Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azoktól kérdeznék akik egy...

Azoktól kérdeznék akik egy ágyban alszanak a gyerekükkel (? )

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom a kérdésemet pusztán a kíváncsiság hajt. Szóval, mi külön szobában altatjuk a kislányunkat és ő 8-kor már alszik, de mi még utána tv-zünk, beszélgetünk és csak éjfél körül fekszünk le aludni. Akik egy ágyban alszanak a babával azok leteszik a kicsit és ők is lefekszenek aludni? Vagy ott hagyják a nagy francia ágyban? Ha otthagyják akkor nem félnek, hogy leesik? Csak normális válaszokat szeretnék. Köszönöm.
2014. szept. 13. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

én még mos is egy ágyban alszom a kisfiammal.

kb. 14 hónapos koráig úgy aludt, hogy cicin elaltattam hétkor, és míg aludt, én apjukkal lehettem kettesben, ameddig akartam.

azért én úgy 11-kor elmentem aludni a gyerekszobába a gyerek mellé, mivel 7-kor kelt a kis csibész, így meg ki tudtam magam aludni.


úgy másfél két hónapja nem nagyon akar elaludni hétkor, egyre jobban bírja az ébrenlétet - nincs vele baj, a gyerekek alvása mindig változik (van ugye a 2 hetes kori változás, a 8 hónapos kori és szerintem ez az egy éves kori, legalábbis elég tipikusnak tűnik az itteni "jajnemalszikagyerekem" típusú kérdések alapján) :)


szóval mostanság nem nagyon alszik ilyen pöpecül, ezért van, hogy 8-9kor még a nagyszobában rajcsúrozik, de azért 10 előtt csak elszenderül, és még így is van egy kis időm a párommal kettesbe lenni.


mivel nem lehet következetést levonni semmiből - pl. jól alszik a 7 hónapos, akkor ez így marad, ezért nem aggódok, hogy ez így marad a gyerek 18 éves koráig :)


azt hiszem mire 3 éves lesz, már egyedül kell aludnia, addig én vigyázok rá, szeretek vele aludni.


párommal így is van intimitás, hisz van időnk kettesben lenni, csak nem mellette, hanem a gyerek mellett alszom a gyerekszobában lévő 140x200-as hatalmas és kényelmes szivacson.


szerintem tök egyszerű és működőképes módszer. a japán nők alszanak szivacson együtt a gyerekeikkel, olvastam valahol, így jött az ötlet, hogy a gyerekszobába hozzánk is szivacs került.


mindent meg lehet oldani. a legjobb megoldás, ha mindenki kap, és senki sem veszít. így jut idő egymásra, de a gyerek megkapja a számára biztonságot nyújtó közelséget (hisz 3 éves koráig ez az egyik alapszükséglete) az anya nem érzi magát frusztráltnak (nem kell a sírásra felébredni, kipattanni, ingerültködni, egyszerűen össze kell bújni a kicsivel. én ráadásul szoptatom is, cicin bármikor lehet "szedálni" nincs éjjeli rajcsúrozás, reggel még tudom húzni az ébredést szopiztatással - még most is, 15 hósan!!! van, hogy felébred éjjel a kicsi, de látja, hogy alszom, visszabújik a szivacsra mellém, nálunk még nem volt éjszakázás (csak mikor beteg volt egyszer nagyon, és éjjel szívtuk ki az orrát)


szerintem ez nagyon működőképes, legalábbis nálunk. nekem így nagyon könnyű az anyaság, imádom :) imádom az éjszakákat is :) nem szoktam félni lefekvéskor, hogy vajon most mi lesz :) párom se panaszkodik, neki csak fura ez a mód, de csak azért, mert az anyukája és a nővére szerint ez nem egészséges, de bezzeg élvezi azért a módszerrel járó könnyedséget, át tudja aludni az éjszakát, és kipihenten megy munkába, hisz neki aztán meg pláne nem kell ébredeznie éjjel.

2014. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést egyszer én is feltettem, mert engem is érdekel, itt van pár válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altata..

2014. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Julie S ***** válasza:
Mi nem agyban alszunk, hanem galerian egy "faltol-falig" matracon. Nem lehet leesni semerre sem. Altalaban este fel 9 - 9 korul felmegyek elaltatni a pici lanyt, 10 korul a parom jon aludni, akkor en megyek a dolgomra meg vagy ejfelig. Amig ures jarat van nekem az altatas utan, addig tevet nezek, netezek, vagy olvasok az agyban.
2014. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Kényszerűségből alszom együtt 1 évesemmel. Cicifüggő, csak szopizva alszik el, éjjel is felkel kb. kétszer, és akkor is kéri a szopit. Ráadásul most rajta van a szeparációs szorongás, és ha nem lehet mellettem éjjel, akkor nem hajlandó aludni. Gyakran próbálom letenni az ágyába, mikor mélyen alszik, de felébred, és sírva követel vissza. Én meg egy idő után feladom, mert hulla fáradt vagyok. De igen, gyakran félek, hogy leesik, ezért kb. félálomban alszom, ami nem jó, de ez van. A nem alvást meg lehet szokni, csak ha nem muszáj, nem érdemes, mert irtó gyorsan elkezd tőle öregedni az ember.


A nagytesókkal még azt csináltuk, hogy szivacsot tettünk a szobájukba a földre, és ott aludtam azzal, aki felébredt. Őket viszont ott lehetett utána hagyni, nem feltétlenül keltek fel arra, hogy visszamentem apjukhoz.

2014. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ :D De csak annyit szeretnék még kérdezni hogy nem félsz hogy leesik a matracról?
2014. szept. 13. 13:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Mármint az 1-es válaszoló.
2014. szept. 13. 13:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi kettes :D
2014. szept. 13. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg egy ágyban aludtunk, én úgy csináltam, hogy a gyereket középre tettem le az ágyon aludni, két oldalról pedig barikádot építettem a takarókból és párnákból (apáéból és az enyémből). Soha nem esett le, semmi gond nem volt. Néha benéztem rá, hogy minden ok-e és ennyi.
2014. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
leesésgátló.
2014. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fel eves a fiam.annyira hasfajos volt az elso 8hetben h ejjel nappal csak es kizarolag rajtunk aludt.gondolhatod h kivoltunk.ulve az agyban,gyerek a mellkasunkon.ez szep es jo de azert par ilyen ejszaka utan igazan jo lett volna ha a kisagyban alszik.aztan jott egy idoszak amikor barhol barmikor egyedul elaludt.ez jo volt mert lattam h almos beraktam az agyaba,puszi es kimentem...de kb.egy honapja megfazott.ejjel orrszivas es tarsai magunk koze vettuk mert sokszor ebredt inni is.(amugy akkor mar csak ketszer evett ejjel)azota szinte velunk alszik.valamelyikunk elaltatja ha mondjuk meg nincs keso es csinalnank a dolgunkat akkor betesszuk az agyaba mert mar kuszik maszik gurul.siman leesne.de ha keson alszik el akkor mar eleve ugy hozom be a szobwba h en is alszok.es akkor ha a parom jon aludni vagy beteszi vagy nem.:-)nappal mindig a nagy agyban alszik...de errol most vagyunk leszokoban.mert itt orzom.igy meg nem haladok a hazimunkaval h csak nyomkodom a telom.:-):-):-):-)en imadok vele aludni mert jo h itt szuszog meg bujik es jo a mosolyara ebredni.viszont en rossz alvo vagyok.es ejjel annyit mocorog,rugdos h nem jo igy.most kell kicsit kovetkezetesebbnek lennem mert kulonben keso lesz.tv nekunk van a nappaliban is este mar csak ott nezzuk.
2014. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!