Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Extrém rossz alvó, nem alvó...

Extrém rossz alvó, nem alvó kisgyerekkel hova lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Most is délután fél 5kor ébredt fel,és most aludt el éjjel fél 2kor. Tehát 9 órát volt fent,és játszott,evett,jött-ment,de álmosságnak semmi jele,vidám és aktív,mint mindig.

Már nagyon nehezen birom ezt.

16 hónapos amugy.

Minden választ köszönök!


2014. máj. 6. 01:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Először meg kellene próbálnod úgy átvariálni a nappali alvását, hogy sokkal hamarabb ébredjen. Délután fél 5 egy ekkora gyereknek már túl késő, persze, hogy estig nem fárad el. Minimum ebéd után azonnal,tehát legkésőbb délig el kellene aludnia, és max fél 3-kor ébrednie kellene.

Hányszor alszik? Mikor és mennyit?

2014. máj. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Napirendetek van? Az nagyon fontos, étkezések mindig ugyan abban az időben (reális időben) legyenek, és ezekhez lehet az alvást is igazítani. Elég napi egy alvás kb. 11-12-től-15-16-óráig. Madarász utcai gyermekkórházban biztosan van, de ha jól emlékszem a Bethesdában is van.

[link] (infók)

[link] (Heim Pál alvásközpont)

[link] (infók)

[link] (alváscentrumok)

[link] (Aludj velem! című könyv! Nem arról szól, hogy a gyerekkel kell aludni, sőt!!!!!)

2014. máj. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy gyermekorvosnak is mond a problémát hátha tud segíteni. Neurológiára szintén el lehet menni ott is tudnak mondani hasznosat.
2014. máj. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Napirenden variálgétnék, szép lassan ébresztgetném, délután 3nál tovább nem hagynám és reggel is 8nál ne aludjon tovább...az első pár nap nehéz, nyügis lenne de megszokná hamar
2014. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ez attól is függ,éjjel hány órát alszik és mikor kel reggel,meg persze amit már írtak,h túl sokáig alszik délben,az enyém legkésőbb 14-kor már fent van
2014. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

kérdező, átérzem a problémádat.

kérlek, írd le egy napodat, napirendet és akkor többet tudunk segíteni.

:)

2014. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
csak most ilyen a babád, vagy ilyen volt mindig is?
2014. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mindig is ilyen volt. Meg sose aludt at egy ejszakat sem. Meg ejjel is kel 3-4x cicizni. Es mivel ilyen keson alszik el,igy a reggeli ebredes is elhuzodik. 11 korul kel reggel,aztan reggelizunk. 2 korul ebed,utana seta,jatek a szabadban,majd olyan 3-4 kozott alszik ismet 1-1,5 orat. Aztan ebred es jatek. 7-8 kozott furdes,aztan vacsi,majd jatszik,amig el nem almosodik. Ez olyan 11 ejfel korul van,de va hogy hajnal 1 is.

Akkor alszik el,es reggel 11 ig ebred kb. 4x meg.

Ennyi egy napunk. :)

2014. máj. 6. 17:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hát neharagudj meg de ez egy nagyon elcsúszott napirend!Erre neked kellett volna odafigyelni már korábban hogy ne így alakuljon!

Mi lesz majd később ha megy bölcsibe,oviba??Hogy fogod felkelteni??mert addigra a belső biológiai órája beáll erre a késői fekvés-kesői kelésre!

Azzal nincs baj sztem hogy 3-4x kel éjszaka mert szopizó babák sokszor kelnek cicizni éjszaka de hogy délelőtt 11-ig alszik az sztem nem normális!

Én úgy csinálnám hogy minden reggel fél órával hamarabb kelteném és értelemszerűen az ebédet a déli alvást az esti fekvés időpontját is előrébb hoznám fél órával míg el nem juttok egy "átlagos,normális"napirendig(8-kor kelés,délben ebéd majd alvás kb 2-3-ig este fekvés 8 körül sztem ez ebben a korban ideális napirend)

Az éjszakai kelést meg túl kel élni mert ilyenkor olyan sok minden miatt kelhet:fogzás,mozgásfejlődés,szeparációs szorongás stb!

neharagudj meg de sztem ezzel nem kell sehova fordulni hanem rendbe kell tenni a napirendet!Mert végül is nem extrém rossz alvó a gyereked mert megalussza a korának szükséges órákat csak elvagytok csúszva az órával.

2014. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
kb én is úgy gondolom,mint az előttem szóló,ahogy számoltam bőven megalussza a korának megfelelő óraszámot(az enyém kevesebbet aludt 2 óra hosszával)csak eltolódott kicsit minden,de ezt helyre lehet állítani,úgy ahogy az előző is javasolta,egyébként én is így jártam a 2.gyerekkel annak idején...
2014. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!