Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónaposan megint ott...

10 hónaposan megint ott tartunk, hogy háromszor alszik a fiam napközben. Min változtassak?

Figyelt kérdés
Sokáig így volt, hogy egyszer 1 órát, és kétszer fél órát aludt. Aztán pár hete elkezdtem örülni, mert kitoltam kicsit az elalvást, és így átállt 2x1 órára. De 3 napja megint elromlott a dolog, hiába tartom ébren akár 4 órát is, akkor is fél óra után felébred, iszonyú nyűgösen, látszik, hogy még álmos lenne, de hiába ringatom, dúdolok neki, nem alszik vissza. Nem a foga fáj most épp, erre sem tudom fogni. Annyira bosszantó, hogy nem tudok sohasem tervezni... Pedig tudom, hogy ilyenkor sok baba már rég kiszámíthatóan alszik. Elrontok valamit? Miért ébred fel, ha még szüksége lenne alvásra? Most ott hagytam az ágyában, megnyugodott, vígan gagyarászik, eszébe sincs aludni - ez azt jelenti, hogy majd este 6-kor fog újra elálmosodni, annyira elegem van már a háromszori altatásból, és hogy manőverezzek, hogy nehogy túl későn aludjon el, hogy az esti alvásnál ne legyen gond.

2014. máj. 22. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
a problémád oka a gyerek ... a tiéd ... add ki albérletbe, ha nem tudsz neki örülni ... értem én, hogy jobban be tudnád osztani az életed, ha óra-percre pontosan aludna mindig ... csak tudod az az érdekes, hogy neki van egy alvásszükséglete, amit te meg akarsz változtatni 10 hónaposan! ... aztán csodálkozol amikor hisztis, mert nem kapta meg a szükséges alvást
2014. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, tudsz valakit, akinek kiadhatnám albérletbe? Ha már ilyen hasznos tanácsot adtál, adj valami konkrétumot, hirdessem meg a jófogás.hu-n? Dehát kinek kellene egy ilyen rosszul alvó gyerek? Attól tartok, mégis nekem kell megbirkóznom vele... szegény gyerek, ilyen szar anyával nem sok jót remélhet. De ha megadod az elérhetőséged, majd járnék hozzád tökéletes anya tanfolyamra, jó? Hátha megtanulom, hogy kell szeretni egy ilyen kicsi fiút.
2014. máj. 22. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én nem értem az alap problémát. Miért akarod erőltetni, hogy 2x aludjon? Miért nem alhat 3x? Mert kora szerint úgy olvastad már azt kellene neki? Nem kell kitolni semmit, sehová. Aludjon amikor álmos és legyen fent, amikor fent akar lenni. Magától beáll! Az én fiam 6 hónapos, kétszer 1.5 órát alszik, egyszer délelőtt, egyszer délután. Sosem erőltettem, ő szokott rá így.
2014. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na tehát az alapprobléma az, hogy látom rajta, hogy többet szeretne aludni. Felébred fél óra után, de még borzasztóan álmos, látom rajta. Ezért tettem fel a kérdést - hogy ha láthatóan nincs fájdalma, akkor hogyhogy felébred? Különben most, miután megnyugtattam, és bent hagytam, csodák csodájára mégis visszaaludt.
2014. máj. 22. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 3-as válaszolóval. Nem ért még meg a kicsid a kétszeri alvásra, hiába "kellene" már a kora alapján. Én is mindig azt néztem, a fiam mikor álmos és akkor aludt. Ő mondjuk 10 hónaposan állt át az egyszeri alvásra, itt egy kicsit segítettem neki, de csak azért mert láttam, hogy most kell. Nem egyformák a gyerekek, kitartás, majd átáll ő is.
2014. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

"Min változtassak?"


A hozzáállásodon.

2014. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!