Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért altatják külön szobába...

Miért altatják külön szobába egyesek a csecsemőjüket?

Figyelt kérdés
Régebben volt olyan téves elképzelés, hogy külön szoba kell a csecsemőnek. Több ismerősöm is a néhány hónapos kisbabáját külön szobába altatja, mondván "nem egészséges", ha a szülőkkel egy szobában alszanak. És így kényelmesebb a szülőknek is. Mire jó ez?

2014. aug. 29. 21:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Ha te úgy akarod aludj együtt a gyerekeddel, de semmi közöd mások életéhez. Amúgy a mi fiunk is első perctől külön szobában alszik.
2014. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

amíg szoptattam addig én a gyerekkel aludtam az ő szobájába, utána már ő egyedül aludt.

Szeritnem így ezt szokja meg, hogy van külön szobája és ott ő alszik. Nem tartom kivetni valónak..... A másik, hogy a mi szobánkban el sem fért volna a kiságy már, így teljesen természetes volt, hogy a gyerekszobába lesz a gyermekünk ágya.

Bármi nyekkenésre át tudtam menni, mert ajtók nyitva vannak, és a szoba mellettünk van, így meghallom.

2014. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a táposokat altatják külön? Hiszen aki éjjelente 2-3-szor szoptat, az biztosan nem járkál át egy másik szobába...
2014. aug. 29. 21:18
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Még egy provokáló kérdés? Nem volt elég a múltkori időre etetéssel kapcsolatos??? Akadj már le "a régi" nevelési módszerek lehúzásáról!!!
2014. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom, így nem zavarják egymást. A gyerek legkisebb pisszenésére ugrik az anya , ha egy szobában vannak és nem biztos ,hogy szükséges.Mondom ezt úgy ,hogy a babánkkal együtt alszunk.:) De megértem más módszereit.
2014. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Éjjel 2-3 alkalommal, később 1 alkalommal szoptattam a kisfiamat, sőt a mai napig szopizik reggel, este de hazahozatala óta a saját szobájában alszik. Keltem hozzà mindig, sőt most is ha éjjel felsír valami miatt.
2014. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi fél éves koráig egy szobában aludtunk vele. 3 hónapos koráig szoptattam, utána már csak tápszeres volt, de így is kelt éjjel 2-3-szor, úgyhogy nem csak a szoptatott babákhoz kell kelni. Aztán kezdte elhagyni az evést, már csak 1-szer kelt általában, de nagyon hangosan aludt. Ez alatt azt kell érteni, hogy forgolódott, nyöszörgött, sóhajtozott, amire mi állandón felébredtünk. Persze a fiunk aludt tovább, nem is kellett még csak felkelni se hozzá, de mi mint a mosott sz.r keltünk reggel. Így inkább külön szobában alszunk. Ha baj van, úgyis sír, azt pedig úgyis halljuk.
2014. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek van előnye és hátránya. Ha külön szobában alszik, akkor azt szokja meg. És nem feltétlen kell minden babát éjjel is kétszer háromszor etetni. Az én fiam sem kelt fel újszülöttként éjszaka! Az első néhány hétben még megetettem, de utána csak ha felébredt, ami 6 hónapos koráig egy ébredést jelentett éjszaka. Ettől függetlenül ő a mi szobánkban aludt éjjel külön ágyban. Mikor át akartam volna tenni a saját szobájába, kezdődött a fogzás és egyre többet ébredt. Így a végén nem másik szobába ment, hanem a mi ágyunkba... Sokan vannak, akik ezt szeretnék elkerülni. Ha jól emlékszem, a babák 6 hónapos kora körül kezd el kialakulni, hogy érzékelik a külvilág változását, tehát legkésőbb ekkorra érdemes külön szobába rakni, mert utána már érzi, ha "idegen" a hely. Én amúgy semmi kivetnivalót nem látok abban, ha valaki első perctől külön rajka. Ez egyáltalán nem "régimódi" szokás, hanem csak egyéni választás, ízlés kérdése. Mellesleg a babák sem egyformák, van amelyik jobban igényli a közelséget és van amelyik nyugodtabban alszik egyedül. Komolyan nem értem miért rökönyödtél meg ezen ennyire?!
2014. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehezebb/könnyebb felkelni és odamenni a kiságyhoz, mint átmenni a pár lépésre lévő másik szobába.

Lehet ok a külön alvásra pl. hogy apuka dolgozik és nem tud úgy aludni, hogy anyuka éjjel ugyanabban a szobában van a kicsivel, felkel, felkapcsolja a villanyt, tisztába teszi, eteti.

Lehet ok, hogy így szoktatják, hogy anyuka és apuka együtt aludhasson, élhessen házaséletet.

Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy a kicsinek külön szobája van. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anyuka.

2014. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem régi dolog most is van,nem is téves. Megint olvastál valami szuper cikket?

Megmondanád minek írod ki ezeket az értelmetlen kérdéseket amivel csak az a cél hogy provokálj?

Ha meg valakinek nem egyezik a véleménye veled az mindjárt nem is anya? "anyák" hogy képzeled ezt?

2014. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!