Miért nem akar este elaludni 4 hónapos kislányom?!?

Figyelt kérdés

Fél8-tól próbálom altatni,de csak 21-21:30körül alszik el. Nappal egész könnyen alszik az altatási rituálénkkal(függöny be, halk zene, kevés ringatás, letesz, hátsimi, ujját szopizza, megnyugszik),max egy picit sír, este viszont hiába csinálom az altatási rituálét, már a zene hallatán nagyon nyugtalan lesz.Ha leteszem sír, hiába nyugtatom. Sehogy nem tudom megnyugtatni, csak rövid időre. Ha hagyom sírni, akkor teljesen bepörög, hisztizik és annyira felcukkolja magát, hogy a cicin is alig tud megnyugodni. Próbáltam (csak este)cicin altatni. Elalszik, de ha leteszem felébred, egy ideig elég nyugisan beszélget, próbál aludni, de aztán mindig mégis a hiszti mellett dönt. Végül vagy beájul szegény, vagy apuci elaltatja a vállán (de ez is csak akkor megy, amikor már totál ki van bukva), leteszi és akkor alszik.

Mit tehetnék?



2014. jan. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még gyakran előfordulhat a napirendváltozás, lehet, hogy egyszerűen nem fáradt még fél 8-kor. A nap közbeni alvásai mindennap ugyanakkor vannak? Lehet, hogy lassan ezekből fog egyet elhagyni.
2014. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem pont ugyanakkor alszik. Két órát tud ébren lenni,vagy kicsit kevesebbet. Ebben bent van az eszi is, aztán muszáj letenni aludni, különben nagyon fáradt, nyűgös. Aztán 40perctől 2órát alszik. Ez is változó, ezért semmi sem fix. És akkor eljön az este. Délután is alszik fürdés előtt. Már próbáltam, hogy ezt kihagyjuk, de akkor sem akar aludni ugyanígy :-( Köszi a választ!
2014. jan. 27. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

A kocsi vagy a ventillátor zajára a mi babánk mindig megnyugszik és sokszor bele is alszik. Azt mondják a méhen belül nagyon hangosan hallja a vér áramlását és erre emlékezteti. Találtunk ilyen zajt a neten is, ezzel bármikor elalszik:


http://www.youtube.com/watch?v=w1elVaKSl2Y


Egy próbát megérhet...

2014. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy ilyen soká is hozzászóltál, mert a probléma azóta csak rosszabb lett. Áttolódott az alvási idő 21:30-ra vagy még későbbre. A linket még nem néztem meg, de eszembe jutott, hogy amikor kisebb volt, a hajszárító zajára aludt el rengetegszer. Csak azóta megtanult elaludni, és erről a módszerről megfeledkeztem.. Ma gyorsan ki is próbáltam és pár perc alatt elaludt rá. A linket is meg fogom nézni. Köszi még egyszer!!!
2014. febr. 20. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!