Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam vissza az...

Hogyan szoktassam vissza az ágyába?

Figyelt kérdés

Baba kocsiban alszik 1 hónapos kora óta 6 hónapos babám.

1 hónapos koráig ölben ringattam és amikor aludt letettem de 2 perc és felébredt és akkor is órákat volt a kezemben így ha a kocsiban elaludt nem pakolásztam úgy tovább elaludt.

De 1 hónapja egyszerűen már olyan nehezen alszik babakocsiban is, hogy órákig kell tologatni, rázni, és egyre erősebben egyszerűen a kicsi ringatással már meg sem elégszik, és nehezen alszik el.

Most is csak azért aludt el 30 perc tologatás után mert a szemébe sütött a nap az ablakból és kénytelen volt becsukni a szemét de amúgy negyed 6 óta fenn van.

Órditatnom nem lehet mert anyósom itthon van és egyből ugrik hogy mi van, még megmondja hogy milyen felelőtlen vagyok mert hagyom írdítani.

Mert úgy akartam visszaszoktatni máskor a gyereket az ágyba hogy betettem és hagytam sírni kivettem vissza tettem sírt végül a babakocsiban kötött ki csak 2 perc ringatás is elég volt heteken át, de már nagyon megszokta a ringatást és semmi sem elég neki.

Mit javasolnátok?



2014. márc. 28. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nagy bajban vagy! :D Nem lesz egyszerű kör az tuti. Egy részt én hagynám sírni, de írod hogy ezt nem igazán lehet. Gondolom már van napirendetek, amikor aludnia kell (ebéd után, délután stb.) akkor tedd az ágyába vísít vagy sem tedd oda és ott rázogassad a seggét, paskold stb. A szabályokat te diktálod nem ő, és ne vedd ki az ágyból, alvás van és kész, de mindig fix időben legyen alvás és csak olyankor próbáld ágyban altatni mikor valóban álmos, ha nem álmos joggal fog órdítani. Én így csinálom, alvás előtt mindig sétáltam vele 5-10 percet utána letettem és csókolom alvás volt, nyekergett kettőt hármat és aludt. 3 hónapos korától nem sétálunk ha nem az ablaknál állunk 2-3 percet és nézzük a madarakat-fákat-autókat (de nem beszélek hozzá) utána leteszem és alszik. Ami szerintem nagyon fontos, hogy legyen !napirend! és ha valami szabályt kitalálsz akkor ahhoz !tartsad magad! tűzőn vízen át. (ha leteszed az ágyba akkor nincs mese ott marad akár mit csinál is) * Ha a babakocsi megoldás marad ( NE NE NE!!!) de ha az marad akkor tegyél le két lábtörlőt a földre egymás mellé kb. 20cm távolságba, vigyél oda egy széket (ne fáradj el) és azon tologassad amíg elalszik. Vagy próbáljátok ki az adamo hintát (vaterán másolatot jóval olcsóbban lehet venni) hát ha az is elringatja a kis popoját és elalszik abban, ez sem jó megoldás de legalább te szabad vagy és tudod a dolgodat csinálni.
2014. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs napi rendünk!

Amikor látom hogy nyűgös, dörzsöli a szemét, ásítozik akkor viszem aludni naponta 3 szor alszik.

Éjjeli alvászat 7 után kezdődik de nagyon megerőltető és fárasztó nekem.

Egyszerűen nem akar aludni néz, elfordul, néz, kiköpi a cumit, már letakartam egy textil ruhával a babakocsit hogy ne is lásson hogy ne vonjam el a tekintetét, oldalt fordítom hanyadt sehogy nem jó , fel és le veszi a lábait a babakocsi foggantyúkájára pakolja a lábait.

sír könnyek nélkül abba hagyja, nyekereg, ujból kezdi, úgy hogy közben már nem tudok nagyobb lendületet venni a kocsin 2 cm magas patkán tologatom keresztül.

Már fel le rezeg , jár a gyerek a kocsiban és azt sem veszi észre, nerm nyukszik, forgólódik.

Közben gyakran kiköpi a cumit.

Hagytam már órdítani de a családtagok hamarabb megsajnálják mint én.

2014. márc. 28. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Vmiert ez mar nem tetszik neki vagy nem eleg almos. Vagy de? Szoptatod? Probald azzal vagy ha nem elotte adj neki tapszert abba nem alszik bele?

Ha a babakocsi nem valik be sztem is hintaval probald vagy hordozokendoben! Bar egy ido utan nehez lesz elol de meg mindig konnyebb mint kezben ringatni es onnan le tudod tenni az agyaba. Nalunksokszor van h.nem tudom letenni meg hagyom a mellkasomon aludni es onnan teszem le. Ne hagyd sirni probalkozz mi jo neki. O nem egy kutya h.lassa ki a fonok!!!!! O a kisbabad aki torodesre vagyik nem napirendre. Te sem ora szerint vagy ehes almos neki is valtozhat naprol napra fugghet a hangulatatol idojarastol fronttol. Nem gepek a babak!!!! Figyelni kell ra jol csinalod talald meg neki a legoedvesebb altatasi modot. Lehet par hetiv nehezebben alszik el vmiert ezt tul kell elni. Maszik kuszik mar? Ha fog konnyebb lesz. Az enyem 7 honapos es vagy ringatom vagy cici vagy hordozokendoben vagy babakocsiban alszik el. Ezek mindig megoldhatok sztem.

2014. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8kor irtad h.nem alszik meg es 5.15kor kelt. Egy 6 honapos baba siman fent tud lenni 3 orat de akar tobbet is. Enyem 2-3at de van aki 4et is! Sztem nem almos a babad az a gond. Lehet eleg 2 alvas is!
2014. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem anyatejes, nem szoptatom, 2 hetes kora óta nincsen tejem.

Tápszert kap.

kúszik, tolat hátra fele, és feltérdepel négykézlábra és előre hátra hintázik.

Megtesz simán 2 métert hátra fele pár perc alatt.

Nem altatom kézben karban egyszerűen nem bírja elviselni ha karomra fektetem fordul ki feszíti ki magát a kezemből csak ülve marad meg azt is csak egy darabig, mert aztán már az sem jó neki.

Egyedül még nem tud ülni.

Úgy igen ha tartom a kezét vagy előre dől egy kicsit vagy kapaszkodik.

éjjel még mindig 3 szor ébred enni kb 3 óránként.

De egyszerre 130 ml-nél többet nem bír meginni.

9 kiló 20 dkg a súlya és 69 cm a hossza.

Nem olyan hájas inkább izmos.

A lábain van kis hurka és a nyaka tokás a háta erős, sokat van hason.

De éjjel nem alszik hason, mert ha oldatra fordítom alvás előtt ha nem jól támasztom ki akkor könnyen visszafordul, és beveri a fejét.

Ma észrevettem egy különleges eseményt, vérzett az ínye!

De nem tudom hogy valahova beütötte e vagy a foga hasította ki, felül jobb oldali 1-es.

De ha jobban megnézem nem is a fog közepére esik a 2-3 mm csík hanem a fog saroktól 1- 2 mm -re.

Mintha egy kis vékony darabka hiányozna az ínyéből.

Na de ez az esett előtt is elég nyűgös volt ma is.

Már nem találja fel egyedül magát.

Adtam neki panaol szirupot rá fél órára el is aludt.

Tegnap a felső testemmel bele feküdtem a gyerek ágyba mivel a mi ágyunk mellett van és az egyik oldalt a rács ki van véve és a mi ágyunkal egybe van, és hihetetlenül kényelmetlenül kemény a fekhelye, de nem hiszem hogy ez lenne a gond mert a babakocsi sem puhább.

Úgyhogy ma egy nagy szőrös plédet hajtogattam a babaágyra, és ott játszott kb fél órát a gyermek a csörgőkkel, az ágyra akasztható játékokkal.

Azon felül nem akar enni, inni.

Játszó cumit elfogadja de ha nyűgös és álmos akkor azt se.

Hogyan szoktatsam vissza ?

Voltak éjjelek mikor ott aludt el a kiságyban el nézelődött csendben volt és már láttam hogy cumika nélkül már alszik is.

Volt mikor a babakocsiból tettük az ágyba és kb 5-6 órát azért aludt az ágyába is de hajnalban már ott nem aludt vissza.

Lassan szétesik a babakocsi úgy van rázva a segge.

2014. márc. 28. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
1 válaszoló vagyok. Nekünk nagyon bevált a napirend szerintem igen is fontos. A babám alakította ki, nem én erőltettem rá. És szerintem felnőtt ember is napirend szerint élnem csak úgy bele a vakvilágba mikor mihez van kedve. Reggel felébred- utána felöltözik-reggelizik-csinál valamit-ebédel-csinál valamit-eszik egy gyümölcsöt-csinál valamit-pihen-vacsorázik-fürdik- lefekszik aludni. Biztos nem éhes? Tejpépet, több pépes ételt nem próbáltál még. Nem írtad miket eszik csak a tápszert. Próbáld meg valami táplálóbbal etetni. Talán tápszert is lehet ne váltani. Vízzel itatod lehet szomjas szegény. Sétálás a jó levegőn nem fárasztja le, enyém nem bír aludni séta közben nézelődik jobbra balra főleg ha új helyen járunk, de utána kidől és alszik, ágyúval sem lehet kirobbantani. Nem vagyok a híve, nem is ismerem őket, de vannak homeos nyugatatók (pirulák, teák)esetleg kipróbálhatod őket. Lágy zenét ha beteszel magnóba/telefonon és úgy fekszik az ágyba nem jó, nem alszik el rá? Nincs túl melegen öltöztetve? Ha tennél alá a használt polóidból egyet, hogy érezze az illatod? Bölcsőt, rezgő pihenőszéket nem tudtok valahonnan szerezni?
2014. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy a fogzás miatt nyűgös? Attól, hogy még nem látod, hogy jönne, tehát, hogy be van dagadva az ínye, stb. attól még lehet, hogy ez a probléma.

A homeos cuccokat valóban érdemes lenne kipróbálni, mert ha nem hat, akkor nem hat, viszont nincs mellékhatás. Próbáld ki a Chamomilla-t és az Ignatia-t.

2014. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Az én 9 hósommal is rengeteget szenvedtünk (meg szerintem még fogunk is) az alvása miatt, de mindig sikerült valahogy. Sajnos ahogy telik az idö és azt hiszem végre megoldódott ez a gond -mert egyszercsak elkezdett valamiféle napirend szerint élni-enni-aludni, akkor hopp, jött egy újabb fejlödési ugrás, egy újabb fogacska stb. és ismét minden felborult.

Voltak napok amikor sírógörcsöt kaptam annyira kimerültem idegileg a folytonos altatásoktól -akár napi 6-8 órám is ráment egy nap. Most viszont már nem eröltetek semmit, sem a napirendet, sem azt mikor alszik el este, sem azt napközben mennyit és hány alkalommal alszik és nálam már ezzel is rengeteget javult a helyzet. Nyugodtabb vagyok ha alvásról legyen szó, akár nappal, akár este és szerintem ez is közrejátszik abban, hogy sokkal könnyebben alszik el a babám, mint korábban (kb. 20 perc alatt a 1,5-4 h helyett), de azt is hozzáteszem, hogy vannak napok amikor akár csak 1* alszik 1 nap (1,5h-t) dél körül és este 9-ig nem hajlandó többet aludni. Na bumm és akkor mi van. Játszunk, sokat, fárasztó, néha nyügös is, de mi is próbáltuk a férjemmel, hogy felváltva szabad levegön 1,5-1,5 órán át babakocsiban ringattuk és nem aludt el. Ö egyszerüen ilyen, túl nagy az érdeklödése, mindent látni akar, minden érdekli, és amikor már dörzsöli a szemét és látni rajta, hogy hulla fáradt akkor sem azért kezd el nyüszögni, néha sírogatni mert annyira aludni akar, hanem mert még annyi mindent szeretne csinálni, megélni, felfedezni, és épphogy NEM AKAR aludni.

Ami pedig a kiságyat illeti - egyszer sem aludt el 9 hónapja aladt a kiságyában, de mégis 6 hetes kora óta ott alszik. Így vagy úgy, de minden éjjel bekerült -becsempésztük. Rendszerint vagy karban ringatva vagy szoptatással mellettem alszik el (a szoptatás nem altatja el, de segít hogy picit megnyugodjon, hogy elfogadja, hogy márpedig most az alvás jön) és ha már alszik megpróbálom nagyon-nagyon óvatosan berakni az ágyába. Ha karban ringatva altatom el akkor nemegyszer visszaébred, mert még nem alszik elég mélyen -nem vagyok képes 5-6 percnél tovább ringatni karban mert nagyon fárasztó, nehéz már. Amikor visszaébred 2-3 alkalommal, ritkábban 4-5 alkalommal újra karba veszem és ismét elaltatom, mig aztán tényleg bealszik. Én is adtam neki egy pólómat amit már akkor gyüröget mielött bealszik (akár a karomban is) és mellette van a kiságyban is. A cumit is egy darabig használtuk, visszaaltáskor, most már magától kiköpi, leszokott róla. A fényt úgy álitottuk be, hogy épp csak nagyon minimális legyen -mondjuk ne bukjak fel a vaksötétben éjjel-, de mégis amennyire csak lehet sötét legyen, hogy ne kapjon külsö ingert, ami felkeltheti az érdeklödését -ezáltal pedig felébreszthetné. Semmi zene, én sem éneklek altatáskor és a simogatást is csak addíg, amíg nem kezd el aludni, ha már félálomban van nem simogatom tovább. Ha mellettem alszik el a nagyágyban -szoptatom, közben felkel, elkezd négykézláb mászni, megpróbál felállni, nyöszörög, rengetegszer megfordul, hasra-hátra, dobálja a pólómat amit a kezébe adtam, újra-újra belekóstolgat a tejcsibe, kicsit simogatom, esetleg kicsit de nagyon halkan beszélek hozzá és kb. 20perc után szépen leáll, befordul mellém, néha még átfordul a másik oldalára és aztán szépen elhalkul, lenyugszik. Ilyenkor megvárom, hogy egészen méyen bealudjon, nem szoktam órát nézni én is pihenek addig, és amikor már egészen mélyen alszik akkor csempészem be az ágyába. Még ilyenkor is óvatosan emelem meg, de szinte szinte kizárt, hogy felébredjen, totál alszik.

Hosszúra sikerült amit írtam, de azért tettem, hogy lásd nem vagy egyedül a problémával, de ahogy nálunk is sokat javult mára a helyzet, így remélem nálad is fog. Fontos, hogy ne görcsölj rá a baba altatására (!) és próbálj ráhangolódni, lehet a te babádnál is egészen egyedi az elalvási mód, az se riasszon meg, ha épp sokat tekergözik, vagy kúszni próbál míg elalszik.

Én abban bízom, ha majd nagyobb lesz elalszik majd magától is a saját ágyában, addig is segítek neki, és aztán becsempészem oda, így mégiscsak tudja, hogy ott is lehet aludni,mert mégiscak az az ö helye.

2014. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A napokban különösen nyűgös, én már arra is gondoltam nem e körme akar belenőni a lábujábba , rendszeressen vágom neki de annyira nagyon nem merem nehogy nagyon belevágjak és csak a végeiből vágok , pár hete én sem tudtam mitől fáj a lábujjam, aztán mélyen levágtam a körmöm és 2 nap múlva már nem is fájt, az egyik lábujjam olyan hogy idő közönként bele nő oldalt ha nem figyelek oda.

Lehet hogy örökölte, mert mindig rugdossa dörzsöli az egyik lábát a másikba.

2014. márc. 31. 08:32
 10/10 anonim ***** válasza:
8/9 teljesen igazad van! Masodik valaszolo vok. Nagyjabol van napirend de sokszor borul akkor nem kell ragorcsolni. Ha nem alszik nem alszik.
2014. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!