Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Véleményeket kérnék, hogyan...

Véleményeket kérnék, hogyan szoktassam rá kislányomat arra, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos,kb 6-7 hónapos korában szokott rá,hogy a kezembe alszik el.Tudom ez az én hibám (de sokszor olyan jó,hogy bújik hozzám és hallom a szuszogását)...Lassan szeretném leszoktatni arról,hogy a kezembe aludjon el,mert most hogy itt a jó idő szegénykém megizzad rajtam teljesen mire elalszik(meg persze én is). A problémám az,hogy ő alszik délelőtt,ebéd után és ugye este.Gondolom azt a módszert kell alkalmazni,hogy beteszem az ágyba,ha sír bemegyek hozzá,akár negyvenszer is....A kérdésem inkább az,hogy hogyan kezdjem el?Melyik alvásnál?Mindegyiknél,vagy mondjuk az ebéd utáninál,vagy az estinél?Vagy szoktassam le a délelőtti alvásról és akkor ebéd után fáradtabb lesz és hamarabb elalszik egyedül? Várom a tanácsokat!!! Köszönöm!
2014. jún. 11. 09:20
1 2
 1/11 Kései Sirató ***** válasza:
Nálam ez úgy sikerült, hogy cumisüveget adtam a szájába tejjel (néha teával), azt iszogatta és közben elaludt. Ha elfogadja, akkor már nem sír.
2014. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet kipróbálom,nem rossz ötlet :)
2014. jún. 11. 10:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ringattam 5 hónapos kora óta (előtte egyedül aludt el,én rontottam el),most 15 hónapos,még mindig ringatom DE jóval rövidebb ideig,és magától jelzi,hogy az ágyába szeretne menni,ahol forgolódva elalszik.Én azt csináltam,hogy ringattam,majd betettem az ágyába,amikor kérte,hogy vegyem ki,kivettem, (kb 12 hónapos volt,amikor elkezdtük).Így nem volt sírás,és egyre hosszabb ideig maradt a helyén,most meg már ha kényelmetlen a kezemben,akkor lefekszik a helyére.Persze így is van,hogy még kéri,hogy vegyem ki,de lényegesen ritkábban és sokkal kevesebbet kell vele sétálgatni is.Az esti alvással kezdtem,nappal még sok volt az inger.Ja,és igen,ha csak egyszer alszik,sokkal hamarabb elalszik.Az én kislányom 13 hónapos állt át/segítettem neki átállni,így ebéd után felviszem,anyatejet iszik alvás előtt,felveszem a vállamra és pár perc múlva már letehetem mert alszik.
2014. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ.Amikor ringattad és letetted akkor utána kimentél és ha jelezte hogy vedd ki akkor mentél be a szobába,vagy miután leraktad az ágyába bent maradtál a szobába? Most délután úgy tettem le,hogy raktam az ágyába 3db cumit meg kezébe adtam a cumisüveget tejcsivel,de egy kicsit ivott,aztán nyöszörgött,majd sírt,bementem visszaadtam a tejcsit.Megitta megint nyöszörgés,majd sírás. Kénytelen voltam a végén kivenni az ágyból,leültem vele a kanapéra és ringattam a kezembe,bár most már így nem 20 percig tartott az altatás,hanem 5 percig. Ez vajon fél siker????
2014. jún. 11. 14:21
 5/11 Kései Sirató ***** válasza:
És még annyi, hogy altató zenét raktam be (CD-t), én Richard Claydermann válogatást használtam, de erre a célra megfelel a legtöbb fajta komolyzeene. Természetesen halkan szólt, és amikor már mélyen aludt a gyerek, akkor kikapcsoltam.
2014. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,az esetek nagy részében bent maradunk a szobájában,ő meg persze lesi is a szeme sarkából,hogy ott vagyunk-e még :) Szóval ha megunja a forgolódást,felül és nyújtja a kezét,de ha hátat fordít nekünk,akkor ki is megyünk,és várjuk,hogy kell-e még menni,vagy csönd lesz.


Szerintem fél siker:) Én legalábbis igyekeztem mindent sikerként felfogni.Illetve úgy voltam vele,hogy addig is,amíg ki be mászkálok,vagy egyedül forog,szóval addig sem a derekamat fárasztom:)Ez nem megy egyik percről a másikra,nekik is kell idő,mire megszokják az új rendet,és valahogy érzik,mikor kezd véges lenni az ember türelme.De kitartást,a lényeg,hogy úgy csináld,ahogy mindkettőtöknek jó.

2014. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,remélem hamarosan sikerrel járunk :).
2014. jún. 13. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia,az én babám 9 hónapos,kezdettől ringatva alszik,nem volt szívem leszoktatni róla még. De míg eleinte 1-1,5 óra alatt aludt el,most kb 10 perc,és utána leteszem és alszik szépen az ágyában. Este nem is ringatom,csak leülök vele a fotelba, a sötét szobában,és szintén kb 10 perc alatt elalszik. Nekem ez is jó így,bár valamikor nyilván már illene majd teljesen egyedül elaludnia.
2014. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia.

Nekem az a baj,hogy én is ülök vele a szobájában a kanapén,de sokszor (főleg mostanában) nagyon nehezen alszik el. Nem is ez a baj,hanem az,hogy neki az nem jó,hogy a kezembe van és ringatom,hanem ő szó szerint ugrál a kezembe....és tegnap este már például sírtam másfél óra "tutujgatás" után,mert nem aludt el és mivel folyamatosan rázza magát a kezembe a cumitól már olyan iszonyatosan fájt a vállam,hogy pólón keresztül tiszta vörös volt a vállam....:(

2014. jún. 16. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Kiskorában lett elrontva! Bocsi h ezt írom! Ne altasd d.e. Az enyém ennyi idősen már csak délután meg este aludt. 12.kor ebédel, 12:30-kor megy aludni,saját szobájába, egyedül!!!!D.u. 3kor felkeltem,este 20-20:30-kor megy szépen aludni. Sohasem ringattam,ha mondjuk ha kicsit pityereg nem rohanok be hozzá rögtön, persze egyértelmű ha torka szakadtából sír akkor bemegyek,egyébként nem!Meg kell tanulnia egyedül elaludni, tedd le az ágyba,adj neki egy puszit,esetleg legyen alvó társa(nekünk 3 van) és menj ki a szobájából,ha sír sír,majd elhallgat. Képzeld csak el,a bölcsibe-oviba,senki nem fogja altatgatni.
2014. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!