Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a cicire a 3 hetes kisbabámat?

Figyelt kérdés

Tegnap óta nem hajlandó szopizni a kisfiam. Eddig nagyon szépen szopizott. 15-20 percet kínlódok hogy végre bekapja a cicimet, de csak rángatja a fejét, üvölt, tépi magát.

Próbálok harcolni, hogy ciciből egyen, de már ha fél óra után sem megy akkor lefejem, és cumisüvegből adom neki.

Addig meg végig üvölti azt a fél órát:S

Már sírógörcs kerülget:'( Mit tegyek?:(


2014. jan. 27. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Bújjatok az ágyba! De komolyan! Annyira megérzik ha stresszelsz! Egész nap feküdj vele, simogasd, nyugtasd, akkor is ha ordít. És kínáld meg gyakran a cicidből. Nem új szappannal, tusfürdővel mosakszol? Az is lehet hogy zavarja, hogy más az illatod. Jön belőle rendesen a tej? Hasa nem fáj? Nem húzkodja a lábát?
2014. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cumisüveg lesz a baj szerintem. Lehet, hogy növekedési ugrása van, ilyenkor kb. állandóan éhesek, sokszor kérezkednek cicire a babák. És a cumisüvegből egyből ömlik a tej, a szopinál meg azért küzdeni kell egy keveset.


A helyedben sokat tenném mellre, ahogy előttem is írták: sok-sok bőrkontaktus és közös pihi, pótlást pedig fecskendőből add, vagy pohárból inkább!


Sok sikert és ne idegeskedj!

2014. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem túl erős a tejleadó reflexed? Nekem olyankor csinálja ezt 12hetesem, ha ömlik a szájába a tej....mert nálunk az a helyzet hogy a cumisüvegből meg dolgozik érte a cicitől meg fuldoklik, mert annyira jön belőle a tej......
2014. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utolsó kérdező: De igen főleg ha már nagyon kemény a cicim, akkor ömlik. A szájához teszem még besem kapja de már beindul a tejem.

Próbáltam fejni belőle hogy egy kicsit puhább legyen, de akkor sem kellett neki.

2014. jan. 28. 19:33
 5/5 xStefix ***** válasza:

Az erős tejleadás is lehet gond, de ha üveget is adsz neki mellé, az már pláne erős "csábítás" a leszokás felé...

Próbálkozz türelemmel a szopival, inkább akkor, amikor félálomban van. Ha pedig mindenképp kell pótlás, mert egy ideig még nem akar szopizni, semmiképp ne add üvegből, hanem kispohárból.


Itt találsz további tippeket:

[link]

[link]

[link]


Niko, az utóbbi oldalt neked is ajánlom, most találtam rá!

2014. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!