Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Létezik olyan módszer, amivel...

Létezik olyan módszer, amivel el tudjuk érni hogy a baba jobban aludjon éjszaka, de mégsem hagyom sírni őt egy percig sem?

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem volt tudatos. 2 hónapos koráig mellettünk, de külön ágyban aludt. Aztán saját szobába került. Mindig, ha sírt, átmentem hozzá, és megvígasztaltam, majd mikor félálomba került, letettem. Volt éjszaka, hogy 6-8x is mentem és ismételtem ezt. Sötétben, fényt nem kapcsoltunk. 5 hónaposan volt először, hogy az esti altatásos rituálé (sötét, szopi, félálom, majd leteszem az ágyába) után nem hívott vissza egyszer sem. Most 7 hónapos, egyszer szopizik este, fürdés után, közvetlenül lefekvés előtt, sötétben. Nem alszik el rajta, csak megnyugszik tőle, ellazul. Aztán beteszem az ágyába, és szépen kijövök. Az ajtó nyitva, hallja, hogy a másik szobában teszünk-veszünk. De már nem hív vissza. Éjjel sem.
2014. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem létezik ilyen módszer. A siker a baba temperamentumán/személyiségén múlik. Az én pici fiam olyan vehemens természetű, hogy Őt a megnyugtatás után sem tudom betenni a kiságyába. Kellünk még Neki nagyon. Mi sem hagytuk sohasem sírni, de nagyon sokáig próbálkoztunk a kiságyba szoktatással és az aludni tanítással, de semmi nem jött be. Ő csak velünk alszik pihentetőn. Úgyhogy most ez van. Makd ha picit érettebb lesz, újra megpróbáljuk.
2014. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sírás nélkül biztos nem fog menni,de mondjuk nem is kellene pánikba esni egy 5 perces sírástól,főleg ha az ő érdekét nézed,mert az az érdeke,hogy aludjon éjszaka (meg egyen ameddig szükséges de ez nem 1-2 éves kort jelent,és nem 3-4-5-ször egy éjszaka)
2014. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen 2. ez tényleg igaz. Bár így bele sem gondoltam még. Tegnap este kipróbáltam a saját módszeremet, ötvözve a NAGY könyvekben szereplő módszerrel. Simogattam, és "énekeltem" neki, de inkább csak suttogva motyogás volt. Így ki is bírta evés nélkül az éjszakát, így az emésztése sem indult be az éjszaka folyamán, bár most is mindig pukira ébredt... de hamar vissza aludt/altattam anélkül, hogy kivettem volna, és még cicit is kapott volna. Reggel 5-kor kapott egyszer szopit, aztán fél7-kor. De tudom, hogy a kisfiam egy viszonylag nyugodt természetű baba. (neki is van hangja, de nem olyan vehemens) 6 hónapos. Ma folytatom ezt a módszert, kíváncsi vagyok van-e lesz-e értelme haszna. Talán megpróbálom az 5 órásit is kihagyni, mert utána elég nehezen aludt vissza, ugyanis beindult az emésztése... Én fáradtabb vagyok, mert több energia ez, de remélem megéri :)


sorry ha hosszú voltam... de hátha valakinél fog ez így működni.

2014. jún. 20. 21:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Konklúzió lemaradt: nem volt éhes az éjszaka, csak fel-fel riadt pl. a bélmozgására. Nyilván ha éhes, nem éheztetem :) de azt jelezte is volna sírással..
2014. jún. 20. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor szurkolok, hogy hosszú távon is ilyen jól teljenek az éjszakáitok.
2014. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi! Igen most kezdem latni hogy miert ebred meg annyiszor. Ma este pl tele volt a nozija egyszer. Szippantani kellet es utana masfel orat ebren volt. :( utana meg almaban keresztbefordult es mikor mar nagyon nyomta a fejet a racs akkor felsirt. :) es most csak reggel 6:30 ota szopizik, es kozben bealudt megint. Remelem at tudunk szokni erre a menetre. Tenyleg nem rossz, es nem sir igy a babu. De teny hogy ha egy turelmetlenebb babam lenne, nem biztos hogy ilyen magabiztos lennek most!
2014. jún. 21. 07:09
 8/9 anonim válasza:
Valami megoldás nekünk is jól jönne,a fiam állandóan előre mászik álmában a kiságyban és arra ébred hogy nem tud tovább menni.Na meg a cumi, arra is megébred kis sírással ha nincs a szájában.
2014. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vannak fejlemenyeim. :)

Mar szinte teljesen atalussza az ejszakat. Fel se tunt neki hogy mar nem kap ejszaka enni. Nalunk is mindig elore maszott es racsba utkozott, es arra ebredt. Aztan 2-3 napig hanyatt altattam. De most ujra hason es valamiert most nem kuszik este. 2 napja olyan jot alszom! :) igaz meg 4-5 kozott megnyekken de hamar visszaalszik. Annyit csinalok csak hogy cumi a szajba es simogatom puszilgatom. Es egyaltalan nem sir. Nem hagyom sirni. Mondjuk az en babam olyan hogy ha sir akkor mar tenyleg valami gond van. Van hogy rosszat almodik es akkor csak ki kell zokkenteni belole es aztan meg is nyugszik hirtelen. Azt gondolom hogy igy 6-7 honaposan meg annyira picik hogy nagyon konnyu atszoktatni oket. Illetve inkabb magunkat, hogy NEM vesszuk ki es NEM szopiztatjuk meg oket. Hiszen ha fel is riadnak eleg csak hogy tudjak ott vagyunk ha kell. Az en babam a buksi simogatastol nyugszik meg, meg ha az arcat simitom egy egy puszival, es mar alszik is. Azt dontottem el hogy legkesobb este 9-ig befejezzuk a vacsit es reggel 6-7 ozott kap reggelit. Plussz minusz felora termeszetesen belefer. A ma ejszaka nagyon szuper volt. Meg a viharra sem ebredt meg. :) remelem segit az irasom masoknak is. Inkabb magunkat kell atszoktatni nem a bebit. (Persze babafuggo ki hogyan viseli) szep napot!

2014. jún. 24. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!