Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos fiam borzasztó...

9 hónapos fiam borzasztó rosszul alszik éjjel.5 hónapos koráig szinte csak 1x ébred enni, és aludt reggelig. Utána kezdett egyre többször kelni, mostanra már szinte óránként, fél óránként nála vagyok. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Eddig feküdt és félálomba volt még mikor "hívott", de pár napja már áll a kiságyában és éber, mindezt egy éjszaka alatt 6x. Általában cicin alszik vissza és dajkálni kell, van, hogy beteszem a kiságyba és rögtön sírdogál és vehetem ki újra. Amíg a kezembe van addig is mozgolódik, helyezkedik, mintha fájna valamilye. Jelenleg több foga is jön egyszerre, lehet ennyire megviseli? Vagy ilyen anyás lenne? Esetleg az is bezavarhat, hogy egész nap meg a tv-nk és ő néha nézi is!? Nem tudok már mire gondolni, sajnos egyre fáradtabb vagyok én is. Ja és még ehhez hozzájön, hogy reggel fél 6tól már ébren is van teljesen. Napközben pedig 2x 1,5 órát alszik. Segítsetek, másnál is van/volt ilyen korszak???
2013. jan. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 9 hónapos és nála is mostanában kezdődött.Már adtam neki nurofent, panadolt, roibos gyerekteát, de semmi nem hatott.Este 7 körül kapott eddig 260 ml tápszert, és kb. 10-11-ig aludt ébredés nélkül.Aztán kezdődött hogy nagy nehezen visszaaltattam, de 1 óra és újra ordított.Hát mivel majdnem mindent kipróbáltam, gondoltam adok neki még egy adag tápszert hátha az a baja.Éjfél körül újra megivott 260 ml tápszert és végig aludt reggel 7-ig, tehát éhes volt az volt a baja.Azóta 6-kor szilárd vacsora, fél 7 fürdés, 7-kor 260 ml tápszer és alvás.Így alszik szinte mindig reggelig.Egyébként tényleg lehet probléma a fogzás, kisfiamnak még csak 2 van, de persze duzzadt az egész ínye.Próbáld meg kevesebbet "tévéztetni", az is lehet gond.Nekem a 2 évesemnél volt gond a tv.Ahogy lecsökkentettem a tévézést, sokkal jobban aludt.Néha kell néhány óra csend is tv, rádió nélkül, még nekem is.
2013. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen ugyanez a szitu, csak az én babám anyatejes, de kap este tejpépet is, bár nincs nagyon oda érte... Nálunk is fürdetés fél 7 körül, és fél 8kor már alszik is, 11ig. :( és újra cicizik. Bár az anyatej tápértéke egyre csökken, a tápszeré, talán mégis több. Lehet valami tápláló szilárd ételt kellene neki adnom és rá egy kis cicizés. De mi legyen az a szilárd ami jó éjjelre a pocaknak??
2013. jan. 21. 10:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Én estére vagy kenyeret(vajas,lekváros), kiflit adok neki vagy sinlac pépet gyümölccsel, de volt már, hogy babajoghurtot kapott vagy almát keksszel.Eddig neki egyiktől sem fájt a hasa, de minden baba más....próbálgass több mindent, hátha valami megtetszik neki. :)
2013. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

BÁnthatja a foga is, jó ötlet lehet a tartalmasabb vacsora is, de ami nagyon fontos, ezek mellett, hogy épp a szeparációs szorongás korszakában van, amikor a legtöbb gyerek fokozottan "anyás":).

És igen, a tv- t próbáljátok csökkenteni, a sok inger is okozhat ilyen alvási problémákat.

2013. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma már nem is ment a tv, jól bevacsiztunk. Lassan de remélem visszaváltozik jó alvó kisfiúvá! :)
2013. jan. 21. 20:10
 6/6 Zsöff85 ***** válasza:
Szia! Mi lett?
2016. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!