Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babával együtt alvás vagy...

Babával együtt alvás vagy külön alvás: melyik szülőnek kell engednie? A baba mennyi idős koráig tolerálható a dolog?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 14:59
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
72%
Sosem aludtam a gyerekemmel es en, is ertem, hogy miért kellene
2014. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
19%
Ez nagyon helyzetfüggő. A fiam pici babaként nem aludt el mellettünk, a kiságyában szeretett aludni. Aztán 7 hónapos kora körül csak úgy volt hajlandó aludni, ha valamelyikünk mellett elaludt, és beletettük a kiságyába. 9 hónapos korában két hétig minden hajnalban csak közöttünk aludt vissza. Most viszont megint külön alszik az ágyában. Nem tudom, hogy ezekben az időszakokban miért volt ránk szüksége, de ott voltunk, és szépen le is szokott magától róla. Az biztos, hogy 2-3 éves korától már csak akkor engedném, hogy közöttünk aludjon, ha rosszat álmodott, vagy beteg, mert rendszert ebből nagyobb gyereknél már nem csinálnánk. De van, aki szerint még az is elfogadható, hogy 6-7 évesen a szülők között alszik a gyerek. Nekünk ez már sok lenne, nem lenne kényelmes sem, csak zavarnánk egymást. A házaséletünket nem befolyásolná, mert mi nem a franciaágyban szeretkezünk, erre sokkal jobb speckó bútoraink, helyszíneink vannak. ;-)
2014. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
79%
Én nagyon elleneztem az együttalvást, kisfiam szigorúan kiságyban aludt, éjjel szoptatáskor majdnem elaludtam,hulla voltam a sok felkeléstől,volt,hogy 10percenként menni kellett. Kislányomat is külön tettem de a kiságya közvetlenül a mi ágyunk mellett volt, éreznie keleltt a közelséget,hogy el tudjon aludni, simogatni kellett,fogni a kezéz, majd velünk aludt, ga felsírt rögtön ott voltam,hogy megnyugtassam, ekkor a két gyerek mellett sokkal kipihentebb voltam mint előtte a kisfiamnál, 2éves korában úgy döntött,hogy átmegy a saját ágyában, van hogy reggel átjön a szülői ágyba de ez sem jellemző.
2014. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
45%
Semeddig nem normális egy ágyban aludni a gyerekkel.
2014. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek az előző házasságából volt egy lánya, aki majdnem tíz éves koráig közöttük aludt.

Amikor terhes voltam, kérte, hogy egyedül ezt tartsuk be, hogy - persze betegséget, rossz álmot leszámítva - nem altatjuk magunk között, mert ő még egyszer nem szeretné.

2014. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
39%

Az ösztön és a természet együtt alvást kínál. A természetközeli népeknél a gyerekkel összebújva alszanak, afrikában az anya ölében szinte a gyerekre ráborulva alszanak.De az állatvilágban is látható , hogy egxütt alszanak az egyedek

Valahonnan innen indult ez a történet és jutott el a nyugati világ civilizációjához amikor is fontos az egyèni érdek , a nők pár hónap után vissza mennek dolgozni , nem életbevágó a szoptatás, a gyereket távol tartják a szülők ágyától, meg kell tanulnia egyedül elaludni, egyedül szembe nézni a félelmekkel stb...Azért vannak hlámok a nyugati társadalmunkban amikor is az amyák hordozzák babáikat ,együtt alszanak , nem hagyják sírni ,n félnek hogy "felszoktatják" stb... De a kérdésre válaszolva, nehéz ügy itt a 21. században ez.Én a lányommal alszom , az ösztöneimnek engedve.

2014. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
42%
Természetközeli népek, ahha... És mondd már meg, hogy Afrikában hány gyerek éli túl a gyerekkort? Mert így persze teljesen jogos és érthető az ösztönös gyereknevelés, de szerintem abban a civilizációban, amiben élünk, tök felesleges.
2014. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
51%

Jesszusom, bírom, mikor a természeti népekkel jönnek a nagyokosok...ez nem Afrika,. itt nem kell félni, h egy vadállat elragadja a csecsemőt. Ott elhiszem, h muszáj összebújva aludni, mert fedél nincs a fejünk fölött, az egyetlen védelem a babának az anya teste. Ők sem azért alszanak együtt, meg hordják egész nap magukra kötve a gyereket, mert az olyan jó, hanem mert nincs más választásuk. Nincs kényelmes kiságy, bébiőr, hordozó, babakocsi, hempergő, stb. Mégis hova tenné a gyereket? Az ostoba európai "húdenagyonanyavagyok" meg bemagyarázza, h ez mennyire jó, mennyire természetes...röhej.


A hajléktalan se azért van nyáron nagykabátban, mert jó neki, hanem mert nincs szekrénye, ahová tehetné.

2014. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk:

Egy szobaban,kulon agyban.

(Bar megjegyzem en kulon szobaba is tettem volna mar az elejetol,de apa nem szeretne meg)

Hajnalban,amikor felebred,(5-6)akkor atveszem magunkhoz,ha visszaalszik,azt mar a mi agyunkban teszi.

Ha nem alszik,kap reggelit es meg egy kicsit bandazunk az agyban:)

2014. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
37%
Hát írják itt, hogy két évesen magától átszokott a nagyágyba. LOL! Mintha az nem lenne elég gáz, hogy két évig köztük aludt...
2014. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!