Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi csináljak, ha nem alszik...

Mi csináljak, ha nem alszik jól a babám? Se éjjel, se nappal

Figyelt kérdés
8ésfél hós a lányom, születése óta nem aludta át az éjszakát... De a drasztikus változás kb. 2-3 hós kora óta van, valószínűleg a fogzás viseli meg... 5 hósan jött ki az első kettő alul, azóta kínlódik a többivel, most látszik már, hogy felül jönni fog 2 és még kettő kicsit lemaradva, meg alul kettő. Nem volt nagyon hasfájós, de elég nyugtalan baba tud lenni egyik percről a másikra. Amúgy pedig mosolygós, nevetgélős... Az éjszakáink pokol, mintha szülés után lennék, mert esti lefekvés után kb. 3-4 órát végig alszik, aztán kb. óránként ébred reggelig. Még mindig szoptatom, de napközben már eszik minden mást is, elég jó húsban van. Éjjel csak szopival alszik vissza... Néha próbáltam cumisüvegből vizet adni, de már ahogy megérzi, hogy mű dolgot tolok a szájához, már legörbül a szája és ordít... A nyugalom megőrzése végett (egy szobában alszik még velünk, külön szobában a nővérkéje alszik) inkább maradok a szoptatás mellett... A védőnőnk persze engem okol, hogy biztos amiatt is ébred ennyiszer, mert "rászoktattam" a cicin vissza alváshoz... De nincs erőm másképp... Apja meg nem hajlandó járkálni vele, korán kell minden nap, meg amúgy sincs türelme... Én is kivagyok már purcanva, mert nappal is ugyanezt játssza, csak kicsiben, de akkor is van, hogy 2-3x is vissza kell altatnom. Már próbálkozom homeo-s szerekkel is, Viburcol kúppal, meg Chamomilla Vulgaris CH15 bogyóval, egyenlőre hatástalannak látom... Most akarom majd a Schüssler sót, meg a Borostyán nyakláncot kipróbálni.... Az első lányommal semmi gond nem volt... aludt éjjel, nem volt a fogzással sem probléma... VALAKI tudna valamit ajánlani, tanácsot adni, saját tapasztalatokat írni...stb. Előre is köszönöm!

2014. máj. 15. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt próbáltad, hogy hagyod 20-30 percig ordítani? Arra mit reagál?
2014. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Először is nem vagyok híve a "sírva álomba ringatás"-nak! Amúgy meg többször van, hogy sajnos hagynom kell sírni, mert napközben nem tudok azonnal hozzá rohanni, pl. mert a nővérével vagyok elfoglalva...stb. de nagyon nem tesz jót neki, iszonyúan tud ordítani, sőt visítva sírni és totál ki van borulva ha 5 percnél tovább nem tudok hozzá kerülni... Éjjel meg ezt még inkább el akarom kerülni, mert akkor a nővére is felébred és akkor aztán a kicsit is nehezen tudom visszaaltatni... Szóval nagyon más megoldás kell...
2014. máj. 15. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát, akkor nehéz dolgod lesz, egy 8,5 hós már manipulál a sírásával, azért sír, hogy maga mellett tartson. Ha látja, hogy működik és te mindig ott teremsz, nem fogja abbahagyni.

Esetleg próbáld meg azt, hogy csak ringatod cici nélkül, halkan susogva neki, vagy fektesd az öledbe és simizd a pociját.

Nekem más ötletem nincs, talán majd valaki más...

2014. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
8,5 hosom is igy alszik. Nem manipulal! Rad van szuksege mert felebredt. Vannak rosszul alvo babak. Nekik lassabban erik az idegrendszeruk. Az en kornyezetemben 5bol 4 baba igy alszik ebben a korban. Megebred es az anyukajara van szuksege. Nem szivatni akar!!!! Ez nehez tudom nekem is. Az mar jo ha 4x kel ejszaka. En magunkhoz vettem. Azert figyelgetem neha mikor maszkal van h.visszaalszik magatol. Erre is kepes de ha csak velunk van. Legtobbszor cici kell. Add meg neki. Sokaig fogsz igy szoptatno es tudja a babad h.szamithat rad. Tedd konnyebbe az ejszakaitokat tedd magadhoz kozel az agyat. Ha 15 masodpercen belul cicire teszed abte tested sem veszi eszre h.felkeltel. ha kimaszolnaz agybol teljesen felebredsz.
2014. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huuuhh, köszönöm... Komolyan jól esik olvasni, hogy másnál is van hasonló "probléma"...

Én a nagyobbikkal is kitartó voltam a szoptatás terén, viszont ő aludt éjjel...


A kicsinek az ágyunk mellett, az én oldalamnál van a kiságya. Nem szerettem a nagyobbikat sem magunk közé fektetni, mert mindig féltem, hogy ráfekszünk, ill. én biztos nem tudnék nyugodtan, kényelmesen aludni. Tudom, hogy van olyan kiságy megoldás, aminél a rács egyik oldala le van szedve és oda van tolva egészen az ágyhoz... hát ezen a megoldáson meg még csak gondolkoztam...napközben már problémásabb lenne, mert, ha nem vagyok a szobában és felébred, kimászik..leesik..stb... A nagyobbik lányommal napközbeni altatásnál volt a probléma, őt 20 hónapos koráig szoptattam. A végén már csak napközbeni altatáshoz kellett a cici, este már apa altatta...(Mert már közben terhes is voltam a kicsivel) Szóval a franciaágyunkon fekve altattam és volt, hogy arra mentem be, hogy leesett... Most a kicsi még izgágább, rögtön meglát valamit már "szalad" kúszva...szóval nappal ez biztos nem jön be, még ha körbe is bástyázom.. Pedig sajna napközben is többször vissza kell altatnom... Tudom, sokszor magam ellen beszélek, de már nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, hogy én is pihenhessek végre... Azért köszönöm a hozzászólást :-)

2014. máj. 17. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. En napkozben matracon altatom. Ha felebred nem is sir hanem kimaszik a nappaliba. Megzabalom olyan edes!!!!
2014. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én tudom,hogy mit érzel mert nálunk is ugyanez van.15 honapos a kislányom és csak cicin alszik el.Nem,hogy 1x sem aludta át az éjszakát,de még 1x sem volt olyan,hogy kb ne 15 x ébredjen meg.Az mondta az orvos,hogy hagyjam sírni de én nekem megszakad a szívem meg a párom korán kel muszáj aludnia.Először hasfájós volt,aztán fogzàs,utána elindult és emiatt nem tudott "kikapcsolni" Nem tudom mi lesz mert most már olyan éjszaka mint ha én lennék a cumija.Szerintem addig találj ki valami amíg nem alakul ki ez nálatok is.Ne hagy du.aludni vagy ringasd vissza cici nélkül.
2014. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!