Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos a kislányom, alvásgo...

8 hónapos a kislányom, alvásgondokkal küzdünk, mit tehetnénk még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 8 hónapos, eleinte jól aludt, 3 hetes korától átaludta az éjszakát, és nappal is jól aludt.

De most kb 1,5 hónapja az alvás maga a rémálom...

Éjszaka teljesen rendszertelenül ébred, van hogy 10 percenként, van, hogy óránként, de van, amikor alszik 3-4 órát és csak utána ébred. Ilyenkor pár korty tea után visszaalszik, a vizet is próbáltam, nem kell neki, csak sír, amíg teát nem kap. Próbáltuk a több vacsorát, kevesebb vacsorát, próbáltuk, hogy délután nem hagytuk aludni, eddig semmi nem vált be...Foga még nincs egy sem, tudom, hogy lehet a fogzás, a szeparációs szorongás... van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnénk még, hogy jobban aludjon?


A másik a nappali alvás...

Azelőtt csak letettem a kiságyba, szájába a cumi, kicsit simogattam, és aztán elaludt szépen egyedül. De 1 hónapja már feláll, azóta rémálom a nappali alvás is. Én lefektetem, még be sem takarom, már áll fel. Megkapaszkodik a rácsban, feláll, és sír. Egyszerűen nem akar aludni, pedig nagyon fáradt. Próbáltam óvatosan lefogni, hogy ne tudjon felállni, de az sem jó, attól még jobban sír. Ha viszont hagyom felállni, van hogy 1 órán keresztül is ezt csináljuk: én lefektetem, ő feláll, megint lefektetem, megint feláll...


Van valakinek valami jó ötlete, hogyan tudnánk visszaállni a régi "jól alvós" kerékvágásba?



2014. szept. 16. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nalunk is ugyanez a helyzet volt.

3 hetes koratol aludta at az ejszakat,aztan kb 5 honaposan elkezdett valtozni a dolog.

Most 8 honapos.

Nappal neha igenyli,hogy kicsit ringassuk kezben,utana letesszuk,elalszik.

De ebed utan csak lefektetem a kisagyba es leulok melle.

Nem szolok hozza,csak a szemem sarkabol figyelem.

Egy ideig acsorog,leul,beszel,felall,leul.

Kb 5-6 perc utan ujra lefektetem.

Ezt meg nehanyszor megismetelem,de mar csak 1-2 perces turelmi idovel.

Kb a negyediknel megunja,nem kel fel,elalszik:)


Az estevel az a helyzet,hogy nagyon sokat vandorol a kisagyban,igy folyton meguti magat,erre ebredek,o nyoszorog.

Ez most megy jo par hete.

Es most meg fognak kovezni, de tegnap kiprobaltuk,hogy egy egesz lapos kisparnat tettem ala,de megis erzodik,hogy az ott van.

Inkabb a felso testevel van rajta,bem csak a fejevel.

Nagyon jo ejszaka volt,nem vandorolt,nyugodtan aludt nagyjabol.

Remelem ma is igy lesz.


Tudom,hogy mas jellegu az ejszakai problemad,mint nekunk,de hatha jol jon egy effele tapasztalat.

2014. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindenképp kipróbálom.

A nappali alvásnál is teszek egy próbát, eddig mindig azonnal visszafektettem, az nem jött be, de akkor megpróbálom, hogy hagyom egy kicsit állni, és úgy rakom vissza. Nem tudom, mi lesz belőle, mert a kislányom elég akaratos, lehet, hogy jó sokáig fogjuk ezt játszani. Eddig 1 óra volt a rekordunk, addig próbáltam altatni, de utána sem aludt el, csak én adtam fel :(


Ma egész jó volt, csak kb negyed óráig kellett fektetnem, aztán elaludt délután is, és este is.


A kispárnát is kipróbálom, van is itthon olyan párna, ami annyira lapos, hogy nem is párna, majd azt odarakom neki.

Még a Viburcol kúpot ajánlották, de nem nagyon akarok neki ilyesmiket adni, kicsit tartok tőle, inkább más módszerekkel próbálkoznék.

2014. szept. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!