Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiam fél éves, és mielőtt...

Kisfiam fél éves, és mielőtt elalszik, sivít. Kegyetlenség hagyni?

Figyelt kérdés
Nem sír, egy csepp könny nem jön. Csak küzd a fáradtság ellen. Ilyenkor odaülök mellé, simogatom a fejét, de nem veszem fel, nem beszélek, csak mellette vagyok és kb. 10 perc alatt elalszik. Ez a sírni hagyás, amiről annyi helyen olvasni? Vagy a visítás nem számít annak? Nem állandó, csak fel-felvisít, mint ha azt akarná mondani, hogy nem akarok aludni. Miközben hulla fáradt.
2014. ápr. 24. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ott vagy vele, akkor nincs gond! Majd szépen megtanulja!
2014. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem sincs gond. Ott vagy mellette, simogatod. Ha kivennéd valószínűleg nem aludna el, hiszen gondolom már próbáltad.
2014. ápr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ha kiveszem vagy beszélni kezdek hozzá, nagyon figyel, koncentrál és csak azért sem alszik, játszik helyette. Ha csendben vagyok, simogatom a fejét, és várok, szép lassan megadja magát az alvásnak. De nem akarom azt sugallni, hogy itt vagyok, de nem segítek... Jót akarok neki. :$
2014. ápr. 24. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nincs ezzel gond, csináld így, előbb-utóbb nem fog annyira "fájni" neki az elalvás és lazább lesz
2014. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod, főleg, ha neked megfelel, és ez a legfontosabb, nem az ki mit mond. Ez nem a klasszikus "sírni hagyás". A gyerekek meg sokfélék, és két testvérnek sem biztos h beválik uaz a módszer. Nálunk a nagy kb így aludt el, simogattuk, sssss-ztünk neki, picit dünnyögött max és elaludt. A második pedig konkrétan visítva alszik el születése óta (kivéve ha az evésbe alszik bele). Hol jobban, hol kevésbé, attól függően hogyan sikerült eltalálnom a fáradtság mértékét. Ha fáradtabb vagy épp kevésbé, akkor jobban visít. Pár hetesen még a karomban is üvöltött szegény. Akkor az volt jól ha bebugyoláltam és letettem, két perc múlva már aludt is. Szerintem az lett volna a "kegyetlenség" ha ringatva tovább ingerlem őt. A hozzá hasonló gyerekek a sírással próbálják kizárni a külvilágot, ők érzékenyebbek. Am meg ahogy telik az idő és nől, egyre kevésbé hangos, és könnyebben megnyugszik. Én úgy szoktam lerakni, hogy ölbe veszem, picit csitítom, ringatom, kb 1-2 perc, kezd elcsitulni és leteszem, megsimogatom és kijövök. Ha felsír, akkor újból megölelem, leteszem. Háromszor még nem kellett.
2014. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!