Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szeptembertől a gyerekeknek délután négyig az iskolában kell maradnia?

Figyelt kérdés
Mert kötelező lesz a tanítás után valami foglalkozásokon részt venniük,azaz napközisek lesznek.Hogy marad így ideje megírni a leckét,és tanulni du.4 után?Azt mondják azért,hogy ne csavarogjanak suli után.Jó oké,de nem mindegyik gyerek kószál össze-vissza,hanem hazamegy.Én úgy tudom,a napközi azért van,mert azon gyerekek szülei,akik délután 4-5 óráig dolgoznak még nincsennek otthon kora délután,Ez rendben is van,de ha a szülő már tanítás után otthon van,akkor miért kell a gyereket arra kényszeríteni,hogy ott maradjon feleslegesen,amikor az egyik szülő már tud rá vigyázni?Sok embert ismerek,akiknek ez nagyon nem tetszik.Őszintén szólva én jobban szerettem otthon tanulni,napközis csak nyolcadikban voltam,de az nem olyan volt mintha otthon tanulnék.A kedves szülők pedig ne csodálkozzanak,ha a csemetéjük,amikor suli után végre hazamehetnek,olyan fáradtak lesznek,hogy örülnek ha vége a napnak.Olyan álmosak lesznek,hogy ki fognak dőlni mint a liszteszsák.Szerintem ez megterhelő nekik eléggé,azaz hosszú lesz a napjuk.Az,hogy valaki napközis,vagy tanulószobás legyen,csakis a szülőn,és persze a gyereken is múlott.Eddig!De ezt én azért ellenzem,mert már ez nem szabad választás,hanem kényszerítés.De azt is el tudom képzelni,hogy így sokan kénytelenek lesznek kihasználni az iskolai menzát,hiszen a gyereknek ennie kell valamit,míg haza nem mehet végre.És ez egyúttal plusz anyagi teher a szülőknek is!

2013. aug. 29. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek vele egyet.

Régen is úgy volt, hogy amelyik szülő meg tudta oldani a felügyeletet, az megoldotta, amelyik meg nem, az meg beíratta a napközibe.

És én magamról tudom, hogy a leckeírás még oké, elmegy társaságba, de tanulni csak úgy tudtam, ha magam voltam és nem zavart senkinek a jelenléte, pláne nem a beszéd, stb.

És most ezt képzeljük el egy vidéki tanuló számára. 4-ig suli, busz jó, ha megy fél 5-5-kor. Fél óra, 1 óra mire hazaér, és akkor mit van otthon, mit fog már otthon tanulni?

És így van, azt is tudom magamból kiindulva, hogy 6.-7. óra után az ember olyan fáradt, nem hogy még délután is órákon át figyelnie kell.

De szerintem nem kell majd pár hónap és rájönnek, hogy ez mekkora hülyeség.

2013. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
az iskolarendőrség mellett ez a másik remek dolog...:(
2013. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy tudtam, hogy lehet azt is kérni, hogy a gyerek hazamehessen délutánra, tehát minden ugyanolyan lesz csak most azt kell kérni, hogy a gyerek hazamehessen és nem a napközit.
2013. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Az iskola rendőrség egyes helyekre nem árt,bár én sokszor inkább az utakra hajítanám ki a rendőröket,mert ahol én szabályosan gyalogolok,ott képesen elcsapni,telefonnal a fülükön kanyarodnak az autóval és nem figyelnek és ilyenek. A délután 4-ig kötelező résszel NEM értek egyet!!! nagyon nem!!! Pont azért,amit Te is leírtál. És ki tudja mit csinálnak majd délutánig?? Tanulnak? hangosan tanulni nem lehet,már pedig én magamról tudom,hogy hangosan lehet megtanulni valamit könnyen és hamar- a gyerekem életkedve is elmenne a csalódottságtól,hogy egy verset nem tudott megtanulni hamar.... Vagy játszanak?? Akkor mi értelme van,hogy ott legyen? Kötelező foglalkozás lesz esetleg? Ugyan csak életkedv romboló,a kölykök két oldali iskola undort kapnak majd,és ez járvány szerűen fog terjedni....

Akik nem érnek rá,oké, hogy ott van a gyerek,de én itthon vagyok a kisebbekkel, így is gyalog több mint 1 km-re van az a retkes suli,délután 4kor már ősszel kezd sötétedni,majd nagyszerű lesz csellengeni a 4 gyerekkel azért,mert egyeseknek úgy tartotta úri kedve,hogy kötelezik ezt a ........ Na, és azzal a gyerekkel mi van,aki ebédel,majd 1-2 óra múlva megint éhes????

2013. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

'.Én úgy tudom,a napközi azért van,mert azon gyerekek szülei,akik délután 4-5 óráig dolgoznak még nincsennek otthon kora délután' Nem ezért van. De következőbe magyarázatot adok.


'Hogy marad így ideje megírni a leckét,és tanulni du.4 után?' Napközi lesz valószínű délután a 'különböző foglalkozás'. Itt megírod a házid. Tanárok megnézik, hogy minden meg van-e. Ha nem megy valami segítenek. Ők jobban tudnak segíteni mint a saját szüleid. Nálunk pl:. felmérték, hogy azok akik napközisek voltak MINDNEK jobb volt az átlaguk mint akkor amikor nem jártak.


' azt is el tudom képzelni,hogy így sokan kénytelenek lesznek kihasználni az iskolai menzát,hiszen a gyereknek ennie kell valamit,míg haza nem mehet végre.És ez egyúttal plusz anyagi teher a szülőknek is!' Nem kell menzásnak lenni. Azt egy szóval nem mondták. Ha azt mondjátok, hogy ti raktok el ebédet és azt megeszed míg a többiek ebédelnek nem kell annak lenni. Nálunk annoi többen ezt csinálják.


'Olyan álmosak lesznek,hogy ki fognak dőlni mint a liszteszsák.' Nem tudom őket sajnálni. Igenis kell nekik ez. Sőt a napi tesi is. Meg a külön sport. Lehet őket terhelni. Én az enyémet este még pluszba vinném 2-3 km-et futni vagy úszni stb rá. Csak, hogy jó lelegyen fáradva. Akkor nem lenne ideje ordítani, rosszalkodni stb.

A szomszéd kölykök 4 ig jártak eddig is suliba. Én gimibe végeztem tavaly tehát előttük jártam haza. És hallottam, hogy 4:15re hazaértek és jöttek kiordíbálni. Szóval nem hiszem, hogy lelennének fárasztva. Főleg, hogy azt tapasztalom, hogy egyre több az olyan gyerek aki hiperaktív.

2013. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Igen nagyon sok gyereknek akire nem figyelnek otthon nagyon jó lesz.

Egyébként szerintem nem lesz 8-4 -ig folyamatos tanítás pihenés is lesz közte.

2013. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 5.!

Jól értem, hogy 18, max. 20 éves vagy?

Csak kerekedett a szemem attól, amit írtál. De akkor ha minden igaz, nincs gyereked...

2013. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az első 4 válaszolóval teljesen egyetértek.Neked meg kedves 5.válaszoló,a következőket mondanám:

Más otthon a szobádban tanulni,mint még délután az osztályteremben a napköziben.Én ezt onnan tudom,hogy amikor nyolcadikos voltam,már nem emlékszem miért,de az igazgató rábeszélte édesanyámat,hogy írasson be napközibe a szülői értekezleten.Na ez volt nekem maga a pokol!A sok gyerek között nem tudtam koncentrálni,menzára is kellett mennem,amiről inkább nem kívánok vitát nyitni.Rohadt nehéz volt ott alkalmazkodni.Nem csoda,hogy néha hazalógtam onnan.A tanárok meg nekem annyira segítettek,hogy a 3-4-es tanulmányi eredményem szépen leromlott.Csoda,hogy egy csupa kettes bizonyítvánnyal felvettek a szakmunkásba.Amíg nem voltam napközis,otthon mindíg apám,vagy anyám ellenőrizték a házifeladatomat,számonkérték mi van feladva,ki is kérdezték tőllem azt a leckét amit másnapra meg kellett tanulni.Ha valamit letagadtam,és kiderült a turpisságom,azért büntetés járt.Jogosan!Sokat segített édesanyám a matematikai 4 alapműveletben,helyesírásban,mindenből számonkérés volt nekem otthon.Én egyáltalán nem emlékszek,hogy a tanárok olyan segítőkészek lettek volna.Amig tanulás volt,a pedagógusok az újságot olvasták,esetleg az asztalra csapva szóltak,hogy csönd legyen.Amikor aztán szünet volt,rögtön mentek elszívni egy tüdőropit.Ennyi volt amire én emlékszem a nagy segítő készségük.Remélem sok szülő,már aki teheti kérje,hogy vigye haza a gyerekét a tanítás után.Ha lenne gyerekem(sajnos nincs),én minden követ megmozgatnék,hogy suli után hazajöhessen.Vagy így,vagy úgy,de kiharcolnám.

2013. aug. 29. 20:44
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy borzalmasan hülye rendelet.

Diákként én pl. csak egyedül tudtam tanulni, néha hangosan mondtam fel magamnak, közben sétálgattam.

Aki olyan gyerek, mint én voltam, az az iskolában lehet, hogy megcsinálja az írásbeli feladatot, de szellemi munkát végezni, memorizálni nemigen fog tudni.

Mire hazaér fél 5-5 óra, agyilag kifáradva nem lesz kedve a tanuláshoz.


Én is hallottam olyat, hogy szülői kérésre el lehet jönni hamarabb, de mintha ilyet mondtak volna, hogy meg kell indokolni (pl. különóra).

Ezt nem értem, akkor az nem lesz elegendő indok, hogy az anyuka/apuka amúgy is otthon van, szeretné, ha a család együtt lenne???

Nincs joguk elszakítani a szülőktől a gyereket.

2013. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös válaszadó:

Alsóban nálunk kötelező a napközi. Mind a négy évig! Hallod, mind a 20-30 gyereknek hogy nézné át a tanító/tanárnő a házi feladatát? Azért látszik, hogy nagyon nem látsz bele a dologba.

Tanárgyerek vagyok, szóval ezért elég sokat láttam, tapasztaltam, mivel kisebb koromban voltam bent anyummal órán, amikor nem tudott ki rám vigyázni. Szinte féléletem ott töltöm, anyukám már a születésem óta ott dolgozik.

A tanár is emberből van! Nincs ahhoz elég idege senkinek sem, hogy segítsen a rossz tanulóknak a háziban, kérdezze fel tőlük egyenként a verset, közben rászóljon a rosszalkodó gyerekekre, és még csendet is teremtsen a teremben, mindezt EGYSZERRE! Tudom, mert szegény ofőnk is kész idegroncs volt, pedig annyira nem vagyunk rossz osztály... csak sokan vagyunk. 27 kiskamasz 1 pedagógusra. Elég megterhelő!

A másik: Vannak olyan diákok akik például csak úgy tudnak tanulni, hogy hangosan számolnak, hangosan olvasnak, vagy csak többször kell segítséget kérniük, mert épp nem a legjobb az adott tantárgyból. Otthon könnyebb, mert csak szólsz anyukának/apukának/tesónak, vagy csak simán rá keresel a neten, vagy egy könyvben... de a pedagógus nem fog fél percenként odasietni hozzád, hogy: - Jajj, Pistike, miben segítsek? A kutyafáját, ezt elrontottad, az X a helyes válasz, nem az Y!

Emlékszem milyen szar volt alsóban, hogy amikor mindenki készen volt a házival (vagy csak azt mondta a tanítónéninek, hogy kész), ment a nyafogás, hogy mit csináljunk. Mindig ment a civakodás, hogy ki megy az informatikaterembe a gépeken játszani, ki mehet digitális táblás terembe filmezni, ki megy az udvarra (elég nagy az udvar, de azért 6-7 osztály már elég gáz lenne, azért is mert nem tudnának mivel játszani). Most ott lesz 16 osztály. Nem tudnak kimenni egy kicsit a folyosóra játszani a gyerkőcök, mert tumultus lesz. Nem tudnak lemenni az aulába csúszkálni, rohangálni, mert szintén tumultus lesz. Így az informatikaterem is foglalva lesz, és az udvaron is lesznek kint. És akkor a többi osztály meg rohadjon bent egész nap a koszos tanteremben, ahol fülledt a levegő. Senkinek sem jó ez a 4 óráig bentmaradás!

És igen... az is igaz, hogy 4 óra után már nem valami kellemes tanulni, mert hullafáradt az ember. Talán az alsósok nem, de a 6.-7.-8. osztály már igen! Főleg úgy, hogy mindennap 6-7 óránk lesz...

Gratu!

13/L, most megyek hetedikbe.

Még mielőtt valaki beszólna, hogy mit pofázik a kis 13 éves... tudjátok, sokkal jobban ismerem ezeket a dolgokat, mint pár külsős szülő, vagy akár diák.

2013. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!