Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam hogy 22 fok...

Hogy csináljam hogy 22 fok legyen és ne 26? A védőnő azt mondta nem szabad hogy melegebb legyen a bölcsőhalál miatt.3 hetes a kislányom, és nálunk mindig meleg van.

Figyelt kérdés
A fűtést nem lehet szabályozni sajna, max ha letekerem a radiátort hogy ne fűtsön. Szellőztetni szoktam, de estére akkor sem hagyhatom nyitva az ablakot mert megfázunk. A babámat body+rugi+kispléddel takarom este. Ez így jó? Vagy mit csináljak?
2009. okt. 20. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld a levegőt ventillátorral keringetni amikor a kicsi nincs a szobában.
2009. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom! Csak a baj hogy éjjel, vagy mikor alszik, akkor nagyon gyorsan felmelegszik a levegő és nem tudom mit tegyek. Ha nincs bent az egyik szobában akkor ott nyitom ki az ablakot... Félek nehogy baja legyen!!
2009. okt. 20. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire felmelegszik a levegö tekerd le a radiátort,mikor felkelsz etetni,akkor ha hüvösnek találod akkor tekerd vissza.Ha nincsen hüvös,akkor hagyhatod reggelig is letekerve.Nálunk így van.
2009. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 26 fok van időnként (panel-távfűtés), állítani nem tudjuk.

Ennyire ne féljél a bölcsőhaláltól! Ne öltöztesd túl a babádat, ne dohányozzatok mellette, ne rakd a radiátor mellé!

Gondolj bele, nyáron hogy csinálsz 22 fokot, amikor amúgy 40 fok is van néha???

Ne izgulj, használj légzésfigyelőt, minden rendben lesz!

2009. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt soha 20-21 fok, mi mindig a melegebbet szeretjük. Rengetegen laknak panelban, ahol nem tudják szabályozni a fűtést, ott mindig 24-25 fok van. Szerintem ha ennyire aggódsz a bölcsőhalál miatt, vegyél vagy béreljetek légzésfigyelőt, hátha megnyugtat. Engem megnyugtatott nagyon, még a mai napig használjuk, pedig már 17 hónapos a lányom.
2009. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is estére tekerd le teljesen. Éjjelre akár a 21 fok is elég nekik. Az a baj, hogy a nagy hőingadozás nem jó, mert attól fázhat meg igazából, nem attól ha stabilan csak 21 fok van, mert ahhoz hamar hozzá tudna szokni. Próbálj naponta többször ablakot nyitni, résnyire, hogy ne hirtelen hüljön ki a szoba. Jobb ötletem nincs, sajna!
2009. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok


Nálunk nappal 23-23.5 fok van,éjjel meg 22-re van állítva a fűtés. A babán csak egy rugi van,ha mondjuk a hintájában játszik,akkor betakarom egy vékony kis takaróval,de ennyi. Egyszer adtam rá mostanában éjszakára még plusszba egy bodyt is,és úgy megizzadt,hogy inkább le is vettem róla éjjel,mikor felkelt enni... Amúgy azért ha lemegy 22-re napközben,van hogy ráadok egy vékony kis felsőt,meg egy gatyát,vagy még egy zoknit is...

2009. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért valóban nem csak a hőmérséklet a veszélyes,ne aggódj.Az én kisfiam(meg nyilván még sok anyunak) nyáron született,ha a fejem tetejére álltam volna sem tudok hűvösebbet csinálni,mikor volt 35-40 fok.

Légzésfigyelőt használj,az megnyugtató,vékonyan,szellősen öltöztesd a babát,ne legyen semmi szoros rajta.

És még egy tipp:a hidegpárásító nem csak arra jó,hogy ne legyen száraz a levegő,kicsit hűti is a környezet hőjét.

Jó babázást!:)

2009. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor annyira nem kell félnem, csak tegnap a védőnő eléggé rám ijesztett. :S Első baba, mindent jól akarok csinálni. Légzésfigyelőnk van, és eddig semmi gond nem volt. De akkor nem aggódom. Én is erre gondoltam, hogy nyáron mit csinálnak a 40 fokban?? Lehet az lesz hogy letekerem a radiátort.
2009. okt. 20. 09:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom nyáron a legnagyobb hőségben született és akkor is igényelte a bodyt és rugit. Sokan leszóltak miatta, de ha vékonyabban öltöztettem akkor sírt. Nem szabad elfelejteni, hogy ő még mindig újszülöttnek számít és a pocakodban megszokta 9 hónapig a 36-37 fokot.

Figyeld a babád és rá fogsz jönni, hogy mit igényel. Ha kell igenis takard be. Ne foglalkozz senkivel, majd ő jelzi feléd, hogy neki hogy kényelmes./20-30 évvel ezelőtt 6 hétig nyáron is pólyában voltak a babák/.


Jó babázást!!


4 hós baba anyukája

2009. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!