Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 honapos baba ejjel felebred....

7 honapos baba ejjel felebred. Mit csinaltatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lassan 7 honapos kislanyom eddig ataludta az ejszakat. 3 napja ejjel felebred es elkezd keservesen sirni, eloszor cumit adtam neki, de 10 perc mulva ujra siras es maszna ki a kisagybol, hamar rajottem, hogy ehes. Adtam neki enni, 150 ml-t pikk-pakk becsokol es mar alszik is. Hozza tennem, hogy napkozben a meleg miatt alig eszik, csak vizet ker, meg 1 foga sincs kint es par hete jott ra arra, hogy "anya egy masik leny es nem vagyok egy vele". Parom szerint hatalmas hibat kovetek el ezzel es hagynom kellene sirni ot, h majd megtanulja ebbol, hogy ejjel nincs kaja. Azt mondja 1 het es abbahagyja a sirast ejjel. Nagyon mas a velemenyunk amint latjatok. En ugy gondolom, h ez egy idoszak aminek szinten vege lesz es sose tudnam hagyni sirni a kicsimet ha ehes es nem nyafi van. Erzem rajta, hogy miutan evett es atolelem, minden rendben van. Kivulallo velemenyekre lennek kivancsi, hogy szerintetek mi a helyes? Valoban hibat kovetek el es kesobb problemak lesznek ebbol? Veletek is volt ilyen? Koszi
2014. júl. 7. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nappal nem eszik, így persze, hogy éhes éjjel. Hiába hagyod sírni, itt nem ez a megoldás. Nem vagyok az éjjeli evés híve, de amíg nem eszik nappal, addig adnék éjjel. Viszont elsősorban arra törekednék, hogy nappal egyen. Ha mást nem, akkor tápszert, de egyen, mert tényleg megszokhatja az éjjeli evést és az nem lenne szerencsés.
2014. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy éjszaka közepén hagyni kellene sírni, főleg hogy tudod a probléma okát, éhes. Próbáld meg napközben többször etetni, nem tudom hozzátáplálásban hol tartotok, de adj neki Jó éjszakát pépet lefekvés előtt, adj neki, laktató vacsorát (Sinlac, tejpép, Glutén) Napközben egyen főzeléket (csirkehússal, borjúhússal, szintén mehet bele Sinlac), banán, tejpépek szintén laktatók. Ha jól értelmezem, akkor éjszaka egyszer felébred enni és utána alszik tovább, ha csak ennyi a baj akkor szerintem meg kell etetni és nem sírni hagyni, pedig én nem vagyok híve az éjszakai kajáltatásnak. Igazad van abban is, hogy vannak időszakok amikor többet esznek a babák, de ezek az odőszakok idővel elmúlnak. Próbáld napközben annyit etetni amennyit tudod, laktató ételek, többször keveset, alvás előtt nyugodtan jóllakatni amennyit csak kér, de ha éjjel is felébred enni akkor adj neki.
2014. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a meleg miatt (vagy ha fogzik a baba) kevesebbet esznek általában napközben. De ilyenkor azért ők is éhesek (és tényleg éhesek, nem csak hisztiből ébrednek éjjel). Felesleges sírni hagyni, mert nem lesz jobb. Ha eszik-alszik, akkor nyilván ez a baj, én nem hagynám sírni (a fiam is éppen ebben az időszakában van, ő a foga miatt nem eszik napközben)
2014. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fiam ugyanezt csinálja. Napközben alig eszik, lefekvéskor már hűvösebb van, akkor már megeszik 3 dl tápszert, aztán éjjel kel újabb 3 dl-t megenni. Nem tudunk vele mit tenni, én sem eszek túl sokat a melegben, mert nincs étvágyam. Éjjel meg éhes lesz. Hiába hagynám sírni, maximum azt érném el, hogy végkimerültségében elaludna 1-2 óra ordítás után. Így is éppenhogy csak a minimumot hízza, így nem sajnálom tőle az ételt.
2014. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!