Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha a gyerek nem alszik délután?

Ha a gyerek nem alszik délután?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a kisfiam, de ma egy óra hossza után feladtam a délutáni altatást.

Megmondom őszintén, cafatokban vannak az idegeim ilyenkor.

Fekszem mellette (csak így alszik el), és megállás nélkül dumál, kalimpál, wc-re akar menni, vizet kér, stb., mindent kitalál.

Van amikor simán elalszik (az is minimum 20 perc), de ez az egy órás maraton kimerített :(.

És ilyenkor úgy érzem, hogy rosszul csinálom, ha ráhagyom, hogy akkor ne aludjon, mert akkor legközelebb is ezt fogja csinálni (bár eddig még csak kb. 2 alkalommal volt ilyen).

Ha nem alszik se túl nyűgös estig, akkor este előbb elalszik, de én úgy gondolom, hogy azért egy ekkora gyereknek még szüksége van alvásra ebéd után. Oviba még nem megy, mert nemsokára születik a kistesó, és így még egy évig itthon lesz.

Azért is adtam most fel, mert ha meg már most aludna el, akkor este 11-ig fent kukorékolna.

Ti mit tesztek ilyenkor? Hagyjátok, hogy akkor ne aludjon?


2014. szept. 4. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik gyereknek van rá már ilyenkor szüksége! Pláne, ha nem is nyüglődik utána egész nap. Hagyd. Az egyik fiam 2 éves koráig igényelte, a másik még 6 évesen is, a kislányom kb. 5 éves koráig. szal ne a Te elképzelésedből indulj ki, hanem a gyerekből.
2014. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Minden gyereknél más és más ez az alvásigény. Az én kisfiam már 2,5 éves korában nem szeretett délután aludni, mert sajnálta alvásra az időt. Mindig játszana :-) Néha, hétvégén ha jót szaladgáltunk a friss levegőn délelőtt, és nagyon elfáradt, na akkor el-elaludt néha.

De az oviban a csordaszellem miatt még most, 5 éves korában is alszik délután.

De hétvégén egy percet sem!

Nem baj, ha nem alszik délután, akkor hamarabb kell vacsizni és fürdeni este, nehogy átessen... és akkor sokkal hamarabb alszik el este.

2014. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én óvónőként hangsúlyoznám a délutáni pihenés fontosságát-ha kétszer nem alszik,abból még nem lesz rendszer,de én nem adnám fel.esetleg nem lehet,hogy túlpörög?egyedül nem tudna elaludni-én ezt próbálnám meg inkább.tudom,itt le fognak pontozni,de szerintem egy 3éves gyereknek igenis van szüksége ebéd utáni pihenésre.olvass utána(idegrendszer..stb
2014. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tudom, hogy minden gyereknek más az alvásigénye, de ő szokott aludni majdnem minden délután, kivéve, ha olyan programunk van, ami egész napos, vagy éppen nem fér már bele az időbe az alvás. De olyankor viszont arra figyelünk, hogy reggel ne ébredjen túl korán (általában 8 - fél 9-ig alszik).

Ma fél 9-kor ébredt, gondolom ezért is nem aludt el, viszont este sokszor csak 10 után alszik el. Szóval úgy összesen kb. max. 11-12 órát alszik összesen a délutánival együtt, de van, hogy annyit sem, ezt én kicsit kevésnek találom. Egyébként most már nagyon nyűglődik.

Én úgy látom, hogy azért kell neki az alvás, csak ma annyira kiakasztott ez az egy órás nyűglődés.

Amúgy sem egyszerű eset alvásügyileg, soha nem is volt sajnos. Már próbáltam, hogy otthagyom egyedül aludni, de akkor mégjobban pörög, fölkel, játszik az ágyban, stb.

2014. szept. 4. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!