Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyre rosszabbul alszik...

Egyre rosszabbul alszik éjszaka a babám. Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos lesz. 3,5 hónapos koráig nagyon jó alvó volt, azóta kezdődött minden. Kb. 2 óránként ébred, különböző okok miatt. Hol sikerül elaltatnom, hol csak cicin nyugszik meg. Majdnem 2 hete kap rendes ételt (is), azóta a nappalok is felborultak, tehát még erre sem tudom fogni, hogy nappal túl sokat aludna. Este 7-8 között fürdünk, utána pép, majd szopi, így 9-kor már tuti alszik, de még 1-2x felébred még pár kortyra kb 10-ig bezárólag. Utána 1 körültől kezdi az ébredést. Már Viburcol kúpot is próbáltam, semmi. Én arra tippelek, hogy éhes, mert esetleg bealszik nagyon este. Ezért kap már pépet is, utána meg még 2 cicit. Egyszerűen lövésem sincs mi a baj. Még nincs foga! De a fogzáson kívál minden gyanús, az az egy nem... :( valamit rosszul csinálok? Másnál is van/volt ilyen? :(
2014. jún. 12. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. 6 hónapos a babám. 4 hónapig sosem ébredt éjszska és nyugodtan, hosszan aludt. Azóta többször felriad éjszaka és korábban is kel. Foga még nem jön. A hozzátáplálás is megzavarta a nappalokat is. Én a mozgásfejlődésre és a sok ingerre gondolok.
2014. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is ez van. Az én fiam 5 hónapos. Este fél 8körül fürdik, szopizik és alszik. Cicin alszik el már a kezdetektől fogva, de eddig nem vette zokon ha kimásztam mellőle, miután elaludt. Azért 8kor én még nem alszom.

Az utóbbi hetekben viszont szinte óránként megébred és szinte csak cicin alszik vissza.

Nálunk sincs még fog ugyhogy nem amiatt. Én arra gondoltam hogy esetleg az emésztésére ébred, vagy azért mert egyre ügyesebben mozog, pl ahogy álmában hasra fordul arra is megébred. Szerintem nyugodj meg, mindent jól csinálsz. Majd elnövik, aztán könnyebb lesz!

2014. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem látjátok a fogat, az még bizony jöhet. Az én fiam például mindig akkor alszik nyugtalanabbul, amikor még csak elindul kifelé a foga, de a kibújástól még nagyon messze van. Szerintem mindhármatoknál benne van a fog a dologban. Persze a mozgásfejlődés is sok babát megzavar, de ne zárjátok ki azt a fogzást, mert kor alapján mindhárom babánál nagyon esélyes.
2014. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Plusz életkori sajátosság is lehet, az enyém is akkor romlott el. Majd odaszokott a nagyágyba, azóta mindenki jól alszik.
2014. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen nalunk is a mozgasfejlodes okozott ilyen ejszakakat :(
2014. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos, de nálunk is botrányosak az éjszakák. Neki már kint van alul a két kis foga félig-meddig (május 22 és 23-án bújtak ki). Sokszor felsír, nyugtalan és csak cicin akar megnyugodni az esetek 90%-ában. Megyek is,mert sír...
2014. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma írtam ki, egy ilyen kérdést! :/

Az én kisfiam is 6 hósan kezdte (vannak éjszakák mikor óránként kel) és még mindig tart (9 hós)! Szóval én is totál kivagyok! 6,5 hósan bújt ki az első fog...most a 4.-et várjuk! Plusz még a szeparációs sz. is elkezdődött :(! Nagyon kimerültem, és várom az ötleteket!

Bocsánat, h segíteni nem tudtam! :/

2014. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11:12-es vagyok! A mozgásfejlődésről nem írtam...kisfiam 4,5 hosan kezdett forogni, 6 hósan kúszni, rá egy napra felült, majd 6,5 hósan mászott, rá egy hétre felállt! Lehet emiatt sem tudott aludni...de azóta nem produkált újat, ezért nem értem, hogy miért nem alszik még most sem! Ja és csak úgy alszik, ha kézben cipelem! :(
2014. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igazabol sokat segitettetek, mert legalabb nem magamban keresem a hibat, azt hittem en nem etetem elegge, vagy nem teszem le idoben stb. Legalabb tudom hogy nem vagyok egyedul. Akkor viszont nincs mas hatra mint kivarni. Tegnap este pl. Kapott Viburcol kupot es egy fokkal jobb volt az ejszaka. Hogy ettol e vagy csak a faradtsagtol.. Nem tudom. Ma huvosebb lesz az ejszaka, remeljuk ettol majd jol alszanak a picik! Kitartast mindenkinek.
2014. jún. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!