Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egyedül nevelik hasfájós...

Akik egyedül nevelik hasfájós csecsemőjüket azok hogyan oldják meg a ház rendben tartását, főzés, sütés?

Figyelt kérdés

Ha annyi időre nem lehet egyedül hagyni a csecsemőt míg ébren van, amíg wc-re megyek.

De ha alszik is gyakran feléred és nyöszörög.

Nehezen alszik el.

Más ilyen helyzetben hogy oldja meg a házi munkát?



2013. okt. 7. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
amíg hasfájós volt,hordoztam. 3 órát nyugodtan aludt a kendőben, csak enni vettem, ki,aztán vissza. de szinte újra el is aludt. nyugtatja a testközelség, a függőleges helyzet segíti a szelek távozását és jót tesz a pukinak az is,hogy melegíted a pocakját.
2013. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor én lehet hogy ott rontom el hogy amikor kézbe veszem akkor egyből hanyatt fektetem a karomban?

de hát a vállamon sem szeret lenni, amikor büfizik csak addig van fent.

2013. okt. 7. 08:27
 3/11 anonim ***** válasza:

bevallom én nem sok mindent csináltam amíg tartott a hasfájósság, kb 10 hétig. Főzni nem főztem, hanem a férjem hozott kaját (munkahelyére szokott rendelni és nekem is rendelt), házimunka hanyagolva volt, de azért nálunk a férjem is csinál ezt-azt. Sütni nem sütöttem mert dögmeleg volt

Amúgy meg nagyon hasznos volt a pihenőszék, mert abban elvolt egy max félórát, amíg reggeliztem, mosogattam, berkatam a mosógépet, ilyesmi. Hasznos, mert egy ideig "kakiszéknek" is hívtuk, mert kaja után abba tettem be, és segített neki előmozdítani a termést, jókat nyögött meg rotyogott benne :) ha nincs ilyened, érdemes beszerezni, használtan is lehet kapni nem sok pénzért

2013. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: bocsi, most látom, hogy egyedül neveled...kitartás, és pihenőszék! sőt, állítólag a szobahinta is megváltás tud lenni

És orvosold a hasfájását, espumisan vagy infacol, colief, biogaia, stb stb

2013. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy képzeljétek hogy hasra fektettem a kiságyba és most alszik...A karomban is elaludt az elébb de amint le tetem a kiságyba 2 perc se telt el már sírt is.

Mit ad az ha hason fekszik?

2013. okt. 7. 08:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Hason fekve könnyebben távoznak a gázok, hasfájós babáknál javasolják is a hasra fektetést. De ahogy előttem írták, tényleg érdemes kipróbálni az Espumisan-t, Infacolt stb, ne szenvedjen szegény gyerek ha nem muszáj. Nekünk az Infacol vált be, 3 hónapig minden kaja előtt adtunk a babának, így csak nagyon ritkán fájt a hasa.
2013. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lányaim is hasfájósak voltak és nappal csak hason altattam őket, éjszaka nem mertem.
2013. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hason fekbe a puki és a böfi is könnyebben jön ki, akár alvás közben is. Ha belegondolsz, hogy neked görcsöl a hasad, de is olyankor hasra fekszel gondolom.. Vhogy jobban esik.

Én megemelem előtted a kalapom, amiért egyedül nevelsz egy pici babát és a háztartásért aggódsz, nem amiatt, hogy pihenni sem tudsz. El fog múlni ez az időszak is, addig is kitartás..


A hasfájást egyébként tudod kezelni mindenféle cseppekkel (minden babának más használ, érdemes pár napig próbálgatni, hogy nálatok melyik válik be), ha nagyon sírt az én kislányom, akkor volt, hogy szélcsöveztük, utána megkönnyebbült.. amikor semmi nem segített, akkor kapott Viburcol kúpot.

Jó lehet még a meggymag párna melegen a pocakra helyezve, a hajszárítózás, lajhártartás.

Eszembejutott még vmi: mi a gyerekorvostól kaptunk papaverines görcsoldó cseppeket is, aranyat ért nekünk. Miután elmúlt a hasfájós időszak, gond nélkül elhagytuk ezeket a szereket.

2013. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyes vagyok. két hetes korág nem értettem miért nem alszik a gyerek. aztán a hasfájás miatt egy tanácsra hasra tettem. úgy aludt,mint a bunda. semmi veszélyes nincs benne!
2013. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A rezgős pihenőszék, babahinta is segíthet.

8. voltam.

2013. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!