Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki, hogyan szoktatta le a...

Ki, hogyan szoktatta le a gyermekét a pelusról és mikor? Ötleteket szeretnék, mert már teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
A kisfiam októberben lesz 3 éves, de még mindig pelusos. Egyszerűen nem hajlandó még csak meg sem próbálni sem a bilizést, sem a wc-re ülést. Már mindennel megpróbáltuk motiválni, kapott verdás alsónadrágokat, ragasztottunk mindenféle matricákat a bilijére, hogy szebb legyen, de csak nem akar ráülni. Mindig elmondja, hogy majd a bilibe meg a wc-be kell pisilni meg kakilni, de semmivel nem tudom rávenni, hogy megpróbálja. Ha mégsem kap pelust, akkor is minden szívroham nélkül bepisil, bekakil a kisnadrágba és utána szól, hogy öltöztessük át. Mit javasoltok, erőltessem a dolgot? Ha igen, akkor hogyan?
2011. aug. 16. 13:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy rettenetesen makacs és határozott a gyerkőc. Mászni is két nap alatt tanult meg, de azt a két napot végigüvöltötte, mert az elején nem ment túl jól a dolog. Egész nap próbálta újra és újra addig, amíg nem sikerült.
2011. aug. 16. 13:51
 2/8 anonim ***** válasza:
figyelj, ne csinálj semmit,adj rá pelust,és hagyd a pisi témát és ő saját magától lesz az,szerintem egyik napról a másikra.én sokat nézettem vele az elmó,dobd el pelust,az tetszett neki,vittem magammal pisilni,ja és apa is,és az ő hatására ment el először vc-re pisilni,mert olyan fius dolog volt.úha nem piszkálod csak nyitva hagyod a lehetőséget hogy ezt igy kell csinálni,majd szólj ha igy akarsz pisilni,előbb utóbb az lesz.
2011. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bepisil a bugyiba,hagyd benne egy darabig, hogy érezze, milyen kellemetlen, ne öltöztetsd át azonnal. Ha ezt még nem próbáltad...mondhatod neki, hogy ezért pisilünk a wcbe, nem pedig a bugyiba, mert nagyon rossz vizesen császkálni! Ne eröltetsd a bilit, wcszűkítőre rakd. Ha ülve nem hajlandó pisilni, akkor csinálja állva. 1. Módszer: apa vigye pisilni, mutassa meg, ő hogy szokta. 2. Módszer: mikor a fürdés előtt belepisilne a kádba, hirtelen lógasd a wc főlé, amennyi belemegy, az pont jó lesz sikerélménynek, és hatalmas dicséret, taps, mosoly anyától! Nekünk ilyenkor apa is beszaladt tapsolni!!! Van olyan gyerek, akinek kell az eltúlzott dícséret! Szerintem 3 évesen ne állj le a témával, mert ha értelmes, bizonyára érett rá, csak fél. Ahogy belepisil egyszer a wc-be, megtörik a jég, csak csináld minden este!
2011. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Alig két hónapja én is ugyan ezt éreztem, mint Te!

Az én fiam novemberben lesz 3 éves.

Makacs, határozott gyerek. Az a "fejét a földbe veri" ha valami nem jó, nem sikerül stb.

A bilit hozzám vágta :) (legalább is megpróbálta) a lépcsős wc szükítőtől üvöltőrohamot kapott.

Ha a wc-t szóba hoztam menet a sírás.


Egyébként bújós, kisfiú, de ha akadályokba ütközik meneküljön mindenki :)


NA, csak azt akartam mondani, hogy én amikor már belefáradtam akkor egyszerűen nem erőltettem tovább. Szóba sem hoztam.

Nyitva hagytam a wc-t amikor én bementem, persze jött utánam, érdeklődött :)

Egyszer csak EGYEDÜL levette a pelust és a wc-be pisilt.

Volt nagy örömtánc meg minden :)


2 hét alatt lett teljesen szobatiszta, éjszakára is.

Ne erőltesd!

Hidd el, ha az én fiamnak sikerült akkor nektek is fog!

(a lépcsős wc szűkítőt ajánlom, mert egyedül is használhatja és e bili meg...hát abba egy felnőtt sem pisil, nem nagyon értik, hogy nekik miért oda kell) :)


Sok sikert!

2011. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú, a fejét a földbe verős jelenet nagyon ismerős. :-) Akkor egyelőre türelmes leszek, de azért finoman próbálom terelgetni.
2011. aug. 16. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Én lefizettem a lányaimat!

Az első lányunk egyik nap betöltötte a 2 évet- előtte pár este már 1-1 alkalommal bilibe pisilt,rögtön utána a szőnyegre minden hová- másnap reggel eldugtam a pelust,azt mondtam,hogy nincs. Van szép bugyi,de nem szabad bele pisilni,csak a bilikébe! Ha ügyesen pisil/kakál a bilibe,nem lesz pisis/kakás a bugyika,akkor kap valamit a dobozból (ömlesztve volt benne kindercsokitól a kekszen át a negróig jó pár dolog,amit szeret)Nem volt baleset! Persze mindig magyaráztam Neki,hogy akkor ügyes ha..

A második lányunk még csak 23 hónapos volt,amikor fürdés előtt volt néha sikeres bilizése. Nála is ugyan azt csináltam,mint a nagyobbnál. Mind a kettőnél 2 hétig volt lefizetés,utána csak "nagyon ügyes vagy!!! ; nézd milyen szép kaka!" ...stb.

2011. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a Télapó vitte el a pelust. Este kitettük az ablakba, reggelre elvitte a "télapó" és hozott helyette ajándékot.

Onnantól nem kellett pelus :)

Következő évben a cumit vitte el a télapó...

Igaz most nincs télapó, de lehetne pl. Pán Péter stb...

2011. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek is jó ötletek, köszönöm szépen! Már ilyen picinek is elég jó üzleti érzéke van, a lefizetés talán nálunk is működhet, mindenesetre nem ártok vele, ha megpróbálom. :-)
2011. aug. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!