Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gond lehet ebből? Hogy csináljam?

Piroska és a farkas kérdése:

Gond lehet ebből? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kislànyom 5 hónapos múlt, csak anyatejes. Az éjszakàkat màr 6 hetes kora óta àtalussza. a tejem egyre kevesebb, most a héten kezdtem kóstoltatni vele barackot, de vszínű, h tàpszer is fog kelleni. Lefekvés előtt màr jó ideje lefejt tejet kap, mert nimcs elég tejem este. Azt gondoltam, h ezt vàltanàm ki tâpszerre, a lefejt tejet pedig megkapnà koràbban.Okozhat ez gondot alvàsnàl? úgy értem, lehet nyűgös éjszaka emiatt? A tàpszert 2 hétig màr kapta picikoràban, bírta a pocakja. jelenleg eszik reggel8kor, délben,4-kor, fél7-kor, fél9-kor. Az utolsó kettő lefejt tej, a déli szopit szeretném először kivàltani. Vagy legyen a fél7-es a tàpszer? Jó lenne néhàny tanàcs...
2014. szept. 4. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

ajaj

nekem valahol írták, hogy abszolut nem mindeg ymelyik étkezés lesz kiváltva, meg milyen ütemben, meg stb, de úgy rémlik nem a délivel, hanem a reggelivel kell kezdeni


és arra meg tuti emlékszem, hogy elsőször nem "kiváltani " kell, hanem szopi előtt kínálni neki az új ízt és utána szopizzon(magyarán két étkezés között adni, a másodikhoz időben közel)


nagyon nézz utána először

2014. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*első vagyok

nem a tápszerre értettem, hanem a hozzátáplálásra


a tápszert szerintem mindegy mikor adod, de számítani kell rá, hogy gázosítani fogja (tudom, írtad, két hetesen bírta...-de nem árt készülni, esetleg segíteni tornáztatni, kb 1-2 órával az etetés után jelentkeznek a görcsök ÁLTALÁBAN)

2014. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tápszer az nem étkezés kiváltása, ne keverd. az anyatejnek számít jobb híján, azt pótolod, nem szilárd.

akkor adj neki tápszert ha nem elég a tejed és akkor amikor nem elég. tehát ha este nincs elég tejed akkor az esti szopi után adj neki tápszert.


jól írja az első, nem lehet esti étkezést kiváltani. mégpedig azért mert minden új íz gondot okozhat. lehet rá allergiás vagy fájhat a hasa tőle. ha délután kóstoltatnád, akkor ezek a problémák éjjel jönnének ki és mondjuk ha kipöttyösödik nem is veszed észre mert nem kapcsolsz lámpát rá éjjel. de a hasfájás se túl szerencsés éjjel 2kor.


és mivel a szilárd kaja nem 4 óra alatt szívódik fel (mondjuk az rejtély, hogy ha nem elég a tejed, hogy bírná 4 óráig? :) ), ezért új étkezések jönnek be :)


első 10 órai, 10kor :) gyümölcsöt 1,5 óra alatt emészti meg, így a déli ebédhez épp elég éhes lesz.

ezzel kezd, így ha gond van az étellel, akkor estig kijön :) és persze tartsd be a fokozatosságot, minden új ízt 3 napig adj először, egymás utáni napokon persze és fokozatosan, első nap csak egy kiskanál, aztán 2. nap már 2-3 kiskanál, 3. mehet nagyobb mennyiség. és pont ezért kb. 1-2 hét mire ki tudsz váltani egy étkezést...

aztán jöhet az ebéd és majd az uzsonna. reggelit és vacsorát pedig nem váltjuk ki teljesen, hanem a tej mellé jön majd be, de a reggeli esti tej, még sokáig megmarad, még ovis korban is ajánlják :)


remélem tudtam segíteni :)

2014. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg olvass róla sokat, nem az altatás témában.

Én egy hetes kora óta tápszert is adtam, fejni sose tudtam, de 6 hetes korától attól lett sok tejem, hogy gyakran szoptattam, éjszakavis ébredt, bírtam, ahogy elkezdett gyümölcsöt enni, tudtam csökkenteni a tápszert, 8 hós korára tudtam teljesen elhagyni, 2.5 évesen még szopizik, az is különbség, hogy hozzátáplálás vagy elválasztás: ha szopi előtt adod a gyümölcsöt stb, kevesebbet szopizik, a szervezetednek ez azt üzeni, legközelebbre még kevesebb tej legyen, és így elfogy hamar. Ha szopi után adod: annyit szopizik, amennyit tud, amennyi kell neki, és kiegészíti étellel, ha még kell neki, így nem csökken a tejed. Ahogy akarod, ami neked szempont.

2014. szept. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem a védőnő tanácsolta, h a déli étkezést váltsam ki először. egyszerre egyfélét kóstoltattam vele, krumplival akarta kezdeni, de mivel az nem izlett neki, 2 nappal később megpróbáltam a barackot, 2 kis mokkáskanálnyit. 2 héttel ezelőttig napi 4x30 percet fejtem a tejet, de az egészből csak annyi jött, amennyit fél7-kor és fél9-kor oda kell adnom. a fagyasztót már 3 deci híján feléltük, mert újabban előfordul, hogy délben alig - konkrétan pár csepp - tejem van, pedig direkt megiszom előtte 1.5 liter vizet mindennap. Szívem szerint annak örülnék, ha a reggeli és az esti anyatej még jópár hónapig megmaradhatna, a köztes 3 étkezést pedig kiváltanám szilárdra szép lassan, illetve lehet, hogy az egyik helyett tápszer kell majd, és idővel azt is kiváltanám szilárdra. A fejést jelenleg 2x csinálom, ezt nem is hagynám abba még jódarabig. Gyakrabban nem igazán igényli a babám, ő alakította ki tulajdonképpen ezt a rendszert. Mondjuk, azt hiszem, be kéne vezetnem, hogy újra többször fejek,pl ha kiváltom a délit, akkor a délit lefejem.
2014. szept. 5. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!