Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan altatja a babáját?...

Ki hogyan altatja a babáját? Milyen "módszer" vált be?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
bármilyen hihetetlen, egyszerűen beteszem a kiságyba cumi+ pelenka a kezébe (ezt maga kezdte el, hogy "rongyozik" ) és ott hagyom... 5 perc és alszik... kicsit dünnyög magában - altatja magát :) (5 hónapos)
2014. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eddig úgy volt h betettük a kiságyna evett kb 30 ml bekapta az ujját mi simogattik a hátát és aludt is. Most h feltud kapaszkodni és felguggolni azóta nehézkes az altatás mert ahogy letesszük hasra vágja magát és már guggol is fel, úgyh kb 1 hete elalszik a mi ágyunkba egyedül az ujját szopizva és kb fél óra múlva alszik is reggelik.
2014. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eddig cicin elaludt, most hasamra teszi a fejèt ès mesèlek.
2014. szept. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Cici ha nagyon faradt. Ha nem, cici plusz ringatas es megint cici. Vagy babakocsi cici utan vagy bringazas cici utan vagy hordozas cici utan autozas es tarsai :))))
2014. szept. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Izivel mesesen indult.

Letettuk a kisagyba es aludt.

Aztan ahogy nott es megtanult forogni,akkor oda kellett ulni melle es "lefogni",hogy ne tudjon forogni,mert ha hagytuk,akkor sosem aludt volna el.

Aztan megtanult ulni is.

Ekkor mar a mi agyunkban altattam es onnan tettem at az o agyaba.

Most mar allni is tud,altatas szempontjabol ott tartunk,hogy az olemben ul,nezzuk a tv-t es kb 10 percen belul alszik.


De ezek csak az esti alvasok.napkozben,ha idoben letesszuk es nem esik at a holtponton,akkor letesszuk a jarokaba,cumi+pled (utobbira sajat maga szokott ra,hogy gyurogeti) es par perc mulva alszik is.

Az ebed utani alvassal nehany napja ugy allunk,hogy beteszem a kisagyba,egy ideig acsorog,uldogel,beszelget,atan elcsendesedik es elalszik.

Vegig ott vagyok mellette,de nem szolok hozza.

Hamarosan 8 honapos.

2014. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok:

Januartol bolcsibe megy,igy muszaj megtanulnia "egyedul" elaludni ebed utan.

Gondolom a bolcsiben sem razzak majd mindig a feneket.

2014. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Picinek sokszor elaludt szopizás közben, a kiságyba tettem, és aludt tovább. Kb fél éves kora után már kézben nem aludt el, a hordozóban ringattam, elaludt, áttettük az ágyba, és aludt tovább. Nyilván ez volt a könnyebbik része a dolognak.

Most 21 hónapos. Régóta úgy megy az alvás, hogy fürdés után megissza a tejitalát velünk a nappaliban, fogmosás, majd átviszem az ágyába, ének, mese ő áll a rácsokba kapaszkodva, és pofákat vág a szemben lévő tükörbe. Ha vége a mesének, lefektetem, kezébe adom a csicsiplédet, jó éjszakát kívánok, és leoltom a villanyt. Ha elég fáradt, akkor kis dünnyögés után elalszik. Ha nem, akkor kb fél órán keresztül kb 3x bemegyek, mivel feláll, újra lefektetem, elmondom, alvás, megpuszilom, megsimizem, és kijövök. Sokszor szólongat, átszólok neki, hogy alvás, hogy tudja, megvagyunk, csak a másik szobában. A fél óra elteltével halkul a szólongatás, már csak dünnyög és elalszik.

Nálunk is gond volt, hogy ahogy a mozgásokban fejlődött, nem maradt fekve, de ebből nem csináltam gondot, ha megunta a forgolódást, négykézlábazást, ülést, állást, visszafeküdt. Annyi, hogy betakarni csak elalvás után takartam be, addig teljesen felesleges volt.

Mondjuk szerencsém van vele, mert a nagyon fáradt állapottól eltekintve, amikor nagyon nyűgös, és túl van pörögve, ő soha nem sírt elalváskor, inkább csak szólongat, kiabálgat a szobából, hogy bemenjünk. Ha sírásba ment át mégis az altatás, mert annyira fáradt volt, hogy nem tudott elaludni, akkor mindig kivettem a kiságyból, ölben ringattam, dúdoltam, nyugtattam, amíg elcsendesedett, ellazult. Ilyenkor már visszatettem az ágyába, de volt, hogy 2x. 3x is meg kellett ismételni az összebújást, de a végén mindig alvás lett a vége :)

2014. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dávid10 válasza:
Nálam az vált be hogy cici mikor már nem volt jó akkor punci. (még most is így szoktam elaludni)
2014. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 hónapos. Leteszem hasra (háton lerúgja a takarót), 1-2 percig állok az ágy mellett, ha kell, akkor a cumit visszanyomkodom a szájába, aztán rácsukom az ajtót és alszik.

Ő egyébként altatja magát, egyfajta monoton gőgicséléssel, ami folyamatosan halkul, aztán elcsendesedik.


Illetve reggel kb egy órát ébredezik, most már nem vesszük ki első nyöszörgésre, hanem hagyjuk, amíg teljesen fel nem ébred. Ha már felemelt fejjel nézeget körbe vagy nyafog, akkor van ébren.

2014. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!