Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki mikor szoktatta át külön...

Ki mikor szoktatta át külön szobába a gyermekét?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz szombaton a kisfiam.

Velünk alszik az ágyunk mellett, de van saját szobája, abban rácsos ágya.

Bölcsőben alszik mellettünk, de s.o.s. át kell szoktatnom, mert feláll már és mászik, félek, nehogy kiessen a bölcsőből.

Éjszaka egyszer kel, eddig jól ment, hogy evett, bölcsőbe vissza, pár ringatás és aludt, mint a bunda.

Most aggódom, hogy nem tudom ringatni, így is visszaalszik vajon??

És meghallom, ha felkel? Eddig az első mozgolódásra, nyöszörgésre felébredtem, soha sem sírt, mert addigra kivettem. Most ha nem hallom meg a másik szobából az első nyöszörgést?

Aggódom nagyon.


2014. szept. 17. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első este óta külön szobában alszik. Ha hajnalban nyűgösebb, akkor magam mellé veszem, de ez ritka. Én minden nyüszörgésre kelek, mondjuk a szomszéd szobában van, nem nagy távolság egy panelban :-). Szerintem gyorsan megszokja a füled, ezen ne aggódj!!
2014. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt eddig hogy velünk aludt, eleinte babybay ágy volt a miénkhez rögzitve igy mellettem aludt, de mégis külön. Ezt mikor kinőtte a rácsos ágyát vittük be a hálószobánkba, 1 éves koráig aludt a mi szobánkban. 2 hete vittük át a saját szobájába az ágyát, nálunk sajnos többször kel éjszaka és úgy gondoltam ha külön lesz talán ritkábban ébred, jobban alszik ő is. Esténként a mi szobánkban altatom el, szoptatom utána ringatom majd átviszem a szobájába. Amikor kel hajnalban akkor azonnal meghallom, ettől nem kell félned Te is meg fogod! Átmegyek érte megetetem és szintén visszaviszem.

Megmondom őszintén az éjszakai szoptatást is szeretném elhagyni de fogalmam sincs hogyan kezdjek neki, cumisüvegből sem tud inni...

2014. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!