Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy a tejnek nem...

Van olyan, hogy a tejnek nem elég a kalóriaértéke-nem elég tápláló-és ezért ébred a babám többször is éjjel?

Figyelt kérdés
anyatejes,4hónapos múlt.tudom,hogy lehet a fog is ilyenkor-de létezik ilyen?
2013. dec. 11. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan

Tudom sokan ezt mondják, hogy nem elég tápláló a tej, de ilyen nincs.

Gondolj a nagyon szegény országokra, ahol emberek éheznek, és az éhező nők teje is táplálja az újszülöttet

2013. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nem elég neki, a mennyiséggel van a gond.
2013. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő azt mondta, hogy olyan gyorsan emészthető, hogy van olyan baba, aki tényleg óránként éhes - azt meg sem említette, hogy esetleg a tej nem jó.

Ha eddig nem csinálta ezt, akkor biztos valami más miatt kel.

2013. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
eddig nem volt gond-1-2 hete van csak.én nem adnék tápszert szivesen.
2013. dec. 11. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs olyan, hogy nem elég tápláló a tej, inkább a mennyiség a kevés. A mennyiséget tudod növelni azzal, hogy szopi után még lefejed a tejed (kézi vagy elektromos fejővel) amit lefejsz megitathatod vele pohárból, fecskendőből, kiskanállal, üvegből. Így több lesz néhány nap múlva a tejed és addig is jól lakik a babád a lefejttel+szopival. Nem tudom vizet adsz e neki, de néhány mili vizet is adhatsz neki napközben azzal is kicsit tovább kihúzza. (de ne sokat mert akkor meg a tejnek nem lesz hely)
2013. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk pontosan ez volt a probléma hogy nem hízott a kisfiam a tejemtől azt mondta a dokink hogy vizes a tejem valószínű nem elég tápláló..mi váltottunk tápszerre mert kevés is volt egyébként is. Azóta minden oké!E miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod nem méreg a tápszer. Jó alvó, nyugodt, kiegyensúlyozott a kisfiam aki már azóta 16 hónapos nagyfiú. Soha nem volt beteg a tápszer olyan mint egy multivitamin én nagyon elégedett vagyok pedig tápszerellenes voltam..Egyébként nálatok lehet a foggal is baj nekünk is az alsó 2 4 hósan jött ki. Majd meglátod ha rendeződnek a dolgok akkor a foga miatt volt!
2013. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az anyatej mennyisége normál esetben igazodik a baba étvágyához. Mivel egyre nagyobb, többet mozog, több kalóriára/tejre van szüksége. Ezt úgy tudja a baba szabályozni, hogy mikor megnő az igénye, gyakrabban kér enni, akár éjszaka is. Mivel gyakrabban ürül a mell, több tejet kezd el termelni. Jó esetben pár nap alatt lezajlik, és már nappal is többet tud enni, és újra nyugalmasabbak lesznek az éjszakák.

A gyarapodása megfelelő?

2013. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, nem amiatt ébred meg! Sok mindentől lehet. A babák ösztönösen felszínesen alszanak, minden negyedik ötödik baba rendszeren megébred éjszakánként! aztán más is lehet amögött (fogacskái mozognak, mozgásfejlődés...), de az okozatokat nem könnyű megtalálni. Ahhoz megértsük ezt, tudnék javasolni egy-két könyvet. Az Éjszakai gondoskodás címűt, és a Babafigyelőben (ezen belül is két kisebb fejezet: Mennyit alszik a baba? Hol alszik a baba? címmel).

Lehet, hogy majd elmúlik ez az időszak, de az is lehet, hogy így marad... Lehet, hogy az édesanyja közelségét szeretné érezni, és emiatt kel meg gyakran...A cici, mint a tej forrása, az maga az anya is...

2013. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat-a könyvnek utána nézek.szépen gyarapodik 6és fél kg körül van
2013. dec. 11. 15:12
 10/10 xStefix ***** válasza:
Nyakamat rá, hogy a idegrendszere fejlődik most nagyon, pont ennek van itt az ideje. ;)
2013. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!