Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok egész nap a...

Mit csináltok egész nap a lakásban egy nagyon eleven, folyton rohangáló 1,5-2 éves kisgyerekkel, ha olyan rossz az idő, hogy nem tudtok kimenni?

Figyelt kérdés
Sajnos rémálom lett az őszi, téli benti lét. Annyira megszokta ugyanis a kisfiam a nyári szabadban létet, rohangálást, mindenre felmászást, hogy börtön a lakás. Miközben főzök, takarítok, folyton vele kell foglalkoznom, mert egész idő alatt csak rohangászik a lakásban és direkt a rosszaságra "gyúr", csak az neki az érdekes, hol csinálhat valami huncutságot, hogy csak ő legyen a középpont (felmászik a kanapé háttámlájára és ott egyensúlyozik, felkapaszkodik az ablakpárkányra és az üvegnek támaszkodva lépeget, a felmosóvizet kiönti, konyhaszekrényekből kiönti az evőeszközös tálcát, kihajigálja az összes szekrényből a holmit.) Mindezt csak azért, hogy minden percben ő legyen a középpont. És ha mégsem figyelek rá, jön az egeteverő hiszti, ordítás. Mivel kössem le a figyelmét? (Mégegyszer: nem egy üldögélve eljátszós gyerek)
2009. okt. 30. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Vidd ki delelott is es delutan is 1-2 orara setalni. Muszaj kimenni vele, hogy elfaradjon. Ha elfarad, akkor szepen otthon megeteted, es alszik. Amig alszik, neked nyugtod van.

Ne takaritsal egesz nap, es ne csak a hazimunka legyen neked!

A gyerekkel legyel, oltoztesd fel, vidd el ide-oda.

Vagy add be bolcsibe.

2009. okt. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sétaáljatok, jól teszed ha nem figyeelsz rá téleg csak ezt akkarja. Még nincs túl rossz idő vidd el túrázni. Vidd meszebre keres a neten zöld területeket nemzeti parkokat, liget, népliget shol rohangálhat. Keres netten pár hasonló gondal bajlodó szülöt akikel ovit csinálhatok.
2009. okt. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek óriási mozgásigénye van, ezért nem haragudhatsz, ez teljesen normális, sőt ez az egészséges!!!


Az én gyerekeim is pont ilyenek voltak pici korukban, a fiam is mindenre felmászott, elég volt 1 mp-re másfelé néznem, már szerelgette a konnektorokat!


Én minden nap kivittem őket a szabadba (játszótérre, sétálni, gyalogolni, gesztenyét szedni, ugrabugrálni, stb.) meg vásárolni is mentünk, ez is lefoglalta őket...

Rájöttem, hogyha otthon különböző feladatokat adok nekik, akkor átszellemülten azt csinálták, megszűnt a "rosszalkodás"!... :D


Őszi-téli időszakban (sokszor nyáron is a nagy hőségekben) "ugrálóvárba" mentünk, ahol kitombolhatták magukat : lehet csúszni, kúszni, hintázni, mászni, ügyeskedni, én meg közben nyugiban vásárolhattam, nézelődhettem, lazíthattam!... :D


Azért biztosan lenne olyan játék, ami őt is lekötné : autókkal parkolóházban és egy "közlekedési"-szőnyegen órákig tudna autókázni!...

Vagy várban katonákkal, lovaskocsikkal, ágyukkal...


Papírral és zsírkrétákkal már ő is tudna rajzolgatni...

2009. okt. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is egy örökmozgó.Nekünk is az jött be,hogy legalább 1-1,5órára délelött délután kimegyünk szaladgálni boltba sétálva megyünk.Mikor hazaérünk befogom őt is segiteni és örül,hogy ő már nagyfiú tud anyának segiteni majdnem minden háztartási munkát együtt csinálunk.Amit nem azt akkor csináom mikor ő alszik,ha meg akkor sem végzek megvárom még apa hazaér.
2009. okt. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sokszor mentünk ki pocsolyázni, akár pötyörgő esőben is. Egy játék: asztalra teríts takarót, lepedőt kész a háza, bunkija. Ha beférsz alá még te is átbújhatsz rajta. csinálhattok sorjátékot. Fel aszékre sámlira, nmajd be az asztal alá, aztán fel a kanapéra, labda megkerül stb.
2009. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jó ötleteket adtatok!

Kicsit több időt fogok rá szánni és kevesebbet az itthoni lomolásra, pakolásra, nincs más megoldás. És akkor jöhetnek a neki adott feladatok :-).

Mivel most jó idő van, mi is délelőtt, délután megyünk valamerre, mert így tudom csak "kifárasztani". Igazából a bentléttel az a fő baj, hogy elég szerencsétlen kialakítású a lakásunk, sok olyan hely van, ami egy ilyen korú gyerek számára veszélyes és nem is lehet teljesen biztonságossá tenni. Emiatt folyton a nyomában kell lennem, mert túl sok a veszély. A nagyiéknál például sokkal több szabadságot tudok neki adni, mert ott nincsenek olyan veszélyes helyek. De hát nagyiékhoz nyilván nem minden nap megyünk. Úgyhogy itthon fogunk újabb dolgokat kipróbálni.

2009. okt. 31. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!