Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 3 hós babámmal nincs...

Lassan 3 hós babámmal nincs időm semmire! Mit csinálok rosszul? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Alig alszik napközben! Ez azt jelenti,hogy felkel 6kor enni,tekereg,kakil egyet aztán 7 felé megint alszik.8 felé ugyanez kaki nélkül9kor még alszik kicsit (ilyenkor én beveszem a reggeli gyógyszerem,tornáztatom,próbálok pihenni vele tisztába teszem és alszunk..ez volt az első kelés.Második után reggelizni van időm mert megint ébred. szóval ezután kb 20 perces alvások,de napi kb 3x egészen estig.Ha ébren van és leteszem kb 15 percet marad el egyedül,kb arra van így időm,hogy összerámolok,bedobok egy mosást,kiteregetem az előzőt.Mindennel elvagyok maradva,magamraa sincs időm,valamit én csinálok rosszul biztos.De ti hogy csináljátok,hogy még a háztartást is vezetitek?Amúgy most tettem le,kaja,közbe gépnél vagyojk,zuhany és alvás. éjjel 2x kelés és előröl minden.

2014. máj. 23. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2%

A mi napunk:


Reggel:8:00-8:15 között ébredés, 8:45 evés

10:30 tízórai. Reggeli után kiságyban játszik egészen 10:30ig, 8:45-től.

1,5 óra szabadságom van, ekkor takarítok/eszek.


Délután:

12 alvás.1:30 fele ébred. 2-kor ebéd. Játszik az eteőszékben simán egy órát.

Játszóra megyünk stb.


16:00-tól 17:00ig alvás, majd uzsonna.

7:30 kiságy, ott játszik.

20:00 fürdés

21:00 evés


Az éjjelt átalussza, nem kel enni. Semmi.


8 hónapos igaz, de a 3 hónapos "menetrendünk is ugyanez volt.

2014. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%

Fiam 3 hónapos, nem lehet rá panaszom. Éjszaka már nem kel fel enni. Szopik vagy tápszeres? Hízik rendesen? Hogy altatod, hason vagy háton? Babakocsiban alszik?

Én, ha a fiam a hátán alszik, akkor 10-20 perc és fent van, de ha hason alszik, akkor 3-4 órát is alszik.

Eszik 6-7 óra között, akkor nem alszik vissza már, kicsit nézelődik, max. fél órát bírja, aztán rázendít. Ilyenkor kint van velem a konyhában, pihenőszékben vagy hordozóban elvan, kap csörgőt, dumálok neki, míg csinálom a dolgom.

10-11 között megint eszik, ilyenkor szokott elaludni és akár délután 3-ig is alszik, van, hogy ébresztenem kell, de hason alszik. Délután séta van, kicsit szokott aludni, már nézelődik felfele a babakocsiban. Amúgy igen, cumizunk, mert mellette van még egy 4 évesem és egy 3 évesem is, így a cumi néha életmentő.

2014. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem csinálsz semmit rosszul, vannak babák akik jól elvannak egyedül, és sokat alszanak (mint az 1. válaszolóé) és vannak akikkel egész nap foglalkozni kell (a tiéd és az enyém is ilyen).

Erről nem tehetünk, most ez van és kész. Nálam is néha a lakás úgy néz ki mint egy katasztrófasújtotta terület...

2014. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok! Mellesleg meg, nem csinálsz semmit rosszul.

Valahol szerencsés vagyok (eddig) , de piszkos kitartás kellett ehez a napirendhez.

De a baba iskell hozzá, együtt alakítottuk ezt ki.


Nem baj ha most kicsit elcsúsztál, MINDENKIVEL előfordul. Próbálkozz a napirenddel. 2 hét alatt simán hozzászokik, ha még sem, akkor Ő nem az a fajta baba. Maximum, majd rendeződik. Nehéz ez a "szakma".

2014. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
nos igen. a te babád ilyen. az enyém még 15 percet sem volt el ilyen idős korában. nekem nem hazsnált,h. pihiszékbe tettem és kint volt mellettem a konyhában a pulton. 5perc max... után csak sírt. 1 éves kora körül,h. elkezdett járni és bejött a jó idő lett sokkal jobb a helyzet. kitarzás! nálunk volt,h. 3 napig nem tudtam elmosogatni,mertt 20 perceket aludt,dolgozni meg nem hagyott!
2014. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Az én kisfiam már nagy 13 hónapos. De amikor 3 hós volt, ugyanilyen kaotikus volt minden. Épp véget ért a hasfájós rémálom, de elkezdődött a mozgásfejlődés és nagyon nyugtalan volt. Abban az időszakban nem főztem, hanem rendeltünk, csak hétvégén takarítottam ímmel-ámmal, napközben mellettem aludt, akkor ugyanis mélyebben tudott pihenni, és sokat hordoztam. Tehát sokszor tényleg a túlélésre játszottam. Viszont sokat pihentem, mert - ahogy írtam, velem aludt jól - tehát sok tejem is volt. Olyan 5 hónapos korában volt egy nagy változás, rákapott a napközbeni rendszeres alvásra, ha pedig ébren volt, imádott a pihiszékéből nézelődni. De a természete akkor is és most is izgága volt. Manapság együtt takarítunk, de főzni pl. nem hagy, csak, ha az apukája leköti. Szval szerintem nem csinálaz semmit rosszul, a Te babád is ilyen kis intenzív emberke. Egyébként pedig lehet, hogy holnap hirtelen megváltozik majd minden. Addig kitartás!
2014. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Cicizik és háton fekszik legtöbbször.Próbáltam hason is,ugyanaz.Most pl hason fekszik éjjel mert így nem tekereg.Elég sűrűn kéri a cicit is,mert alvás előtt is kell neki,addig ma is ordított,pedig próbálok mindent,de a vége úgyis cici,amit igazából nem is bánok,szeretem szoptatni,kell is sűrűn mert megyy el a tejem,de így alvás előtt is kéri,után is (az a kaja idő) és néha még közben is ,mert szerintem szomjas.most kap babavizet is de akkor is ugyanannyi cicizés van.De mondom ez nem baj ,remélem több tejem lesz. Viszont így úszik a ház meg én sem tudok magamra odafigyelni és pihenni.Ma is letettem teregetés közben,hogy hátha érdekes lesz neki amit mutatok de mire bedobtam volna a köv. adagot már majd kiugrott a pihenőjéből meg sírt.Ma meg nem is tudom mi volt vele,óránként kaját kért.
2014. máj. 23. 22:43
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem se csinalsz semmit rosszul. En is mindig kerdezgetem magamban hogy meg csak 1 gyerekem van es mar ugy erzem hogy egy csomo mindent nem tudok megcsinalni.:) Az enyem mar 6 hos, es most mar ugy ahogy sikerul kitakaritani vagy egyszer-egyszer fozni, de meg most is van olyan nap hogy kiborulok. Az enyem is altalaban 15 percet ha el van egyedul, ha jobb napja van akkor tobbet is:)Hat ok tenyleg ilyen babak hogy foglalkozni kell veluk.
2014. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%

Megmondaná az, aki lepontozott, hogy miért nem volt hasznos a válaszom? :-)

Vagy ahoz túl sötét?:-)

2014. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
1-es voltam!
2014. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!