Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Pici fiam 9hetes, Napközben...

Szabina0226 kérdése:

Pici fiam 9hetes, Napközben alig alszik, állandóan "éhes", tapszerrel potolom igényét, mert nincs annyi tejcsim.4-5 órákat felvan, ebből az időből kb fel órát elvagyunk, utána jön a nagy sírás, es csak cicivel nyugszik, a cumit el sem veszi. Ötletek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

sok hasonló kérdés volt már, olvasd el azokat is, az jó, ha cumi nem kell neki, ne is adjál, szoptasd gyakran, akkor is, ha csak cumizza, őt ez megnyugtatja, neked meg több tejed lesz. a tápszert kanállal add, vagy pohárból, ha cumisüvegből adod, rájön, hogy abból könnyebben jön és leszokik a ciciről.

növekedési ugrások vannak, kinek mikor, nála ez most valószínűleg ilyen, emiatt egyből nincs annyi tej, amennyi neki most kell, de ha tápszert adsz, akkor nem is lesz, mert attól jóllakik, nem fog annyit szopizni, a tested meg úgy érzékeli, hogy nem kell több tej, és egyre kevesebb lesz, ez egy ördögi kör, de vissza lehet fordítani: kevesebb tápszert kell adni, kb naponta az előző napi mennyiség 10-20% ával csökkentsd, ettől nem fog éhezni, nyugi, csak többet fog próbálkozni szopizni és egy idő után lesz is neki mit, mert a tested érzékeli, hogy több tej kell. kitartás kell hozzá és nem pánikolás, meg anyósra és maradi védőnőre hallgatás....

vizet ne adj neki, csak szoptasd, ha a szomját nem anyatejjel oltja, akkor kevesebbet szopizik, és attól nem lesz több tejed.

ha bizonytalan vagy, hívj szoptatási tanácsadót, akár telefonon, sok cím van, neten keress a közeletekben.

2013. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod.

Próbálok minél kevesebb tapszert adni neki, van mikr napi 2x eszik max 60ml-t, mivel majdnem egész nap cicin van, másképp nem tud megnyugodni.

Viszont azért is aggódok, mert kifordult neki a köldöke, ami mar 3 hete ugyan úgy van.

Sajnos az otthoniakkal sok mindent nem tudok kezdeni, mert Londonban élünk, es sok okosságot mondtak a családtagok, de mindenki mást.

2013. aug. 7. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:
a köldökéről kérdezz meg egy orvost, szoptatási tanácsadót meg szerintem ott könnyebben találsz, mint itthon, sok sikert!!!
2013. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltunk vele nem 1, nem 2 orvosnál, mindegyik út mondta, hogy normális. :( vettem neki köldöktapaszt, ami hálós, hátha segíteni fog.

Próbálom öt a régi kerékvágásba szoktatni, lassan de biztosan haladunk, csak a baj, hogy rongálta alszik el, es igényli, hogy a szájában legyen a cici. Ezért is szeretnem, hogy legalább csak elalváshoz fogadja el a cumit.

2013. aug. 9. 01:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Egész nap a cicin lógott másfél órákat, közbe-közbe szundikált, letettem 5 perc és ébren volt, volt hogy 12 órát fenn volt szinte egyhuzamban. Kétszer adtam neki tápszert, mert már annyira ki voltam készülve, de nem adtam fel, ha kellett egész nap cicin volt, mert csak így fokozható a tejmennyiség. Valószínűleg növekedési ugrása van, az én lányom egy hónap alatt nőtt 6,5 cm-t, azt mondta az orvos,lehet hogy még fájtak a csontjai is a növekedéstől, ráadásul habzsolós is volt ezért még jött hozzá a hasfájás. Vagy lehet, hogy a pocakja fáj, akkor is csak a cici nyugtatja meg, hiszen fájdalomcsillapító és nyugtató egyben az anyatej. A cumit egy darabig a kislányom sem szerette, mert nem volt cici alakja, egy termékminta volt, tiszta szilikonból, utálta! Vettem neki NUK-os cumit, ami pontosan olyan mintha egy mellbimbó lenne a szájában, az volt hatásos, mára már csak akkor kell neki, ha elálmosodik.
2013. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is NUK-os cumink van, amit az első 1 hónapban el is vett, de most meg semmi. Hasfájósnak hála az égnek nem az, mert szokott kapni Mecsek teát, ha úgy érzem picit fűszeresebbet ettem. Már most ott tartunk, hogy ha félálomban van, elenged, es kispárnának használja a cicit. :)
2013. aug. 12. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!