Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A védőnő és az orvos is...

A védőnő és az orvos is mondta, hogy ne tegyem aludni hasra a babámat, mert, hogy több a bölcsőhalál? Viszont a 7 hetes lányom úgy tud a legjobban aludni.

Figyelt kérdés
Ti figyelembe veszitek ezt a tény? Vagy ez csak olyan dolog mint, hogy a dohányosoknak nagyobb esélyük van a tüdőrákra?
2014. aug. 26. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem, soha nem féltem hason altatni, mindhárom gyerekem így szeretett aludni. Az első napoktól kezdve.
2014. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Mindkét gyerekem hason aludt azóta, hogy hazahoztuk őket a kórházból.

Volt/van légzésfigyelőnk.

A doktornő a másodiknál nekem is mondta, hogy eleinte csak nappal tegyem néha hasra. Én nem hallgattam rá. Az első gyerekem korababa volt, vagyis nála még nagyobb volt a rizikó, mégis hason aludt.

Ha van légzésfigyelőtök tedd hasra nyugodtan.

2014. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Mi a fontosabb? Hogy a kicsi hogy alszik jobban(minden pici jobban alszik egyébként hason), és te többet tudj pihenni, vagy hogy a gyerekednek esélye se legyen a bölcsőhalálra? Arról már ne is beszéljünk, hogy ha egy hason lévő gyerek hirtelen bukik éjjel mikor alszol simán megfulladhat a saját hányásába ilyen picinek.


A te gyereked, te döntesz.


Én egyik gyerekemet se altattam hason, mindig kitámasztottam a hátát, és oldalt altattam, igy ha hirtelen váratlanul bukott is, akkor is szabadon voltak a légutai, és kifolyt simán a cucc.

2014. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

azért hozzák összefüggésbe a bölcsőhalált a hason alvással,mert (most mondok egy nem tényszerű példát számokkal) 100-ból 60 halott csecsemőt hason találtak meg. de olyan statisztikát is hozhatnánk fel,h. 100-ból 80 halottat utcán találtak meg,így mindenki maradjon otthon.

ha a gyereknek úgy kényelmes, hadd aludjon hason. egészséges,időre született babának,vajmi kevés esélye van a bölcsőhalálra. ha nagyon izgulsz mégis,szerezz be egy légzésfigyelőt.

2014. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok, nem volt soha légzésfigyelőnk, hason altattam, ráadásul volt bukós babám is. Olvass utána a bölcsőhalál kockázatainak. Ha megnyugtat, vegyél légzésfigyelőt!
2014. aug. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Én is hason altattam a fiamat,nem volt légzés figyelőnk sem,nem aludtam vele egy szobában,csak nyitva volt az ajtója.Most,ha megszületik,a második babámat is így fogom altatni
2014. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Ritka a bölcsőhalál, bár ez azt nem fogja megnyugtatni, akivel megtörténik. Én ezért használok légzésfigyelőt. Ha leáll a légzése, azt akkor se venném észre magamtól, ha mellette ülnék, mert alvás közben alig látszik, ahogy lélegzik.


Hason alvásnál nem minden baba érzékeli, ha belefúrja az arcát a matracba és így fulladhat meg (míg más babák elfordítják a fejüket, amint érzik, hogy kevés az oxigén). Háton meg bukhat/hányhat és belélegezheti, tehát az meg azért rizikós (így sajnos halt meg ismerős babája).


Önmagában a légzésfigyelő is csak jelezni tud, ezért érdemes tanfolyamra elmenni, hogy tudja az ember, mi a teendő vészhelyzetben.

2014. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
azért hozzák összefüggésbe a hason altatással, mert mostani tényállás szerint s legtöbb baba a saját büfijébe fullad bele álmában, csak ugye a már ellazult izmok visszaengedik a gyomorüregbe így nem marad nyoma.
2014. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem hason altattam már a kórházban is,a kicsi mióta forog néha hátára fordul álmában,de vissza nem mindig sikerül és akkor nyöszörög,megfordítom és alszik tovább.Van legzesfigyelőnk,dokink is azt mondta ahogy jobban alszik úgy tegyem.
2014. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A fiamat a kórházban a csecsemősök is hasra tették, mert háton csak keservesen sírt. A védőnőnk, gyerekorvosunk pedig azt mondta, hogy úgy altassuk, ahogy jobban alszik.
2014. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!