Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már csak napi egyszer fog...

Már csak napi egyszer fog aludni? De akkor éjszaka miért alszik rosszabbul?

Figyelt kérdés
kisfiam 11 hónapos, eddig sem volt túl jó alvó..Két kezemen meg tudom számolni hányszor aludta át az éjszakát. Mindig volt napirendje, ami működött is, beleértve a kisebb átmeneti időszakokat, amikor változtatni kellett pár dolgon. Ami 10 hónapos kora óta nem oldódik meg, az a nappali alvás. Már nem akar kétszer aludni, azt az egy 1,5-2 órás időt is nehéz kivitelezni. Sajnos délelőtt viszonylag hamar vissza akar feküdni, de így meg estére teljesen lefárad és nyűgös. Próbálom kicsit elhúzni a délelőtti alvást, más ötletem nincs, de ilyen fáradtság mellett már éjszaka is rosszabbul alszik. Utóbbit magyarázhatja esetleg fogzás? Látható jele még nincs.. Mit tegyek?
2013. nov. 1. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak éjszakai alvással ekkortájt gondok, de nekünk nem a napközbeni alvással függött össze, mert az már korábban beállt napi egyre. Nálunk ekkor a járástanulás volt, ami bezavart. Amikor nagy mozgásformákat gyakorolnak, tanulnak, az nagyon bezavarhat. Az éjszakáink borzaszóak voltak, egészen addig, amíg stabilan meg nem tanult járni, onnantól, mintha elvágták volna.

Nincs valami ilyesmi mostanában? Egyébként persze, a fogzás is bezavarhat.

2013. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy írtál! Lehetséges: kapaszkodva már tud állni egy ideje, és pár lépést is tesz így, viszont a mászást most kezdi gyakorolgatni. Az is elég nagy lépcső.. ráadásul az óraállítás is teljesen bekavart! Remélem hamar kialakul az új rend!
2013. nov. 2. 07:23
 3/7 anonim ***** válasza:

valószínű mozgásfejlődés is bekavarhat de a fogzás is!Fogzásra kipróbálhatod a chamomilla vulgaris 15ch-t,nagyon jó!

Viszont nekem ebben az időszakban mikor kezdett átálni a napi egy alvásra(13 hósan) az jött be,hogy nem tízóraiztattam meg hanem viszonylag korán fél 12-kor megebédeltettem és utánna tele hassal ment aludni(sokszor még tápit is adtam neki)és akkor jó hosszan tudott aludni:3 órákat is aludt,így bírta estig!

2013. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok :)

Nálunk is így alakult, pont az előző óraátállításkor! :) Úgyhogy én sem nagyon tudtam hogy mihez kezdjek és miért van ez, én is gyanakodtam a fogára is, kentem az ínyét, de igazából úgy láttam/éreztem, hogy mégsem az a gond. Ő is pont ekkor kezdett neki a mászásnak, és ezzel egyidőben fel is állt, és lépegetett a bútorok mellett.

Az egyébként mit takar konkrétan, hogy rosszul alszik éjszaka?

Mert nálunk egyre rosszabb lett, kezdetben csak többet ébredt fel, és alig lehetett visszaaltatni...igazéból ekkor szokott be a mi ágyunkba, mert nem tudtam máshol elaltatni, és betenni sem lehetett az ágyában, ha már aludt, mert egyből felriadt, valahogy nem aludt el soha olyan mélyen, bármennyit vártam, hogy be tudjam tenni anélkül, hogy felébredjen. De pár hét után már nem érdekelt, hogy mi lesz a következménye, hogy beszokik hozzánk, csak aludjon már.

Aztán pár hét múlva még rosszabbra fordult a dolog, amikor már tényleg a járásra kezdett koncentrálni. Éjszaka éjfél és hajnal 3 körül felriadt, és gyakorlatilag még aludt, nem lehetett felkelteni, csukott szemmel torka szakadtából üvöltött, akár negyed órát is, akkor is úgy tudtam nagy nehezen megnyugtatni, hogy bekapcsoltam az egyetlen mesét, amit ismert és néha elnézegette...arra visszaaludt...

Ekkor próbáltuk ki a Coffea tosta homeós bogyót, ami kifejezetten az ilyen időszakokra találtak, ki, amikor túl sok élmény éri a gyereket és ezt nem tudja feldolgozni és emiatt vannak ilyen rossz éjszakák. Ez 2 nap alatt normalizálta dolgot. Aztán mikor elkezdett járni, akkor abbahagytuk, és nem is volt onnantól kezdve probléma.


Úgyhogy ha nem javul a dolog, ezt is kipróbálhatjátok esetleg, ártani nem árt, de lehet, hogy használ. De azért várj még vele, hátha magától is helyreáll, ha kialakul a napi rutin...

2013. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A rossz alvás abban nyilvánul meg, hogy leteszem, elalszik és gyakran hallom, hogy nyüszög vagy halkan sír és nem hagyja abba. Átmegyek, akkor már hanyatt van. Egyszerű simire ritkán nyugszik meg, kap pár korty vizet és visszaalszik. Szerencsére ő nincs sokat fent. ez mostanság négyszer-ötször történik meg.

Napközben az altatás csak többszöri próbálkozásra sikerül, üvölt, akármilyen fáradt is..Ja, és ha napi egyszer alszik(2-2/5 óra), akkor is sírva megébred egyszer. Pár perc alatt visszaaltatom és úgy folytatja a pihenést.

mindenesetre utánaolvasok annak a szernek, amiről írtál, mert még nem is hallottam róla! köszi az ötletet!

2013. nov. 3. 08:16
 6/7 anonim ***** válasza:

COFFEA:túl sok inger éri a babát, mégsem tud elaludni, főleg ha épp járni tanul. A pici túlfáradt, túlpörög, napi ritmusa felborult, nehezen nyugszik el.


[link]


Nekünk is így kezdődött, ahogy írod, aztán egyre rosszabb lett. Délutáni alvás teljesen ismerős. Most az a gond, hogy szerintem az óraátállítás miatt is megkavarodott, plusz a napi egyre átállás. Próbáld meg kitapasztalni, hogy mikor a legkönnyebb elaltatni. Nálunk is ezt kellett. Mert hiába volt nagyon fáradt, csak nyűglődött. Tehát ha még nem elég fáradt, és ha már túl fáradt, akkor is nagyon nehéz elaltatni. Kb egy hét alatt sikerült kitapasztalnom, hogy mikor a legkönnyebb elaltatni, kicsit mindig máskor fektettem le, és volt olyan idő, ahol egész tűrhetően ment. Persze nem mondom, hogy akkor is nevetve viselte a dolgot, mert hát tombolt benne a tettvágy, de azért pár perc alatt lecsendesült. Aztán mikor kitapasztaltam, az időtartamokat figyeltem, hogy mennyi az az idő, aminek el kell telni, hogy jól el lehessen altatni, és ha máskor kelt esetleg, akkor sem volt probléma ebből...


Hát ez egy nagyon nehéz időszak, nekünk a legnehezebb volt az biztos. De szerencsére ezek is múló dolgok, át kell vészelni...

Az egyik barátnőmet is ezzel nyugtatom, pont ennyi idős az Ő kisfia is, mint a tiéd, szintén ebben a cipőben járnak, úgyhogy ez nagyon sok babának ilyen nehéz időszak, jó ha tudod, nem vagy egyedül! Engem pedig a sógornőm vigasztalt annak idején... :)

2013. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Igen a második babámnál nekünk is a Coffea nagyon bevált az éjszakai sok ébredésre és a nappali nem alvásra,állandó nyűgösségre!

2013. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!