Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Délután 2-ig kibírja egy 4...

Délután 2-ig kibírja egy 4 éves gyerek evés nélkül a napot?

Figyelt kérdés
Kórházba megyünk, kisműtéte lesz, és kb. ekkor fog sorra kerülni. Nem adhatok neki mást, csak vizet aznap. Nem tudom hogy fogja viselni, szokott reggelizni, ebédelni ... Tiszta ideg vagyok emiatt. :( Volt már így valaki?
2013. márc. 9. 22:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azaz a műtét után, ébredés után adhatunk neki először enni, akkor is csak leveslevet. Olyan 3, fél 4 körül a doki szerint. Más időpontot nem találtak, pedig nagyon keresték...
2013. márc. 9. 22:20
 2/13 anonim ***** válasza:
TEsóm fiának vették ki manduláját, és ő sem ehetett aznap, ráadásul 2nagyon sürgős műtét beugrott eléjük és a reggel 9-es kezdésből lett fél12. TEsóm fia meg majd lerágta már a tesóm karját éhes volt szegényke...
2013. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor ezek szerint túlélik valahogy :) Az enyém soha nem volt egy nagy evő, de az utóbbi fél évben nagyon elégedett voltam az evésével... ezért is félek, szerintem 9-kor már fogja keresni a reggelijét... :(
2013. márc. 9. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez kemény menet lesz. Én lányomnak 5 évesen volt ilyen műtétje, és reggel már kérte a reggelijét, de mondtuk neki hogy nem nem kaphat. 11-kor lett volna nálunk is a műtét de egy nagyobb műtét elhúzódott vagy 2 óra hosszát is, és sokat kellett várni. A lányom nehezen bírta ki, vizet adhattunk neki, de abból sem sokat, a feleségemet már verte a víz annyira hisztizett a gyerek, én meg aznap hamarabb végeztem a munkahelyemen és az utolsó 1 órában már én figyeltem a gyerekre, mert az asszony már nem bírta tovább cérnával.

Szomorú volt látni, hogy éhezik, igaz felfogta hogy nem ehet, de egyszerűen a szívem szakadt már meg, de tudtam hogy nem szabad adni neki.

Műtét után sem ehetett semmit, szinte, mert kicsit rosszul volt az altatás végett, ezért csak este adhattunk neki vajas kenyeret. Az sem volt elég neki, de jobban érezte magát tőle legalább, de akkor is még éhes volt.

Másnap már ehetett rendesebben.

2013. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nálunk most volt hasonló, mondjuk azért egész más szituáció volt, mert az enyém nagyon maga alatt volt, rosszul volt, meg volt ijedve, stb.

reggel mentünk kontrollra, 9 körül kerültünk sorra, előtte 1,5 deci kakaót ivott, olyan 7 körül.

mondta az orvos, hogy menni kell a kórházba, kivizsgálások lesznek, addig semmit ne adjunk neki.

mire felvettek az osztályra, stb. már 2 óra volt, akkor kezdődött a vérvétel meg ilyenek, utána már ehetett volna, de infúzión volt és nem volt hajlandó, mondván az kaja és a pocakjába megy. olyan 5 körül evett pár falatot.

ha reggel már a kórházban lesztek, akkor talán nem lesz éhes, ideges lesz meg ilyenek, szegényke, azért biztos nehéz lesz neki :(

műtét után viszont nem fogja kívánni, nagyon levertek ilyenkor, meg a bódítók miatt, ezért gyümölcslevet adj majd neki, az kicsit eltelíti a pocakját :(

2013. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Húha.. Hát lehet nálunk is ez lesz. :( Mondjuk én sem fogok enni, ott leszek mellette (én simán bírom az éhezést egész nap, ha pörgés van a munkában, van hogy délután 4-5-kor eszem először, tudom nem túl jó, de így szoktam meg). De a gyerek kicsit más tészta, ettől a részétől félek is... :) Köszi hogy írtál! De jó hogy ti már túl vagytok rajta! :)
2013. márc. 9. 22:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm 5-ös! Igen, gyümölcslé és puding lesz nálunk, azt írták is a papírra, hogy vigyünk. Ha azt mondta a dokink, hogy kb. 2-kor kerülünk sorra, abból még simán lehet ezek szerint 3-4 óra is.. :( Szomorú, hogy 4 évesekkel ezt így megteszik, persze megértem, hogy sok a páciens, de akkor is...
2013. márc. 9. 22:43
 8/13 anonim ***** válasza:

kibírják, de nem lesz egy sétagalopp! ilyenkor a nagyon rossz evő gyerekek is éhesek!:(

Orrmandulaműtéte volt a gyerekemnek. Reggel 7-re kellett menni, fél 10-re voltunk műtétre kiírva. 6 órakor ihatott utoljára, fél 11-kor műtötték.

Ő nehezen viselte, szomjas is volt és éhes is.

Műtét után 1 órával már azt kérdezgette, ő miért nem kaphat enni. Este fél5-kor ehetett először egy fél kiflit, már kész volt addigra!

2013. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szia'sajnálom szegény picit. igaz az én 3 évesem még nem kellett múteni de volt 2 nap ami nagYon durva volt.az egyik a h2 kilégzési teszt. 7re mentünk de a vizsgálat hosszú így délután 3kor ehetett elõször. közben csak víz.ő egyébként 9~10ig alvó de már a vizsgálat elõtt se ehetett 6órával 15hõs volt, ekkor még szopizott s éjjel is ébredt. nehéz nap volt. egy másik alkalommal a sote gyerekklinikán volt kötelezõ megjelenésünk.ott voltunk már reggel 8kor 9kor mehetünk be az épületben mert jaj takarítás meg vízit stb. ekkor ehetett de mi olyan 3kor kerültünk sorra mert mindenki más fontosabb. volt hogy elõttünk behívtak egy 20éves srácot mert ő a doki régi betege.s 3kor szóltak hogy akkor most vérvétel és vizelet.s a lányom ekkor még csak 1 éves volt, ilyen körülmények közt semmit nem volt hajlandó megenni, büfé es mikro nem is volt az épületben, 8.20ra volt idõpontunk. s ugye azért egy 1 éves még alszik 1~2 alkalommal...végül ott hagytuk a említett dokit.aludt egy kicsit de akkor is csodálkoztak hogy mi az hogy cicin alszik el. s hogy adjak neki tápit ha így bealszik. ...
2013. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit sokat írtam s el is kalandoztam...
2013. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!