Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos lányom éjjel többszö...

9 hónapos lányom éjjel többször felébred. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom néhány hete éjszakánként felébred. A fogára gyanakodtunk, s ki is jött a felső kettő is (alul már van három), de azóta is felkel, felül, sír, majd ordít.

9 körül fürdetjük, megetetjük, de hiába, elaludni csak 11 körül hajlandó. Reggel 7-kor kel, evés után visszaalszik 10-ig. Nap közben még 2x2 órát alszik. Szóval éjszaka keveset alszik, nappal sokat (de ez beállt már régóta).

Pár napos korától átalussza az éjszakát, de mostanában nyugtalan, forgolódik, dobálja magát, felül álmában.

Csak akkor alszik vissza, s nem kel fel reggelig, ha a nagyágyba teszem. Mi ez? Fogzik? Vagy szeparációs szorongás? Mit tegyek? Szeretném, ha az ágyunk a mi magánéletünk lenne, s nem utolsó sorban én is szeretnék nyugodtan aludni.



2014. ápr. 15. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vàltozott az alvàsi szokàsa.Minden babànak vàltozik idönkènt.

Túl ki van pihenve,ès èjjel azèrt nyugtalan,mert nem tud annyira elaludni.NAPPal a 2x2 ora alvàsnàl holnap hagyjàtok ki a kèsöbbit.Ne tedd le akkor aludni,hidd el èjszaka jobban fog aludni.

Az èn babàm is szokott vàltani 2,3havonta a szokàsàn.Most pl: Este 21:00töl alszik 8:00ig ès 12:30-15:00-ig. EZ kb kèt hónapja van így.De annyit soha nem alutt nappal mint a tièd.

2014. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a nappali alvás, főleg úgy, hogy 10 körül kel. Mikor van a második alvás? Hagyjátok ki, hidd el, este időben le lehet majd tenni.
2014. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is így voltam mint te. én a délelőtti és délutáni alvásnál is felkeltem egy órányi alvás után és nálunk ez bevált. persze csak simogatva, finoman keltem, de a 2x2 óra szerintem is sok
2014. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kipróbáljuk ma. Képzeljétek, tegnap mászkálós napunk volt, s este értünk haza. Aludt egyszer menet közben, fél 9-kor értünk haza. Olyan fáradt volt, hogy a fürdés előtt elaludt. Nem bántottuk már, éjfél körül felkelt, félálomban megette a vacsiját, s visszaaludt. Gyakorlatilag este háromnegyed 9-től reggel 8-ig aludt, akkor megette a reggelijét, s visszaaludt 10-ig. Ma megpróbálom így, hogy ne aludjon délután, s a fürdést nem kihagyva fektetni.

Egyébként mindig jó alvó volt, már a kórházban is átaludta az éjszakát, hiába sírtak körülötte, nappal meg képes volt 6 órát aludni egy huzamban. Persze nem hagytam, mikor mondták, hogy nem kéne. :)

2014. ápr. 16. 10:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vált be, továbbra is felébred éjszakánként, fetreng, nyugtalan, sokszor velem alszik. De nő felül még két foga, lehet az a baja. Majdcsak túl leszünk rajta. :)
2014. ápr. 25. 14:51
 6/7 anonim válasza:
0%
xanax
2014. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaj szegény...már az anyuka..persze a baba is...de át tudom érezni...kitartás! sajnos okosabbat nem tudok írni...
2014. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!