Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Előfordult már hogy jól alvó...

Előfordult már hogy jól alvó 2 évesed aki eddig egyedül aludt el és egyedül is aludta át az éjszakát, hirtelen szülőkkel akart-tudott csak aludni?

Figyelt kérdés

Kislányom eddig szó nélkül aludt ,letettem és kész.

Pár napja az van hogy átjön éjjel mert felriad. Nem akar vissza menni az ágyába.Ha visszaviszem ilyedten sír,keres.Remeg amikor bemegyek hozzá. Oda ültem mellé simogatni,amint kimentem megint keserves sírás.

Ma már egyedül elaludni se akart. Ilyen időszak előfordul/hat 2 évesen.Valami gond lehet? Aggodom és nem tudom hogy kéne ezt kezelni. Mármint engedni amit szeretne vagy a határait feszegeti vagy tényleg most rám van szüksége.


2014. júl. 26. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves. Mindig egyedül és jók aludt. Ennyire nem rossz a helyzet nálunk. De rendszeresen mondja, hogy velünk akar aludni, vagy maradjak ott vele.
2014. júl. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is így jártam. Az addig jól és sokat alvó lányom, 2 éves korától nem aludt délután, és este is 1-2 órába telt, míg el tudtuk altatni, addig ott kellett feküdni mellette. (Azt nem kérte, hogy hadd aludjon a mi szobánkban, csak azt , hogy maradjunk mellette, míg el nem alszik.) Ez 6 éves koráig tartott. Onnantól egyre csökkent az idő, amit bent töltöttünk, és az volt még a kérés, hogy hagyjuk nyitva az ajtót és égjen a villany az előszobában. Ezt úgy 10 éves korára nőtte ki. Azután csak bekísértük, jóéjtpuszi és egyedül maradt bent, már maga kérte, hogy csukjuk be az ajtót.
2014. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez megy nálunk is :( 1 hónapja szórakozunk minden egyes altatásnál :( Eddig bevittem a szobába, puszi simi és aludt. Most legalább 1-1,5 óra műsor van alvás előtt :O

Már mindent kipróbáltam, most a napokban melléfeküdtem, de csak még rosszabb lett a helyzet, oda jutottunk,hogy fel sem tudtam kelni mellőle, mert rögtön felébredt.

Ma azt csináltam,hogy amikor kijött, elmondtam neki,hogy itt vagyok, de tessék szépen visszafeküdni, ezt eljátszottunk 3 alkalommal, de mivel semmi hatása, és vigyorgott,mint a tejbetök :) így amikor kijött a szobából, leültettem a fürdőbe, és nem szóltam hozzá, fél órát szórakozott így, majd bement szó nélkül és elaludt. Nem vagyok benne biztos,hogy ez volt a legjobb döntés, de egyszerűen nem tudok kétfelé szakadni,van egy közel 4 évesem is, és ha nincs itthon a férjem, nem tudom megoldani,hogy csak a kicsivel legyek. Ráadásul alvásidőben, és este későn intézek minden olyan dolgot, amit napközben tőlük nem tudok, tanulok,szakdolgozatot írok, vasalok, feltörlök stb..

2014. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!