Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le a 3 éves...

Hogyan szoktassam le a 3 éves kislányomat a cumiról, és arról, hogy folyamatosan ölben akar lenni? Nagy cumis volt a kislányom és még most is használja a cumit alváshoz, és a hisztik utáni megnyugváshoz, vagy csak úgy, mert meglátta, és bedugja.

Figyelt kérdés
Hamarosan oviba fog járni, és nem tudom, hogy megtartsam-e még addig a cumit, amíg beszokik az oviba, vagy elvegyem teljesen még az ovi előtt? Én már nagy vagyok, százszor elmondja egy nap, én meg százszor mondom neki, hogy a nagyok nem cumiznak, szóval ez nem jött be nekünk.A másik nagy baj, pedig az, hogy nem tudok tőle semmit csinálni, mert folyamatosan jön utánam és hisztizik, ha nem vele foglalkozom. Próbálom szépen elmagyarázni neki, hogy anyának dolga van, és ha végzek játszunk, de nem érdekli, csak hisztizik, és követeli, hogy vegyem ölbe, hogy tekergethesse a hajamat. Folyamatos harcok mennek egész nap emiatt a dolgok miatt.Próbálom ezekről a dolgokról leszoktatni, mert mi lesz így az oviban vele, de nem sok sikerrel. Nagyon anyás, csak tőlem fogad el kaját is, és csak velem hajlandó aludni is.Közben pedig tekergeti a hajam. Az oviban kinek fogja a haját tekerni? Próbáltam már rongyi kendőket, pelenkát stb. bevetni a haj helyett, de nem kell semmi, csak a hajam. VOLT VALAKI HASONLÓ HELYZETBEN?
2014. máj. 1. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran szokott rá más vigyázni, apa vagy nagymama? Olyankor mit csinál, mikor nem vagy ott? Ha ilyen nehezen alszik el, szerintem ne az oviban próbáljátok ki először a nélküled alvást. Beszéld meg pároddal/anyukáddal, akit jól ismer a gyerek, hogy egyik nap ne legyél otthon alvásidőben. Cumizó gyerekek előfordulnak az oviban is, a cumi kint van a zsákjukban, és alváshoz megkapják. Viszont otthon próbáld elrakni szem elől, hogy napközben ne tudja csak úgy meglátni és bedugni.
2014. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A cumiról nagyon hamar le lehet szoktatni - ha ő is akarja, hisz 3 éves, már értelmes gyermek.Volt most az Ének iskolája, ott a kissrác/valamelyik testvére egyik adásról a másikra eldobta a cumit. Fridi mondta neki, juj, ilyen nagy fiú még cumizik? És a következő adásban már mondta a kisgyerek, hogy már nincs cumi.

Szokták, hogy mesélnek előtte mondjuk a kisnyusziról, akit elhagyott a mamája. Megvigasztalná a cumi. Kimentek a parkba, felkötitek egy bokorra, és másnap már el is vitte a kisnyuszi. Persze benne van a pakliban, hogy lelkesen felajánlja, s másnap sírva keresi.Ha kibírjátok, hogy de te adtad a kisnyuszinak, akkor nyert ügyetek van.

A másik dolog nehezebb. Mindenképpen együtt lennék vele, míg elalszik, aztán kijönnék, és ha ébred, egyedül ébred. Aztán meg lehet próbálni, hogy lát, de már nem fekszel mellé. Ez hosszadalmasabb szoktatás, ha nem akarsz radikális lenni.Az óvónők egyébként néhány nap alatt megoldják ezt.

2014. máj. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Itt volt a húsvét elvihette volna a cumit a nyuszi.
2014. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Apa-nagyi sokat dolgozik, és így sokat vagyunk kettesben. Sajnos este 11 után alszik el. Délután nem mindig alszik, de ha nem alszik, akkor sem megy hamarabb aludni. Fél 8 körül el szokott álmosodni, párszor le is tettem akkor aludni,de felkelt 9-kor és hajnalig fel volt utána. Inkább már hagyom, hogy átmenjen rajta az álmosság, és akkor már nem tudom csak 11 után letenni. Apa-nagyi másnap korán kel, nem vállalnak éjszakázást, főleg úgy, hogy 3-4-szer még éjszaka is felkel. Megértem őket is, de szerintem is azt kellene csinálni, hogy mással is aludjon ne csak velem. Amúgy apával szoktak járni, ha ideje engedi játszótérre stb. együtt, nagyival boltba, de a legtöbb időt velem tölti. A cumit próbálom csak alváshoz adni, de hiszti után gyakran követeli, akkor odaadjam? A hajtekergetésről sem akar leszokni. Nem csak alvásnál tekergeti a hajamat, hanem akkor is, ha pl. elmegyünk a boltba és valaki közeledik hozzá,már hátrál, és kéredzkedik ölbe és már tekergeti is a hajamat. Ezzel a dologgal sem tudok mit kezdeni. Gyakran járunk pedig közösségbe, játszóházba,játszótérre de nehezen oldódik fel. Nem tudom mi lesz az oviban.
2014. máj. 1. 17:58
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a mikulással és a húsvéti nyuszival is próbálkoztunk már, de hallani sem akart róla, hogy odaadja. Próbáltuk az állatkertben is felkötni a fára, hogy odaadják a kisállatoknak, de azt sem akarta. Ha a rokonok mondják, hogy ilyen nagy lány és még mindig cumizik, annál jobban szívja. Ezeken már túl vagyunk. Vegyem el, egyik napról a másikra? Elég zárkózott kislány, nehezen oldódik fel idegen környezetbe, a cumi pedig megnyugtatja, de nem sokáig akarom már hagyni, hogy cumizzon. Tanácstalan vagyok. Az alvás is nehéz, velünk alszik, és éjszaka még mindig felkel, iszik, cumi és visszaalszik. Szóval elég fárasztó volt, az elmúlt 3 év.
2014. máj. 1. 18:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát, sok mindent rosszul szokott meg ez a kislány.

Leghamarabb saját ágy kellene. Elég volna egy vastag szivacs, óvodában is hasonló lesz. Délben a kiscsoportosok nem ússzák meg az alvásidőt, jó lenne, ha megszokná otthon.

El kellene érned, hogy a lefekvés jó érzéssel töltse el. Feküdj mellé, mesélj neki hétköznapi dolgokról, egy kislányról, akivel mi minden történik. Közben birizgáld a kezét, lábát, talpát! Mondhatsz neki versikéket, meséket, mondókákat, ha tudsz, énekelj dalocskákat. De egyre halkabban, már-már suttogva. Mondhatod, hogy na, most már én is álmos vagyok, alszok is. Szuszogj mélyeket. A miénk erre 5 percen belül elalszik és alszik 2-3 órát.

Be kell sötétíteni a szobát, világosban nem tud elaludni.

2014. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mesélj neki az óvodáról, hogy szokjon hozzá, miért is van az óvoda. Olyan jó kis képes könyvek vannak, amiről beszélgethetnétek. Majd úgyis lesz beszoktatás,általában jól fogadják a gyerekek.

Én rászoktatnám, hogy délben aludjon, mert az idegrendszer regenerálódásához kell az a néhány órás alvás, pihenés.

A cumi biztonsági érzetet ad neki, abba "kapaszkodik", erőszakosan nem venném el, ha ennyire ragaszkodik hozzá, de általában maguktól el szokták dobni.

Csend van a szobában, ha alszik, vagy szól pl. a tv, van valamilyen vibráló fény?

2014. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A mi ágyunk mellett van szorosan a kiságy, abban alszik, és éjszaka átmászik közénk. Eleinte sokat meséltem, énekeltem neki, de mostanra belefáradtam. Lefekszem mellé, jó éjt puszi, és úgy csinálok, mintha aludnék. Ő is elalszik így, ezzel nincs gond. A baj az, hogy közben a hajam tekergeti. Erről akarom leszoktatni valahogy az ovi előtt, és arról, hogy ne 11-kor aludjon. Próbáltuk, hogy 10-kor villanyoltás, mindent kikapcsolunk, de nem álmos, játszik a sötétben, énekel,mondókákat mond, vagy kóborol a sötétben a lakásban. Eltelik így egy fél óra-1 óra, és ugyan ott vagyunk, hogy 11 elmúlt mire elálmosodik. Se apa, se nagyi nem tud akkor pihenni. Inkább mesét szoktunk nézni a másik szobába már ilyenkor,hogy ne zavarjuk a korán kelőket, és mikor 11 után elálmosodik, szépen elalszik a fent említett módon. Reggel fél 9-9 körül kel fel, napközben, fél 2 körül alszik, kb 1 órát. Ha reggel felkeltem hamarabb, akkor nyűgös-hisztis, és nem tudok tőle semmit csinálni, este pedig nem fekszik hamarabb akkor sem le.Akkor sem ha napközben nem alszik. Nem tudom mit próbáljak még ki.
2014. máj. 1. 18:47
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj ennyire a hajtekergetés miatt. Majd ha már közeledik az ovi, ha szeptemberben kezdi akkor augusztusban együtt vegyetek egy hálótársat, amit majd gyűrögethet az oviban. A gyerekek általában elfogadják, hogy más-más helyen más-más szokás van, mást lehet és nem. Otthon anya haja van, az oviban meg rongyikendő/puhababa/plüssállat, amit szeretne.
2014. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A cumira van egy nagyon jo otletem.Az unokatesom kisfia akart egy kis bicajt nagyon es a boltba nem penzzel fizettek a bicajert hanem a cumit adtak oda fizetseg gyanant.A szomszed kislanynak a telapo vitte el most 6 eves es utalja telapot azota is.

Az en lanyom 2 eves es 1 evesen ment bolcsibe.Soha senkinek nem adtam oda meg fel orara se.Nem Mo-on elunk es apuka meg egy 3.orszagban dolgozik szoval csak hetvegente van itthon.Szoval a lanyom is nagyon anyas feltem is h majd mi lesz a bolcsibe de siman elvan cumi nelkul tudja az ottani szabajokat.Tudni fogja h mit lehet otthon mit a bolcsibe.Es a tobbi gyerekkel szepen elfog aludni gond nelkul.Az en lanyom is igy volt mar haza se akar jonni mert ott akar aludni veluk....

2014. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!